Dell Latitude e6400 wifi problem

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Verovatno da postoji procedura da se to otkljuca, samo sto mi ne znamo. Ko sto i sam znas, nema toga sto nije provaljeno, razradjeno i rastureno, ako neko bude dovoljno uporan i stavi sebi u amanet da odradi poso. Ti eventualno moz da skines default Bios sa stranice,
Kod:
[URL="http://support.ts.fujitsu.com/Download/Index.asp?lng=COM"]LINK[/URL]
...ako je to to, ukucas serijski broj svog lapa i skines BIOS za rezervu, za kasnije, dok se to ne provali ili eventualno skines preradjen BIOS.
Ima neka procedura koja se odnosi na druge lapove, al je moguce da nije isto ko za taj tvoj, a i mora da budes opremljen, USB flopi ti treba, 6 post donja polovina.

http://serbianforum.org/threads/otkljucavanje-biosa-u-epromu.578630/
 
Učlanjen(a)
12.01.2015
Poruka
1.461
...ako je to to, ukucas serijski broj svog lapa i skines BIOS za rezervu, za kasnije, dok se to ne provali ili eventualno skines preradjen BIOS.
Ima neka procedura koja se odnosi na druge lapove, al je moguce da nije isto ko za taj tvoj, a i mora da budes opremljen, USB flopi ti treba

Hvala za opsiran odgovor

a da li bih mogao da ga flesujem odmah? mislim da li bi to izbrisalo sve pa i password?

a taj "preradjen bios" gdje se to moze naci i ako mozes malo detalja da das na tu temu.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Zavisi kako je isprogramiran na startu, moze se desiti da trazi osnovnu sifru koju unese proizvodjac, jer kad ne bi imalo onda bi svako pukim flesovanjem resavao problem. Sto se tice preradjenog biosa, treba kopati po forumima malo dublje...jbg, ne moz sve odjedanput, mora trazis da prevrces po indexima servera, nije jedna muka.
 
Učlanjen(a)
12.01.2015
Poruka
1.461
gledam po raznim ruskim forumima i ni oni nemaju neko rjesenje (bar ja jos nisam naletio) i kontam ako oni nisu "sredili" onda je sansa da se nesto nadje mala cini mi se

btw uspio sam da podignem sistem ponovo jer ni to nije islo i laptop radi "normalno" s tim sto mene jednostavno nervira cinjenica da ima nesto zakljucano a ja nemam kljuc
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa posto vec nema nikakvo resenje drugo, ti probas, ako oce ovo na zivo, ako opet trazi password, onda ti se isto vata dal je to taj sto ucitala tvoja zena ili ovaj od proizvodjaca. Lel brate 200 evra da das da ti oprave lapa je mnogo, imajuci u vidu da ovde za upola tog novca, moz da nadjemo funkcionalan. Dobro ne mozda takav, al da koristis "solidno".

Edit: Ako si uspeo da udjes u win bez biosa, onda verovatno moz da instaliras neki recovery program, koji ce da ti odradi poso, da nadje pass.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Uh....

U pitanju su dva razlicita i fizicki odvojena chipa na maticnoj ploci. U jednom se nalazi BIOS i kada u njemu postavis lozinku ona se smesta u drugi chip. Taj drugi chip trajno cuva svoj sadrzaj nezavisno od napajanja, bas kao USB flash drive recimo. Svaki bios danas je programiran da prilikom bootovanja proveri sadrzaj tog drugog chipa. Ako u njemu nadje lozinku tu istu lozinku trazi od korisnika da bi nastavio. Koliko god puta flashovao BIOS neces uticati na lozinku koja se fizicki nalazi odvojena od njega. Postoje, ne velike, sanse da je neko vec modovao tvoj bios da bi zaobisao lozinku ali sanse da je to uradio i nakon toga okacio modovani bios na internet su smesne.
Mozes nastaviti da se igras do mile volje ako nemas pametnija posla i ako je igra sama sebi cilj. Nema lozinke "odozdo", nema flashovanja, nema resenja na ruskim sajtovima... nema nicega osim gubljenja vremena. Ili sam moduj bios ili menjaj plocu!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top