drajver za wi-fi

Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Nema nigde dugme na koje se uključuje wi-fi. samo Fn i F3, ali to sam probala i ne ide. Ja sam paltop kupila sa instaliranim linux-om, ćerka mi kaže da je wi-fi radio, ja nisam obraćala pažnju jer su me mučile druge stvari vezane za instalacije kad mi linux stalno traži lozonke, koje nemam. Rado bih dala hardversli id ali ne znam gde da ga nađem. probaću preko everesta da vidim šta ima

Star>Control panel>Device menadzer>Prosiriti kolonu za zeljeni uredjaj>desni klik properties>tab details>kliknuti na device description>ispod toga je hardvare id!
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
e ovo ja nisam znala, kopirala sam sada
PCI\VEN_168C&DEV_0036&SUBSYS_E07F105B&REV_01
PCI\VEN_168C&DEV_0036&SUBSYS_E07F105B
PCI\VEN_168C&DEV_0036&CC_028000
PCI\VEN_168C&DEV_0036&CC_0280

Po forumima uvek moze da se nauci nesto novo!:D
Gledas Compatible OS Vista W7!
Zavisi koji os imas 32 bita ili 64 bita!
Mada moja preporuka ti je da skidas drajvere sa zvanicne stranice proizvodjaca!

Kod:
http://sciencespaces.com/search/PCI%5CVEN_168C--ds--DEV_0036--ds--SUBSYS_E07F105B/
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
03.12.2013
Poruka
23
Po forumima uvek moze da se nauci nesto novo!:D
Gledas Compatible OS Vista W7!
Zavisi koji os imas 32 bita ili 64 bita!
Mada moja preporuka ti je da skidas drajvere sa zvanicne stranice proizvodjaca!

Kod:
http://sciencespaces.com/search/PCI%5CVEN_168C--ds--DEV_0036--ds--SUBSYS_E07F105B/
Hvala, pokušaću kasnije
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Neverovatno, na prvoj slici koju sam sad pogledao u prvom postu stoji da je instalirana atheros kartica, a sada je uopste nema. Vrati one stare drajvere, jel sad nemas uopste. Zatim kad se instaliraju, vidi da li hoce. Ako nece klikni desni klik na to u device manageru i pretisni [hl]Enable[/hl].
Posle toga bi ikona trebalo da se pojavi dole kod sata. Ako je nema onda iz network connections desni klik na wifi ikonu u propetrisu, oznaci komandu Show icon in notification area when connected.
Kad se ikona pojavi kod sata klikni na nju i vidi da li ima opcija
-->Set Airplane Mode to OFF
-->Set Wi-Fi to ON
-->Restart your PC with the Wi-Fi ON

Znaci ko sto rekoh prvo instaliraj drajvere.

Ako sve ovo omane, odnesi to u servis, i trazi polovan atheros, on je 2 evra, gore-dole.
 
Učlanjen(a)
03.12.2013
Poruka
23
Neverovatno, na prvoj slici koju sam sad pogledao u prvom postu stoji da je instalirana atheros kartica, a sada je uopste nema. Vrati one stare drajvere, jel sad nemas uopste. Zatim kad se instaliraju, vidi da li hoce. Ako nece klikni desni klik na to u device manageru i pretisni [hl]Enable[/hl].
Posle toga bi ikona trebalo da se pojavi dole kod sata. Ako je nema onda iz network connections desni klik na wifi ikonu u propetrisu, oznaci komandu Show icon in notification area when connected.
Kad se ikona pojavi kod sata klikni na nju i vidi da li ima opcija
-->Set Airplane Mode to OFF
-->Set Wi-Fi to ON
-->Restart your PC with the Wi-Fi ON

Znaci ko sto rekoh prvo instaliraj drajvere.

Ako sve ovo omane, odnesi to u servis, i trazi polovan atheros, on je 2 evra, gore-dole.
moj laptop je pod garancijom, ne bih mnogo da petljam. odneću u servis ako ne rešim problem.hvala svakako

Po forumima uvek moze da se nauci nesto novo!:D
Gledas Compatible OS Vista W7!
Zavisi koji os imas 32 bita ili 64 bita!
Mada moja preporuka ti je da skidas drajvere sa zvanicne stranice proizvodjaca!

Kod:
http://sciencespaces.com/search/PCI%5CVEN_168C--ds--DEV_0036--ds--SUBSYS_E07F105B/
pokušala sam, ali ne ide...
 
Poslednja izmena od urednika:
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Ma nosi u servis oni će da skinu iobit driver booster , zatim isključe antivirus ,instaliraju driver ,i pokažu ti dugme za paljenje wijafija.

Pod garancijom softver ? Ili su ti prodali polovan toplap sa linuksom ?

Tvoja pitanja i odgovori govore da ili nemaš pojma o računarima ili botuješ temu !
 
Natrag
Top