Dali je papa citao Sveto Pismo?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Reci molim te to njima. Politika nema veyze sa religijom, ali su počeli da je koriste da bi dokayali svoje stavove. Ovo stvarno više nema smisla.

Hvala

Sve ima veze sa religijom, tema je krajnje besmislena, šta je bitno da li je pročitao ili nije, kada je evidentno da se to ne primjenjuje u životu kao ni njegove vjerne ovčice, većina.

Neće se ponoviti Juri. Dao sam to gore kao odg. na primjedbe, šta da mu radim realnost je takva.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sve ima veze sa religijom, tema je krajnje besmislena, šta je bitno da li je pročitao ili nije, kada je evidentno da se to ne primjenjuje u životu kao ni njegove vjerne ovčice, većina.

Neće se ponoviti Juri. Dao sam to gore kao odg. na primjedbe, šta da mu radim realnost je takva.


Stvarno. Nego da se vratimo temi, shall we.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Moje upozorenje se i odnosi na one koji u religijskim raspravama posežu za političkim sadržajima kao argumentima za dokazivanje svojih religijskih stavova. Kao što sam rekao, to je nedopustivo i neće se tolerisati, jer Pravilnik ovoga foruma to strikno zabranjuje.

Jurivaka, molim te pojasni mi ovo pravilo.. Posto imamo temu "religija (crkve) ratovi i politika". Znaci nema sanse da se Tripo tamo ne dohvati politike i kaze - "evo vas svestenik nosi pusku" ili "vasa crkva je blagoslovila taj rat"!

A onda ide kontra argument "to su cinili i protestanti"!

Koliko sam ja razumeo, zabranjeno je ponizavati narode i drzave, i vredjati njihovo dostojanstvo. Sto pomenuti ovde neprestano radi kada je slucaj o Srbiji i srpskom narodu. On ga ponizava, naziva lenjim, neradnickim, pokvarenim, kriminalnim itd.. Dakle, citav jedan narod unizava i kaze da je on nula. Tako isto i hrvatski. Povezujuci to sve sa verom..

On poistovecuje veru i naciju, zloupotrebljava statistike koje nisu verske vec svetovne, pa se na veru i ne mogu primeniti.

I ja sam ukazao da je to nedopustivo. Ali
nismo imali tebe da reagujes, pa je pun forum tih njegovih postova, gde vredja narode..

Pozdrav..
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Član 3 i 14 Pravilnika foruma glase:

#3 Negativni komentari o bilo kojoj državi, religiji, naciji, narodu i sličnim stvarima su strogo zabranjeni.

#14 Na forumu je striktno zabranjeno diskutovati o politici.


Što se tiče teme "Religija (Crkve), ratovi i politika" ona je zaključana.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Član 3 i 14 Pravilnika foruma glase:

#3 Negativni komentari o bilo kojoj državi, religiji, naciji, narodu i sličnim stvarima su strogo zabranjeni.

#14 Na forumu je striktno zabranjeno diskutovati o politici.


Što se tiče teme "Religija (Crkve), ratovi i politika" ona je zaključana.

Ovaj 14. clan mi je u potpunosti jasan,bilo kakav pomen politike ne dolazi u obzir.

Ali ovaj 3. bas i nije. Sta su "negativni komentari o religiji"?

Ako neko na primer kaze "vi pravoslavci ste pagani" i "vi ste idolopoklonici", da li je to negativan komentar o religiji?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ako neko na primer kaze "vi pravoslavci ste pagani" i "vi ste idolopoklonici", da li je to negativan komentar o religiji?
Ne bih rekao da su ovo negativni komentari o religiji, jer ti pojmovi prate religiju - pogotovu hrišćanstvo, maltene od njegovog nastaka do današnjih dana; tako da ih je nemoguće isključiti iz rasprava kakve se vode između religijskih neistomišljenika.
S druge strane, onima koji poznaju i pravilno razumiju istoriju hrišćanstva, pojmovi paganstva, idolopoklonstva i sl., nisu u tolikoj mjeri negativne konotacije, koliko to misle oni koji ih u raspravama upotrebljavaju u nedostatku valjanijih argumenata.
Sama činjenica da je hrišćanstvo istorijska pojava, govori sama po sebi da je nastalo na temeljima ranijih cicilizacijskih duhovnih i drugih dostignuća i da u dobroj mjeri korenspondira sa njima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne bih rekao da su ovo negativni komentari o religiji, jer ti pojmovi prate religiju - pogotovu hrišćanstvo, maltene od njegovog nastaka do današnjih dana; tako da ih je nemoguće isključiti iz rasprava kakve se vode između religijskih neistomišljenika.
S druge strane, onima koji poznaju i pravilno razumiju istoriju hrišćanstva, pojmovi paganstva, idolopoklonstva i sl., nisu u tolikoj mjeri negativne konotacije, koliko to misle oni koji ih u raspravama upotrebljavaju u nedostatku valjanijih argumenata.
Sama činjenica da je hrišćanstvo istorijska pojava, govori sama po sebi da je nastalo na temeljima ranijih cicilizacijskih duhovnih i drugih dostignuća i da u dobroj mjeri korenspondira sa njima.
Tako sam i mislio. Hvala.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Генерално питање је заправо ког он (Папа) сматра за Бога и ком се заправо Богу моли !?



Запад је јoш 16. јула 1054. године. отпао од Христа, од Бога и приклонио се Сатани !

Ево и прилога у којем се Папа моли Луциферу односно сатани !



Можеш слободно да износиш своје обсервације, да радиш шта год ти је воља, али пре него што поставиш овакве ствари, размисли мало коме стављаш и где. Ја рецимо могу да прихватим да међу Источном браћом постоје они који мисле, тј верују да су они у праву и поштујем то. Али ако си, а чини ми се да јеси, у својој наивности и зелотском нагону поставио ово, требао си прво да погледаш ко и како овде коментарише. Наиме, православаца је мало, оних правих, као што је мало и теби чини се мрских западних католика. Само секташи, који једва чекају да се неко од "православних" појави и да иде на њихову страну, тј да се приклони њиховој идеологији. Није то ново, још је у младим данима, и Владика Николај био заинтригиран Англиканцима и Лутеранима, али га је Богу хвала искуство и молитва одвојило од заблуде.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Владика Николај био заинтригиран Англиканцима и Лутеранима, али га је Богу хвала искуство и молитва одвојило од заблуде.

A što ne spomeneš da je hvalio Hitlera do 39.
 
Natrag
Top