Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Доступан је Сербиан 2015 КДЕ

Diskusija u 'Linux OS' započeta od jolemisa, 18.04.2015.

1. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.358
    Pol:
    Muški
    Stigao Linux sa Srpskim jezikom i dostupan za skidanje:
    Kod:
    Zao nam je, ali morate biti registrovani/prijavljeni da vidite ovaj sadržaj!

2. radioizinata

radioizinata

Zahvala:
    112

gojkovlm se ovo sviđa.
  3. HyperSnap

HyperSnap VIP

Zahvala:
    6.795
    Pol:
    Muški

Hebote Jole, jesi se usavršio. Postaješ svestran....

4. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.358
    Pol:
    Muški
    Ima tu vas dobrih,pa ima sta i da se nauci.

5. ДраганЖ

ДраганЖ Član

Zahvala:
    80
    Pol:
    Muški
    Иначе за оне који прате Сербиан од почетка, верзија Сербиан 2015.1 долази са једном занимљивом новином, коначно је могуће испробати Сербиан и без инсталације тј може се користити и са преносних меморија -диска/усб-а и сл...
    Уз мало додатних програма Сербиан ће постати добра опција и за коришћење са усб-а :)

SerbskiSin, radioizinata i jolemisa se ovo sviđa.
  6. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.358
    Pol:
    Muški
    Dobra stvar,probao i sa CD-a i sa USB-a.Ne sumnjam da ce kad se usavrsi biti super.

SerbskiSin i radioizinata se ovo sviđa.
  7. radioizinata

radioizinata

Zahvala:
    112
    ...ja sam instalrao i 32 i 64 bit-nu verziju sa DVD-a...без проблема раде све функције и програми...једноставно кликом миша,пребацујете избор писања,куцања...одмах је доступан рад у 4 радне површине,ту су нет прегледници,Skype,VLC,и још мноштво свега за опуштено коришћење рачунара....одличан оперативни програм за старие машине...и што је најбитније....веома се лако снаћи и почетницима,као што сам и сам...и наравно све на Србском...мало сам се плашио...оно Дебиан је за напредне кориснике...не препоручује се неискуснима...и тако...но...овај оперативни програм руши ту фаму....вреди се потрудити научити се раду њему....

ДраганЖ i jolemisa se ovo sviđa.
  8. Zoran_sb

Zoran_sb

Zahvala:
    1
    Pol:
    Muški
    Иза овога стоји велики и озбиљан посао. Нисам га инсталирао - погледао сам само сајт и видео презентације. Ја сам нови корисник линукса и доста сам трагао у последњих годину дана за неком дистрибуцијом која ће одговарати мојим потребама и укусу и после разних Убунту, КДЕ, Гном (па чак сам пробао руску РОСУ - на бази мандриве) зауставио сам се дефинитивно на Linux Mint 17.1. То значи да ми треба једна сигурна, стабилна дизајнерски уравнотежена дистрибуција која покрива све софтверске пакете које ја користим у својим пословима - од канцеларије до мултимедије , али и синхронизације података преко великих облак система - чак и руски Јандекс и Мејл.ру савршено раде у овој дистрибуцији.

Шта хоћу да кажем? Јако поштујем напор који је уложен у ову српско-језичну дистрибуцију и мислим да је то од огромног значаја за српски ИТ простор, али веома добронамерно, као старији , озбиљни корисник, препоручујем да се мало поради на дизајну, да се нађу и нека умеренија дизајнерска решења (нека буду традиционална-српска, али више реално фолклорна и сл) , као и умеренија мултимедијална презентација (шта би фалило некој српској поп, рок, па чак и старој народној музици?), да би број људи који би могли да се заинтересују за ову дистрибуцију ипак био већи.

И што се тиче КДЕ - у верзијама 5.... је , по мом мишљењу кренуо у веома сумњивом (можда ћорсокак) правцу па би требало имати и алтернативна десктоп решења.

Желим вам свако добро и много успеха у даљем раду.

Зоран

radioizinata se ovo sviđa.
  9. ivan_b

ivan_b

Zahvala:
    23
    Pol:
    Muški
    Доступан је Сербиан 2016 КДЕ

Kod:
    Zao nam je, ali morate biti registrovani/prijavljeni da vidite ovaj sadržaj!

Poslednja izmena od urednika: 15.03.2016
  10. ДраганЖ

ДраганЖ Član

Zahvala:
    80
    Pol:
    Muški
    Скоро па да ми је жао што сам на тестинг грани (иначе основа је био Сербиан 2015) па немам неку потребу за заменом система...
    Зна ли неко да ли су додати драјвери за штампаче (тј да ли су барем остављени они који долазе заједно са Дебијаном - мислим на живи диск)?

Preporučite stranicu