Dokumentarci vezani za bilo kakvo vjerovanje ,SA PREVODOM

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Нема ту ни "д" од демократије. То је само злоупотребљена реч као и слобода. Искривљује се целокупан систем вредности, па зато није ни чудо што је сатанизам легитиман. Јер по њиховој верзији демократије и слободе и ђаво је невин, има сва права на своје деловање. А плодове таквог понашања нећемо ни да гледамо, битније су бомбастичне вести о глумцима, спортистима, певачима, политичарима...

Зато Господ дозвољава та зла, јер ђавољубиви свет отворено негира Бога, мрзи га, назива Га тиранином, недемократом. А људи подржавају светске токове јер желе да буду признати од света и да остваре неки лични интерес (успех) у њему. Зато им Бог и смета, зато је и "укинут".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ne podržavam demokratiju, jer demokratija nikada u izopačenom svetu greha nije i ne može biti ono za šta se izdaje, jer demokratija onakva kakva se predstavlja - daje apsolutnu slobodu svemu i svačemu, ne gledajući da li te slobode imaju diskriminatorski efekat na one koji smatraju da nisu sve slobode dobre, i da ih Bog ne dopušta.

Dakle, za jedan deo populacije koji ima moralnu svest - demokratija nije, i ne može biti oblik slobode koji bi odgovarao svakome, jer ono što je sloboda za jedne, to je ropstvo za druge, i u takvom poretku široki put je onaj kojim ide većina.

Smatram da je kojim slučajem Isus danas rođen na ovoj zemlji u ovom društvu, da bi njegova misija kao spasitelja doživela potpuni fijasko, jer bi ceo život proveo u zatvorskoj ćeliji kao diskriminator savremene demokratije i sloboda.

Samo jedno pitanje u odnosu na demokratiju.

Zašto se tradicionalne crkve ne usprotive demokratskim tokovima u svetu, i ne objavljuju ljudima jevanđelje - ukazujući na potrebu uspostavljanja Teokratskog društva, već nasuprot tome prave kompromise, podržavajući demokratske vlasti, posećujući zvanična politička okupljanja, bankete i koktele na kojima se okupljaju političari, ambasade demokratskih država Evropske unije..itd..?

Hvala.

S tim u vezi, nije lepo svoje đubre bacati pred tuđa vrata, i potom reći "EVO ONI ČINE OVO ILI ONO"

To pokazuje potpuno kvaran i podao duh.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ja ne podržavam demokratiju, jer demokratija nikada u izopačenom svetu greha nije i ne može biti ono za šta se izdaje, jer demokratija onakva kakva se predstavlja - daje apsolutnu slobodu svemu i svačemu,

Nisam znao da tako mislis, ali to je za svaku pohvalu, konacno se slazemo.

Zašto se tradicionalne crkve ne usprotive demokratskim tokovima u svetu, i ne objavljuju ljudima jevanđelje - ukazujući na potrebu uspostavljanja Teokratskog društva, već nasuprot tome prave kompromise, podržavajući demokratske vlasti,

Gde si ti cuo da one prave kompromise sa demokratskim vlastima, kad je poznato da su crkve oduvek za kralja i teokratiju?

Pa naravno da nece uzeti pusku i ustati protiv vlasti, vec postuju Hristove reci: "dajte cezarevo cezaru a Bozje Bogu"!

Moraju da saradjuju sa vlastima kao i vi sto saradjujete, to je normalno..

Medjutim jedino teokratija moze doneti mir i blagostanje i to crkva zna..

Demokratija je satanska prevara, i njegov tvorac je licno djavo, jer "slobode i prava" je prvo promovisao djavo na nebu, pa tek onda podstakao druge da cine to isto.

Pitanje teologije uopste nije verske vec 'politicke prirode' i to mnogi ne shvataju.

Postoji stranka koja je na strani Boga i podrzava njegovu politiku, dok su sve druge peta kolona i vise manje izdajnicke..

S tim u vezi, nije lepo svoje đubre bacati pred tuđa vrata, i potom reći "EVO ONI ČINE OVO ILI ONO"

Koje djubre?

Ne osudjujemo mi vas sto vi 'saradjujete sa vlastima', vec sto ste vi "tvorci demokratije", po recima Tripa i istorijskim cinjenicama. Dakle vi ste osmislili demokratiju!

A demokratija nije samo sloboda "Hriscana" i vere u Hrista, vec sloboda "Vestica" i vere u djavola!

To samo pokazuje koji duh je vodio taj pokret u pocetku, a vodi ga i dan danas. To je satanski duh pobune, snizavanja moralnih nacela, jer protestantizam ne nastaje kao "verska pobuna" , tj. kao teolosko pitanje uopste!

On nastaje kao "bunt kraljeva protiv vlasti pape" , koji su manjinske jeretike podrzali zarad svoje licne slobode u grehu, a koje je grehe do tada rim osudjivao i kontrolisao!

Tako kraljevi obicno "iz licnih interesa" podrzavaju jeretike (protestante) [daju im materijalna sredstva i omogucuju njihovo delovanje], npr. zato sto mu je papa branio da se ozeni sestrom, ili mu je branio da se ozeni drugom zenom, da dobije potomstvo itd..!

Tako sve do jednog, kraljevi otkazuju poslusnost papi (vlasti) , i onda "prisiljavaju narod" da praktikuju drugaciju religiju "manjinsku" (jereticku), a da im uopste nije bilo stalo do religije, vec su to bili bludnici , krvnici i razvratnici..

Znaci kao sto su u pocetku kraljevi prihvatali Hriscanstvo i "nametali narodu", sada isto prihvataju jeres i "namecu narodu"!

Dakle, protestantizam nije ono za sta se izdaje, a vi istoriju interpretirate i citate kao pobedu "vere" a ona uopste nije pobeda "vere" i teologije, vec pobeda "kraljeva" i njihovog "bunta"!

No ovo nije tema za raspravu , vec za postavljanje videa.. Samo kazem.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, pričaš napamet i iznosiš neistine.

Ko to mi smo izmislili demokratiju?

Niti je crkva osmislila demokratiju, niti je podržava.
To su učinili stvaraoci novog svetskog poretka, ajd da kažemo "svetski moćnici"

Crkva se bavi objavom jevanđelja i kriterijuma spasenja, a ne politikom.

Nažalost, tradicionalne crkve se više bave politikom, nego ovim prvim.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
No ovo nije tema za raspravu , vec za postavljanje videa.. Samo kazem.

Tako je , ako već nešto se komentira , onda bi trebalo staviti neki odgovarajući video

Planina Atos - Republika monaha 1/2 (HD)
[raw]<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/lDircHh1O0A?list=PLufABQwoULD33lHkwTlD1giAvys-O15MZ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]

Planina Atos - Republika monaha 2/2 (HD)
[raw]<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/CSS8xFITQ5k?list=PLufABQwoULD33lHkwTlD1giAvys-O15MZ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Gospa Fatimska
[raw]<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/hQg30NfzDZ8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]

[raw]<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/hu7B690aTos" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svako natprirodno ukazanje mora na čoveka ostaviti duboki duhovni trag, ili peča, i u tom smislu - čovek može raspoznati da li je određeno ukazanje od Boga, ili od neke druge strane.

Ono u čoveku izaziva i određene manifestacije, ili čini da čovek doživi promenu u svom biću, i da krene da sledi put istine.

Ukazanje koje ne donosi ovakve manifestacije, već je čisto vizuelne prirode koja sa sobom nema neku posebnu duhovnu suštinu - zasigurno nije od Boga.

Jedno od mojih ličnih iskustava koje sam doživeo, svedoči mi u prilog ovome.

Gospod mi je pre izvesnog vremena pokazao - kakvu će radost verni doživeti u onaj dan kada se susretnu sa svojim Gospodom u nebeskoj slavi njegovog carstva, radost koju ovaj svet ne poznaje, i da je radosti koju sada imamo kao narod Božji na ovoj zemlji - samo sena ili odsjaj one večne nebeske radosti.

Naime, u iskustvu koje želim opisati - nalazio sam se u svojoj sobi - sedeći na krevetu u poluležećem pložaju, i čitajući jedno delo pod naslovom "Dela apostola"

U jednom trenutku u uglu tavanice, u viziji mi se ukazao Gospod Isus Hristos - iza čijih leđa je bio beli oblak.
Bio je odeven u dugačku - čisto belu haljinu, sa zlatnim pojasom oko struka.
Kada sam ga ugledao - njegova pojava je u meni stvorila živu nebesku radost koju ne poznaje ovaj svet, a moje lice bilo ozareno ovom nebeskom radošću.
Nakon nekoliko trenutaka on se okrenuo i zašao u oblak iza njegovih leđa.
One žive radosti je nestalo, ali ostala je radost koju ima svaki posvećeni Hrišćanin na ovoj zemlji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
čini da čovek doživi promenu u svom biću, i da krene da sledi put istine.

Ukazanje koje ne donosi ovakve manifestacije...zasigurno nije od Boga.

Ja ne razumem ljude poput tebe, koji koriste duple standarde, kada mere da li je nesto od Boga ili nije..

U slucaju vas jeste a kada se radi o nama onda nije..

Cinjenica je da ljudi koji dozive ovakvu vrstu cuda dozivljavaju i obracenje i odvracaju se od predjasnjeg nacina zivota i postaju bolji i verujuci ljudi..

Mnoga su svedocanstva u prilog tome, da ova cuda upravo to proizvode..

To sto ti tvrdis suprotno, samo pokazuje da ti ne meris ispravno i koristis "duple standarde"!

Postoji manji broj ljudi koji i posle ovako dozivljenih cuda nastavljaju po starom, a to je u slucaju adventista i njihovih "ukazanja" isto tako, pa i u Biblijskom smislu, na primer slucaj Jone koji nije hteo poslusati...

To ne dokazuje da takva cuda nisu od Boga, ona svakako imaju pozitivan efekat, ali je bitan ljudski faktor, tj. da li ce covek poslusati ili ne, jel Bog nikoga ne prisiljava...

Dakle nisi u pravu, kao i Tripo i ti primenjujes "duple standarde", i zato mi je mnogo zao, sto si i ti postao neobjektivan i pristrasan...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ljudi koji slede put istine zapisane u reči Božjoj, istine kroz koju deluje sila Duha Svetoga, i kroz koju je jedino moguće obratiti se Bogu, - ONI doživljavaju iskustva sa Bogom.

Svi ostali koji nemaju ovu istinu već slede ljudske filozofije, kroz koje ne deluje sila Duha Svetoga niti može - njihova iskustva su pod znakom pitanja, jer đavo čini čuda kroz ideologije koje je on stvorio, a Bog u svojoj crkvi kojoj je temelj njegova reč.

Osim toga, mnoga čuda kojima se tradicionalne crkve hvale, prisutna su i u okultizmu i new age pokretu.

Pogledati na sajtu new age pokreta pod naslovom "ČUDA" na stranici share-international.org
 
Natrag
Top