Dual boot problem

Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
19
На SSD диску имам инсталиран Windows 7-64 bit а на једној од партиција старог Western Digital диска инсталиран је Windows 7-32 bit. Ово због неког софтвера који ми ради само на 32-битном систему. Све је функционисало у Dual boot режиму, док нисам због неких проблема морао да поново инсталирам 32-битни Windows. Тиме је прегажен boot за Windows 7-64 bit и ја сада не успевам да га вратим. Имам EasyBCD 2.3, али се не сналазим са њим, па молим да ми неко објасни како да Dual boot поново ставим у функцију, било са EasyBCD или на неки други начин. Унапред се захваљујем.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Da li su oba diska bila prikljucena dok ste radili instalaciju? Sa kog diska je podeseno da bootuje u BIOS-u? (pokusajte da zamenite boot disk umesto hdd stavite ssd ili obrnuto).

Pokrenete easy bcd, idete na add new entry, i dodate OS koji se ne vidi. Ili odete u edit menu i vidite da li postoje dva OS:
Kod:
https://neosmart.net/wiki/easybcd/basics/changing-default-entry/
izaberete default i podesite vreme za izbor.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
19
Ево, по реду. Била су оба диска прикључена за време инсталације. Бутовање у БИОС-у је са SSD диска, опције су CD и, чини ми се драјв за дискете. У Edit менију EasyBCD се виде оба система, па се са Add new entry појављује нешто треће. Покушао сам са инсталационим диском, али ми не даје могућност за Repair, иде одмах на инсталацију новог система, а то је нешто што избегавам по било коју цену из више разлога. Да покушам у БИОС-у промену бутовања на HDD (а не знам како се то ради), можда ми тада омогући опцију Repair са инсталационог диска???
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    56,3 KB · Pregleda: 5
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Dole u "run", znaci START, pa run,ukucaj komandu "msconfig" i pretisni enter.
U izlazecem prozoru udji u tab sa boot-om i vidi da ti on automatski podesi putanju do drugog Win-a(detekcija).
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ево, по реду. Била су оба диска прикључена за време инсталације. Бутовање у БИОС-у је са SSD диска, опције су CD и, чини ми се драјв за дискете. У Edit менију EasyBCD се виде оба система, па се са Add new entry појављује нешто треће. Покушао сам са инсталационим диском, али ми не даје могућност за Repair, иде одмах на инсталацију новог система, а то је нешто што избегавам по било коју цену из више разлога. Да покушам у БИОС-у промену бутовања на HDD (а не знам како се то ради), можда ми тада омогући опцију Repair са инсталационог диска???


Nije potrebno da radite repair, jer nista nije pokvareno. Samo boot loader se ne nalazi na ssd. U BIOS-u, kod boot opcija verovatno imate nesto kao hard drive priority, hdd selection ili slicno, i tu bi trebalo da podesite primarni hard disk.


Naravno mozete uvek proveriti u msconfig, cak i dodati, ali mislim da je mnogo lakse sa easy bcd(i teze da se nesto zezne). Dakle ako Easy BCD vidi oba sistema, vidite da li je obelezno da preskoci boot meni(skip the boot menu), ako jeste, promenite na count down from(i stavite koliko sekundi zelite da bude ponudjen meni za izbor OS), zatim idite na save settings i to je to.

Kod:
https://neosmart.net/wiki/easybcd/basics/setting-menu-timeout/
 
Natrag
Top