DELL lcd ips monitor - loša slika u uglu

Učlanjen(a)
24.11.2011
Poruka
4
Imam desktop računar sa dell ultrasharp u2312hm 23-inch ips monitorom. Kupio sam ga u septembru tako da je garancija još validna.

U dva navrata, dok se klinac igrao na računaru, pojavila se greška u slici. Donji desni ugao (recimo u dužini levo i gore do 20-ak cm, kao četvrtina kruga) je promenio boju, nekako je boja sveukupno postala zelenkasto-ljubičasta, a u samom uglu su se razlili pixeli i linije postale krecave.

Gašenje računara i paljenje nije pomoglo. Kada sam odvojio vga kabel od računara i uključio monitor pojavio se onaj prozorčić koji piše da računar nema signal na ulazima. Prozorčić trčkara po ekranu i kada naiđe u taj ugao, promene mu se boje. Time rezonujem da grafička nije problem, jedino ako ga ona nije generisala. Time ne bi trebalo ni da je vga kabel u pitanju.

Nije u pitanju neka intenzivna razlika u korišćenju u pitanju, dakle radio je koliko i obično. Jedino se podudara da je oba puta igrica bila NFS dok je klinac igrao, ali ni on nije nešto drugo u odnosu na ostale igrice koje računar tera, tako da mislim da to nema veze.

Glupo je reći, ali deluje kao da se ekran namagnetisao, stari crt monitori bi mogli da imaju ovakvu deformaciju kada je namagnetisanje u pitanju.

Kada je računar ostao isključen duže, koji sat, greška je nestala. Ovo se desilo u dva navrata, razmak je bio nekoliko meseci, tako da nemam pojma šta da radim.

Drugih problema nema, slika je u redu.

Nisam ništa slično ni čuo, na netu nisam našao.

Ideje?
 
Natrag
Top