Deep Freeze

Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Ima li neko iskustva sa Deep Freeze ili nekim drugim programom koji omogućava vraćanje cele particije u "originalno" stanje pri restartovanju računara (u stvari, Deep Freeze preusmerava sve upise na poseban deo diska prema kome se nakon restartovanja brišu sve reference tako da postaju nevidljive, pa sistem izgleda kao da na njemu ništa nije ni rađeno)?

Pored Deep Freeze postoji još nekoliko alternativa, ali ovaj je svakako najčuveniji pa pretpostavljam da se najviše i koristi.

Hvala unapred na odgovorima.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ja koristim Acronis true image home. I sasvim sam zadovoljan, mada sam bas razmisljao da probam deep freeze, pa ako probam dacu dodatne informacije...
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Deep freeze je odlično rešenje za situacije kad se želi sačuvati integritet OS i sprečiti nekakvo voljno ili nevoljno 'prčkanje' po njemu. Mene je u nekoliko navrata spašavao reinstalacije sistema, naročito kad za računarom ima dece koje klikću na sve i svašta, a roditelji tačno znaju šta im od računara treba i to ne menjaju svaki čas. Deca čačkaju, kvare, klikću gde stignu, sistem bi bez te zaštite već bio spreman za pad, ali tu je svemoćni restart i sve se vraća kao da štete nije ni bilo. Program dozvoljava da se, ukucavanjem pasvorda, njegova zaštita suspenduje, ukoliko se želi instalacija nekog programa ili slično.
Acronis je odličan za situacije kad nema potrebe za tako striktnom zaštitom OS-a. Po svežoj instalaciji se ubace sve potrebne aplikacije, programi, apdejtuje AV i sve optimizuje, defragmentira, a onda Acronisom napravi 'slika', koju je, kad zatreba, uvek moguće vratiti i računar postaviti u početno stanje, i to u bajt. Moćan program i odlična pomoć, bar po mom iskustvu.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Deep freeze je odlično rešenje za situacije kad se želi sačuvati integritet OS i sprečiti nekakvo voljno ili nevoljno 'prčkanje' po njemu. Mene je u nekoliko navrata spašavao reinstalacije sistema, naročito kad za računarom ima dece koje klikću na sve i svašta, a roditelji tačno znaju šta im od računara treba i to ne menjaju svaki čas. Deca čačkaju, kvare, klikću gde stignu, sistem bi bez te zaštite već bio spreman za pad, ali tu je svemoćni restart i sve se vraća kao da štete nije ni bilo. Program dozvoljava da se, ukucavanjem pasvorda, njegova zaštita suspenduje, ukoliko se želi instalacija nekog programa ili slično.
Acronis je odličan za situacije kad nema potrebe za tako striktnom zaštitom OS-a. Po svežoj instalaciji se ubace sve potrebne aplikacije, programi, apdejtuje AV i sve optimizuje, defragmentira, a onda Acronisom napravi 'slika', koju je, kad zatreba, uvek moguće vratiti i računar postaviti u početno stanje, i to u bajt. Moćan program i odlična pomoć, bar po mom iskustvu.


Ja zbog dječurlije koristim mali programčić koji mi završava sve to o čemu pričamo...

1- System Status

2q8xH.jpg


2- Mode Setting

f1BzD.jpg


iE3ze.jpg


IADNb.jpg


3- Exclusion List

fdkV0.jpg


4- Commit Now

NUaVI.jpg


5- Administration

X4ftS.jpg


Kod:
http://www.shadowdefender.com/download.html
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Dobro to izgleda, jednostavan i kompletan interfejs, isprobaćemo ga
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Hvala još jednom na odgovorima.

I ovo sa Shadow Defender-om nije loše, jer se može lepo zaštiti sistemska particija (može i kod Deep Freeze koliko sam video, pa im je i način funkcionisanja veoma sličan), a ostaviti jedna particija na kojoj je slobodan upis (npr. za Download, fotke, razna dokumenta i sl., idealno za dečurliju što neko pomenu, ali i za škole i fakultete da se sistem zaštiti od učenika i studenada).
 
Član
Učlanjen(a)
10.12.2009
Poruka
15
dugogodisnji sam korisnik programa prvo returnil a zatim i deep freeze-a kod mene na win.7 funkcionise besprekorno i moji klinci i njihovo drustvo mi prosto urnisu komp toliko puta zabrljaju nesto...naravno jednostavnim restartom vracam na prvobitno stanje...komp je uvek cist i nije pretrpan ne usporava funkcionise besprekorno velike pohvale i sa moje strane za deep freeze...ako mogu da iskoristim priliku i postavim potpitanje...zna li neko da li ima nesto poput deep freze-a za win.8...probao sam i ovaj deep freeze nece na win.8 da radi ako neko ima resenje nek ocai link ovde ili mi posalje na pp...
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Za one koji možda ne znaju, novi Deep Freeze 8.x radi na Win 8.1, bar tako tvrde na sajtu, a zadnju verziju koju sam video da ima na Avaxhome je 8.12.xxxxxx.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.08.2011
Poruka
26
Ima li neko iskustva sa Deep Freeze ili nekim drugim programom koji omogućava vraćanje cele particije u "originalno" stanje pri restartovanju računara (u stvari, Deep Freeze preusmerava sve upise na poseban deo diska prema kome se nakon restartovanja brišu sve reference tako da postaju nevidljive, pa sistem izgleda kao da na njemu ništa nije ni rađeno)?

Pored Deep Freeze postoji još nekoliko alternativa, ali ovaj je svakako najčuveniji pa pretpostavljam da se najviše i koristi.

Hvala unapred na odgovorima.
Nisam uspio da nađem ovaj program,besplatan,okačite link. Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Pa zato što nije besplatan.

Ako je neko isprobao verziju 8.xx na Win 8, neka okači u programima. Ja sam trenutno u nekim drugim obavezana i moći ću da ga isprobam tek za 15-ak dana.
Pretpostavljam da, kao i većina novijih programa, kontaktira server, pa mora da se blokira u firewall-u da ne bi serial proglasio nevalidnim.
 
Natrag
Top