Dozvola za gradnju-promena krova

Učlanjen(a)
24.02.2013
Poruka
1
Zanima me procedura za dozvolu za gradnju/rekonstrukciju na kuci.

Radi se o kuci koja je gradjena 1990-te. Kuca je u osnovi 10x11 m, na sprat. Krov je dvopadni (istok-zapad), a sece sprat (kosnici) na 1.4 m.

Planirani radovi su:
- nadogradnja (kosnici), istocna i zapadna strana, sa 1.4 m od ploce na 2.4 m.
- izgradnja terase duzine 7 a sirine 3 m, na prizemnlju i jednako na spratu.
- izgradnja sise oko cele kuce od 80 cm od fasade, osim na terase gde je 20 cm
- rekonstrukcija krova; krov na dva pada sadasnji, preradjuje se na krov na 4 pada, sa badzom nad tarasom

Kuca se nalazi u jednom vecem selu, u okolini Loznice.

Zanima me procedura za izgradnju ovih radova, šta treba pripremiti i kome se tačno obratiti, vreme potrebno i naravno cena dokumentacije (otprilike)?

Hvala vam unapred! Pozdrav!

Aleksandar
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2013
Poruka
27
Најпре треба расчистити да ли се ради о легалном или нелегалном објекту. Нелегелни објекти не могу добиати никакве дозволе.
Од надлежног опшринског органа затражите локацијску дозволу за реконструкцију кровне конструкције са надоградњом у мерама и габаритима а за шта Вам је потребан гоказ о власништву и копија плана са изводом из катастра непокретности за дотичну парцелу, која није старији од 6 месеци. По добијању локацијске дозволе радите главни пројекат код овлашћене пројектне организације. Са напред прибаљеним документима и пројекту подносите истом надлежном органу захтев за издавање решења о грађевинској дозволи. По прибављању ове дозволе приступа се грађењу. За цене не могу да Вам се изјасним јер оне у главном зависе од локалне законске регулативе и општинских одлука. Једино сматрам да вам за овакву реконструкцију нису потребне сагласности локалних јавних предузаћа за чије сагласности би се плаћало. Колико би коштао главни пројекат не знам у вашем месту како се крећу цене а код мене их ја радим за 4 Е по квадрату бруто површине а толико и други узимају. На жалост процедура је гломазна али је тако. Поздрав.
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2013
Poruka
27
Заборавих.
Од 30. септембра 2012. за све реконструкције стамбених објеката потребно је урадити и елаборат енергетске ефикасности за цео објекат као саставни део главног пројекта. Елаборат радим за 0,7 Е по квадрату бруто равијених површина. И за главни грађевински пројекат и за Елаборат енергетске ефикасности потребне су контроле других пројектних организација. У наведене цене улазе и контроле. Надам се да сам јасан.
 
Natrag
Top