Drustvo pomoc oko konvertovanja stringa u brojeve!

Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
TextBox2.Text=Val(TextBox1.text) Znam da funkcija Val konvertuje string u broj ali neznam kako da stringu dodelim brojevnu vrednost.Tj ako u TextBox1 unesem A da ga u drugom TextBox-u konvertuje u broj 1,ako unesem B da ga konvertuje u 2 i td...Pa ako neko zna kako se to radi bio bih mu zahvalan da to podeli sa nama!Hvala unapred svima koji ce pomoci ili se bar potruditi! :D
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Evo ti jedno od mogućih rešenja, s tim da na formu moraš nabaciti dva textBoxa i jedan Comand Button

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim strSlova(0 To 30) As String

strSlova(1) = "A"
strSlova(2) = "B"
strSlova(3) = "C"
strSlova(4) = "Č"
strSlova(5) = "Ć" 'treba nastaviti deklarirati elemente do kraja!


For i = 1 To 30
If TextBox1.Text = strSlova(i) Then
TextBox2.Text = i
Exit For
End If
Next

End Sub

možeš ovo uraditi i bez komandnog tastera a da ti event bude pritisak na taster Enter dok si u textBox1!

pozz!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
Hvala druze na pomoci,probacu koja mi opcija od ove dve odgovara cim dodjem s' posla.Inace cilj mi je da u InputBox unosim slova A,B,C,D i E,da u jednom TextBox-u cuvam sva slova koja sam uneo do sada u InputBox a u drugom da ih konvertujem u brojeve.
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
Evo ti jedno od mogućih rešenja, s tim da na formu moraš nabaciti dva textBoxa i jedan Comand Button

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim strSlova(0 To 30) As String

strSlova(1) = "A"
strSlova(2) = "B"
strSlova(3) = "C"
strSlova(4) = "Č"
strSlova(5) = "Ć" 'treba nastaviti deklarirati elemente do kraja!


For i = 1 To 30
If TextBox1.Text = strSlova(i) Then
TextBox2.Text = i
Exit For
End If
Next

End Sub

možeš ovo uraditi i bez komandnog tastera a da ti event bude pritisak na taster Enter dok si u textBox1!

pozz!
Ok to je ono sto sam trazio,ali konvertujr samo velika slova.Kako da konverujem i mala?Na prime?šr A je 1 i a je 1, B je 2 i b je2
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Evo ti varijanta


Public Class Form1

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim strSlova(0 To 30) As String
Dim strSlovaM(0 To 30) As String

strSlova(1) = "A"
strSlova(2) = "B"
strSlova(3) = "C"
strSlova(4) = "Č"
strSlova(5) = "Ć" 'treba nastaviti deklarirati elemente do kraja!

strSlovaM(1) = "a"
strSlovaM(2) = "b"
strSlovaM(3) = "c"
strSlovaM(4) = "č"
strSlovaM(5) = "ć" 'treba nastaviti deklarirati elemente do kraja!

For i = 1 To 30
If TextBox1.Text = strSlova(i) Or TextBox1.Text = strSlovaM(i) Then
TextBox2.Text = i
Exit For
End If
Next

End Sub
End Class


pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
Evo ti varijanta


Public Class Form1

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim strSlova(0 To 30) As String
Dim strSlovaM(0 To 30) As String

strSlova(1) = "A"
strSlova(2) = "B"
strSlova(3) = "C"
strSlova(4) = "Č"
strSlova(5) = "Ć" 'treba nastaviti deklarirati elemente do kraja!

strSlovaM(1) = "a"
strSlovaM(2) = "b"
strSlovaM(3) = "c"
strSlovaM(4) = "č"
strSlovaM(5) = "ć" 'treba nastaviti deklarirati elemente do kraja!

For i = 1 To 30
If TextBox1.Text = strSlova(i) Or TextBox1.Text = strSlovaM(i) Then
TextBox2.Text = i
Exit For
End If
Next

End Sub
End Class


pozz!
Hvala! Nisam znao da moram da deklarisem i mala slova posebno!(Moze dosta toga da se nauci na ovomforumu uz pomoc prijatelja! :D )
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
Ne moraš da deklarišeš mala slova.<br>
Možeš da staviš <font color="#333333"><em>If TextBox1.Text.ToUpper = strSlova(i) Then ...</em></font>
<br>Deklarisao sam mala slova i stavio sam TextBox1.Text.ToLower.Prvo da ih konvertue sve u mala pa da ih onda proverava!Ali hvala u svakom slucaju!
 
Učlanjen(a)
01.08.2014
Poruka
3
Koliko sam ja upoznat kompajler posmatra karakter u stringu kao njegov ascii kod,t.j kada dodajes ili oduzimas karakteru neki broj ,on ce taj broj dodati/oduzeti njegovom ascii kodu. Kako je po ascii kodu veliko 'A' = 65 ,a na dalje svako sledece slovo povecano za 1, pokusaj da u svojoj funkciji prvo povecas sva slova,a onda da karakter koji se prosmatra oduzmes od 64 i dodelis int promenljivoj. Nadam se da sam ti pomogao u logici,na tebi je pisanje
 
Natrag
Top