Dijetetski suplementi kao pomoć pri mršavljenju

Učlanjen(a)
09.06.2010
Poruka
1
Zdravo svima,
Ja sam nov ovde, čitao sam malo postove po forumima i jako mi se sviđa koncept da svako može da ispriča svoju priču koja će možda pomoći ostalima.. Podržavam sve ovo i odlučio sam se da podelim sa vama svoju priču.

Nikada nisam imao problema sa viškom kilograma jer sam se mogu da kažem "od rođenja" aktivno bavio sportom, ali negde pre 2, 2 ipo godine sam imao nesreću, pao sam i polomio lakat i jako povredio koleno. Usledile su operacije i jako dug postoperativni period, rehabilitacija je trajala duže od godinu ipo dana. Za to vreme moje životne navike su se promenile, bio sam mnogo pasivniji, puno sam sedeo/ležao... Pao sam i u depresiju i za vreme tog perioda sedenja, igranja kompujrera i ne treniranja dobio sam 16kilograma viška. Pokušavao sam sa par dijeta i čajeva, rezualtai nisu bili baš dobri.

Kada sam odlučio i "presekao" promenio sam malo način ishrane (izbacio sam fastfood i uopšte prehranu "napolju", smanjio slatkiše i hleb i na početku izbacio alkohol), počeo sam sa malim vežbama (5-10 min dnevno, sa povremenim preskakanjem dana) i odlučio da uzmem neki preparat koji bi mi pomogao u procesu mršavljenja. Raspitivao sam se kod nutricionista i lekara i na prepruku sam krenuo da tražim isključio proizvode koji su prirodni (naravno ne znači da nisu štetni ako su prirodni, tako da i kod takvih proizvoda se konsultovati sa lekarom i dobro izučiti sastav), koji nemaju neželjena dejstva, i sa kojima neće biti yo yo efekta. Takođe mi je rečeno da ako preskačam obroke ili uzimam tablete koje su zamena za obrok da neću postići željeni cilj ili ću ga postići samo privremeno. Stoga sam se odlučio za dijetetski suplement koji je dodatak ishrani, ne menja obrok, a ubrzava metabolizam, znači treba nam veći unos vode... i stvarno je upalilo. Ja sam po preporuci uzimao (tj i dalje uzimam) Herbafast kapsule, ujutru kad ustanem sa velikom čašom vode i stvarno su mi smanjili osećaj gladi u organizmu!

Nakon 5 meseci uspeo sam da izgubim 12-14 kilograma i veoma sam srećan... Naravno posle mesec dana sam skinuo 6-7 kilograma i mnogo je brže išto ali to je posledica toga što prvo gubimo vodu koja lakše odlazi pa tek onda masti i salo.

Svima koji misle da imaju problema sa viškom kilograma bez obzira da li želite da izgubite 4 ili 34 kg. preporučujem ovaj scenario... Meni je stvarno pomogao.
 
Član
Učlanjen(a)
24.04.2009
Poruka
4
:)

Cao. Moje ime je Danijela iz Vojvodine sam...Godinama sam trenirala vaterpolo igrom slucaja sam prestala sa treninzima i u roku mesec dana sam "navukla" desetak kg koje mrzim najvise na svetu i ne mogu da ih se otarasim...Pila sam sve i svasta ali mi ne ide za rukom. Ivane zaista mi je drago zbog tebe sto si uspeo....Herbafast sam pila i nisam dobila zeljeni efekat...:(
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2010
Poruka
50
Zdravo svima,evo i ja da dodam koju rec na ovu temu.Ja mislim da sve zavisi od organizma,i da neki preparat nekome pomaze a nekome ne,i da svakako treba promeniti nacin ishrane,za pocetak.Zbog godina i hormonskog poremecaja imam ,,mali,,visak,koji godinama ne mogu da skinem,i od svih dijeta koje sam probala jedino mi je pomogla ,,POMORANZA DIJETA,,u stvari jedino sa njom sam izgubila neki kg.a da se to vidi.Nije teska,samo je stvar navike tako da posle par dana vise i ne osecate da ste gladni,a kad vidite da to ima rezultata onda dobijate jos vecu motivaciju.Vredi pokusati.Veliki pozdrav svima.
 
Natrag
Top