Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Djordje Marjanovic - Diskografija

Diskusija u 'Domaće Diskografije' započeta od Coiska, 06.11.2009.

1. Coiska

Coiska Hoyas Legend

Zahvala:
    828
    Kenija - Nacionalni park Tsavo facam nosorozi
    Djordje Marjanovic - Diskografija

:info:

Đorđe Marjanović je rođen u Kučevu 31. 10. 1931.

Prvi njegov uspješni song postao je odmah i nacionalni megahit - riječ je o pjesmi "Zvižduk u osam", koju je on snimio 1959. ali je slavan postao nakon istoimenog filma Save Mrmaka iz 1962. godine, u kojem je Đorđe tumačio glavnu ulogu.

Ono čime je Đoko počeo uzbuđivati tadašnju publiku, osim svojim posebnim glasom, bila je – za to vrijeme potpuno neuobičajena – energična izvedba na sceni. Umjesto da samo stoji za mikrofonom i tek ponekim pokretom ruke pokaže da je živ, pjevač je počeo padati na koljena, plakati na sceni, valjati se, skidati sako i bacati ga u publiku... Đoko je u tadašnju Jugoslaviju donio nešto o čemu se samo moglo čuti u vezi s nastupima Elvisa Presleya ili Beatlesa.

"Eh, taj sako... Ni sam ne znam. Pesma me je ponela, skinuo sam sako i bacio ga u publiku. I, eto, postade kult. Od tada, nerazdvojni su pesma 'Romana' i sako... U vreme kada sam počinjao, pred mikrofonom se stajalo mirno, bez pokreta i pevalo se. Ja sam to pokušao, ali pesme su me nosile i krenuo sam, skinuo mikrofon, prešao rampu, ušao među publiku, igrao, klečao, smejao se i plakao sa svim onim dragim ljudima", prisjeća se Đoko.

Tako su nastali i 'Đokisti', prva fan skupina u zemlji koja je svakim danom brojala sve više članova. A kada je sredinom 60-ih na festivalu "Beogradsko proleće" u Domu sindikata, po mišljenju 'Đokista', njihov idol nepravedno ostao bez pobjede, fanovi su se okupili na trgu Marksa i Engelsa i priredili demonstracije. Morala je intervenirati i milicija, a masa se smirila tek kada se pojavio Đorđe i popeo na krov jednog automobila te otpjevao svojim obožavateljim nekoliko pjesama.

Prve LP gramofonske ploče Đorđa Marjanovića (produkcija PGP RTB) bile su "Muzika za igru" i "Mustafa".

Kako su brojne tadašnje muzičke zvijezde često odlazile na turneje u SSSR, krajem 60-ih na jednu od njih krenuo je i Đorđe Marjanović. I postao nevjerovatno popularan.

"Koliko puta samo sam punio velike objekte. Dvorac sportova u Moskvi, četrnaest dana, po dva koncerta dnevno i svaki put po dvanaest hiljada ljudi. U Jerevanu, stadion Ararat i petnaest hiljada gledalaca, po dva koncerta svih petnaest dana", podsjeća danas Đorđe Marjanović na nevjerovatne uspjehe kakve nije imao ni jedan drugi domaći pjevač.

U 70-im i 80-im Đoko je i dalje bio redovan na svim festivalima zabavne muzike i priređivao solističke koncerte, ali njegovi nastupi više nisu predstavljali jednako atrakciju kao na početku 60-ih, a na scenu su stigle i brojne nove zvijezde.

Na turneji Lepe Brene 1990. godine u Australiji posebni gost je bio i Đorđe Marjanović. Na jednom koncertu dogodila se prava drama – Đoko je usred pjesme "Mene nema ko da žali“, na nastupu u Melbourneu, doživio moždani udar.

Dugo je trajao njegov oporavak, ali je ozbiljno narušeno zdravlje značilo i oproštaj od redovnih nastupa. Nije je sasvim povukao, pjevao je povremeno, ali uglavnom na playback i bez svojih uobičajenih 'egzibicija'.

Tek se 2001. u punom sjaju pojavio na pozornici beogradskog Doma sindikata, kada je 30. 10. organiziran koncert kojim je proslavio svoj 70. rođendan. Prošetavši se kroz publiku do bine, slavljenik je koncert otpočeo pjesmom "Ko nekad u osam"... Rođendanske čestitke stizale su s raznih strana – brojne čak iz Rusije, od Ruskog doma, Moskovske filharmonije, Udruženja muzičara Moskve, Fondacija Gorbačov.

Radio-televizija Srbije i Đokini prijatelji priredili su u proljeće 2004. godine u beogradskom Sava centru konačni oproštajni koncert za pamćenje. Pjevali su Lado Leskovar, Riblja čorba, Jarboli, Inspektor Blaža, Delča, Romana, Goca Tržan, Sergej Ćetković, Yu grupa, Nada Pavlović i podsjetili na sve velike i nezaboravne Đokine pjesme - "K'o nekad u osam", "Dir la da da", "Đavoli u njoj", "Nikad nije kasno da se ljubi strasno", "Moje ludo srce", "Devojko mala" , "Romana", "Natali", a sam Đorđe Marjanović oduševio je prepunu dvoranu kada je i on otpjevao "Bela dama, crni kralj", "Lazarela", "Od ljubavi do mržnje", "Ružičasti sneg", "Milord"...

I Milord je zvanično otišao u mirovinu.

Danas živi u Beogradu, a nakon pet godina dobio je poziv koji nije mogao odbiti – da na na predstojećoj Beoviziji 2009. bude gost u pjesmi itekako simboličnog naziva 'Superstar', koju će izvesti zajedno sa grupom Beauty Queens i Oskarom (alter ego Ognjena Amidža).

Pobijedi li upravo ovaj tim, jedno je sigurno – u Moskvi će prepoznati Đorđa Marjanovića i s jednakim ga oduševljenjenjem dočekati kao i decenijama ranije.

2. Coiska

Coiska Hoyas Legend

Zahvala:
    828
    Djordje Marjanovic - Didu - lidu - dadu

Djordje Marjanovic - Didu - lidu - dadu

:list:

A strana
    Didu-lidu-dadu (Dj. Marjanovic - F. Jenc - Dj. Marjanovic)
    Ljubav je vecna igra (V. Borisavljevic - S. Vukovic)

B strana
    Dirlada (Dj. Savopoulos - V. Borisavljevic - Dj. Marjanovic/B. Rakic)
    Simpatija (Rare Bird - V. Borisavljevic - Dj. Marjanovic)

:download:

Kod:
    Zao nam je, ali morate biti registrovani/prijavljeni da vidite ovaj sadržaj!

3. Coiska

Coiska Hoyas Legend

Zahvala:
    828
    Djordje Marjanovic - Roberta

Djordje Marjanovic - Roberta

a1 Roberta
    a2 Labudovo jezero

b1 Devojka bronzane boje
    b2 Suzi

Kod:

4. Coiska

Coiska Hoyas Legend

Zahvala:
    828
    Djordje Marjanovic - Drugovi iz mog dvorišta

Djordje Marjanovic - Drugovi iz mog dvorišta

A strana
    1. Kića reporter (D. Sherman - V. Đonović - Đ. Marjanović)
    2. Mala tužibaba (Conrad - V. Đonović - Il. Ivanji)

B strana
    3. Nevaljali Mića (D. Sherman - V. Đonović - Đ. Marjanović)
    4. Sanjalica (D. Sherman - V. Đonović - Đ. Marjanović)

Kod:

5. Coiska

Coiska Hoyas Legend

Zahvala:
    828
    Djordje Marjanovic - Milord

Djordje Marjanovic - Milord

A strana
    1. Milord (Moustaki, Monnot - P. Sam/Đ. Marjanović)

B strana
    1. Biondina (R. Granata - P. Sam - Đ. Marjanović)
    2. La Bella (R. Granata - P. Sam - Đ. Marjanović)

Kod:

6. Coiska

Coiska Hoyas Legend

Zahvala:
    828
    Đorđe Marjanović - Od ljubavi do mržnje (1970)

Đorđe Marjanović - Od ljubavi do mržnje (1970)

A strana
    1. Od ljubavi do mržnje (BG proleće '70) (Đ. Marjanović - Z. Skerl - Đ. Marjanović)

B strana
    1. Na gori raste jorgovan (BG proleće '70) (Đ. Marjanović - S. Kalogjera - Đ. Marjanović)

Kod:

7. Coiska

Coiska Hoyas Legend

Zahvala:
    828
    Đorđe Marjanović - I Tako Ode Marija (1972)

Đorđe Marjanović - I Tako Ode Marija (1972)

A strana
    1. I tako ode Marija

B strana
    1. Na tvoju ruku ja nemam više prava

Kod:

8. Coiska

Coiska Hoyas Legend

Zahvala:
    828
    Djordje Marjanovic - 1982 - Dvadeset nikada vise (Lp)

Djordje Marjanovic - 1982 - Dvadeset nikada vise (Lp)

01 - Dvadeset nikada vise
    02 - Srecan put,crnooka
    03 - Dobro jutro, Aleksandra
    04 - Beograd je najlepsi grad
    05 - Pesma za Silviju
    06 - Objavljujem rat (Beogradsko prolece '82)
    07 - Cuvajte ljubav
    08 - Glavna uloga
    09 - Stari rokeri
    10 - Milorde moj

Kod:

9. Coiska

Coiska Hoyas Legend

Zahvala:
    828
    Đorđe Marjanović - Zvižduk u osam (1962)

Đorđe Marjanović - Zvižduk u osam (1962)

A strana
    1. Zvižduk u osam
    2. Stari frak

B strana
    3. Lazarela
    4. O, kakav mjesec

Kod:

10. Coiska

Coiska Hoyas Legend

Zahvala:
    828
    Đorđe Marjanović - Gonzales (1963)

Đorđe Marjanović - Gonzales (1963)

A strana
    1. Gonzales
    2. Pingvin

B strana
    3. Elizabeta
    4. Renato

Kod:

Neraberic i dzudze1998 se ovo sviđa.

Preporučite stranicu