Dell Latitude e6400 wifi problem

Učlanjen(a)
12.01.2015
Poruka
1.461
Da li ima neko iskustva sa ovim modelom?

Naime imam jedan i skoro sam odlucio da ga ponovo osposobim, medjutim nakon isnatalacije sistema i drajvera ne mogu da nastimam wifi adapter. U biosu ga ima a ima ga i u hardweru ali kad otvorim network tamo ga nema. Patim se vec dva dana i nemogu da pronadjem rjesenje.

Ako neko ima neku ideju molim da se javi.

Thanks
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Da nije fizicki iskljucen, na dugme ukoliko postoji takvo na tom modelu? Takodje mozda je i softverski iskljucen, recimo mora sa Fn pa neko na F sa ikonicom za wifi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Prvo proveri tacno ime te kartice koju imas, jel ne mora da znaci da su kod svih iste kartice, znaci nisi ni naveo koja je kartica. Drugo ako racunar osposobljavas od nule, onda idu prvo opsti network drajveri za maticnu, pa tek onda ovi specificno za tvoju karticu. Ponekad pored drajvera treba imati i aplikaciju koja podrzava sve ovo, mislim ovo je krajnje pozeljno , pa pre svega nadji bilo koju aplikaciju za tvoju verziju Win-a, posto te i to mrzelo da dopises, morace ovaj deo da odradis sam.
Upozorenje, ako instaliravas neki novi Win moze biti da drajvera za tu verziju i nema, probaj OS koji je ranije bio.

Ne znam kolko je tvoje iskustvo sa wifi-jem, ali bi dole desno kod sata trebala da se pojavi ikonica koja reprezentuje karticu i onda odatle radis, nesto kao radar ili stepenice, ako to nema onda ti mora iz kontrolnog panela manuelno da oformis novu konekciju.
Ko sto reko bilo koja alternativna aplikacija ce bez problema da detektuje karticu, ako kaze da wifi adapter nije nadjen, onda proveri drajvere i takodje kao zadnju alternativu moras proveriti da se nije nesto otkacilo(takodje u device manageru na enabled-kartica).
Kod:
[URL="https://www.ifixit.com/Guide/Dell+Latitude+E6400+WiFi+Card+Replacement/2758"]Provera kartice[/URL]
Rezime ...provera drajvera za "maticnu", plus za karticu, pokusaj manuelnog dodavanja konekcije iz Netvork Connections.
Aplikacije...bilo koji Wireless Adapter Utility, Easy wifi,We-fi itd.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Ja ih prodajem po 300 dinara. To je i neka realna cena za polovne kartice (ispravne naravno). Ne mogu ni da se setim kada sam poslednji put cuo da je neko kupio novu.
 
Natrag
Top