Dali je papa citao Sveto Pismo?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Knjige Ellen White su pisane na osnovu biblijske istine o spasenju u Gpspodu Isusu Hristu.
U njima je najpotpunije objašnjen plan spasenja, posebno u pomenutom delu "Put Hristu"
Ove knjige ne samo da ovaj plan spasenja podrobno objašnjavaju, već vode čoveka ka onome koji taj plan danas ostvaruje u čoveku a to je Hristos. i kroz te reči sam Bog se objavljuje čoveku i prosvetljava ga svojim duhom.
Ove knjige su nadahnute od Boga, jer je u njihovom pisanju učestvovao sam Duh Sveti.
Čitao sam ili slušao iskustva ljudi koji su čitajući ovu ili druge knjige Ellen White u tim trenutcima čitanja plakali, i doživeli istinsko prosvetljenje, što po njihovim rečima nije bio slučaj sa čitanjem verske literature drugih crkava.

To je i moje lično iskustvo, da sam čitajući njene knjige često plakao, a doživljavao i druga iskustva, od kojih je jedno od poslednjih - da mi se prilikom čitanja knjige Ellen White "Dela apostola" u sobi u viziji ukazao sam Gospod Isus, što je u mom biću proizvelo neku nebesku radost koju ovaj svet ne poznaje.

Stav Rimokatoličke crkve o ličnosti i delu Ellen White je taj, da oni kažu "da je Ellen White kojim slučajem bila Katolkinja - da bi bila proglašena za sveticu"

Što se tiče mog predhodnog komentara "da su neki sveštenici kupovali knjigu Put Hristu za upotrebu na bogosloviji" to je istina, i može se proveriti u knjižari crkve u Beogradu.

Lično verujem da ti sveštenici nisu tu knjigu delili studentima Bogoslovije, već su je čitali da bi iz nje vadili informacije, i kasnije kao pomoćno sredstvo na časovima plasirali ih studentima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Šta i da je čitao kada uči neistine.
Prosvetli nas, jadne predestinirane duše. Prosvetli Pravoslavne, Prosvetli Katolike, grmi malo sa predikaonice, citiraj Scripture i završi svaku propoved sa PRASIE THE LORD.. prosvetli nas neuke otpale od Istine. Ah, da, dok propovedaš, drži kažiprst u vazduhu, isplativo je to. Kupuješ kartu za Rupture odma. Adonaj lično ti je overava....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297

Džabe ako nećete, samo ko je htio dobio je prosv.

adne predestinirane duše. Prosvetli Pravoslavne, Prosvetli Katolike, grmi malo sa predikaonice,

Nećete, zato su vam države nazadne. Šta da vam radim. Zamagljen je Bog od ikona, kipova, sakramenata, brojanica, svete vode, svete soli.

citiraj Scripture i završi svaku propoved sa PRASIE THE LORD.. prosvetli nas neuke otpale od Istine.

Pa kad nećete. Takvima je Isus rekao, "i da vam kažem nećete vjerovati".

Ah, da, dok propovedaš, drži kažiprst u vazduhu, isplativo je to. Kupuješ kartu za Rupture odma. Adonaj lično ti je overava....

Vrlo nerazumnjivo govoriš. Ovo su vijesti iz Meksika i Brazila.


Pakao na ulicama Brazila: Mobilisana vojska, Rio u haosu, sukobi na sve strane (FOTO)
Vlada Brazila zatvorila je puteve i škole, i zatražila da se umeša vojska
Foto: Tanjug/AP
U nekoliko oblasti Rio de Žaneira izbili su oružani sukobi, zbog čega je vlada Brazila zatvorila puteve, škole i zatražila da se umeša vojska.

TELEGRAF



NAJOPASNIJA ZEMLJA NA SVETU Prošle godine u Meksiku ubijeno više od 25.000 ljudi
vvWk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvT1dJN01EQV8vOTA1ZTY1MTU5NzY2ODcyMDJiMDFkYjlmYzMxODFmZWUucG5nkZMCzQLkAIGhMAE
Foto: King Robbo / Twitter
Više od 25.000 ljudi ubijeno je u Meksiku prošle godine, što je najveći broj na godišnjem nivou u novijoj istoriji Meksika, najnoviji su podaci Vlade.

BLIC.

Da vidimo vijesti iz prot. država.

Finska najsrećnija zemlja na svetu, Srbija 78.
sreda, 14. mar 2018, 14:32 -> 14:51

Izvor: Tanjug
Prema najnovijem izveštaju Ujedinjenih nacija o najsrećnijim zemljama na svetu, Finska je na prvom mestu, dok se Srbija nalazi na 78. mestu.

Predsjednik Islanda povišicu plate donirao u dobrotvorne svrhe
- Predsjednik Islanda je, nakon što je dobio povišicu, odlučio da humanitarnim organizacijama donira 4 miliona kruna, odnosno 31.736 eura

OSLOBOĐENJE
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Izbjegavajte političke konotacije u raspravama na ovom forumu. S jedne strane radi toga što je ovo PF Religija, a sdruge strane radi toga što je politika, odnosno političke rasprave, striktno zabranjena na ovom forumu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prosvetli nas, jadne predestinirane duše. Prosvetli Pravoslavne, Prosvetli Katolike.

Uzalud kada niko od vas neće jevanđelje, već ljudske filozofije.

Evo kao ispomoć, posetite moju internet stranicu WWW . VELIKE ISTINE BIBLIJE . BLOGSPOT . COM tu se nalazi čista biblijska istina.

Kada bi papa ove istine usvojio, bio bi najsrecniji covek, ali on to ne zeli, i ako je sa tim istinama upoznat, jer mu je rođeni brat Adventista, i ove istine mu je predstavio, ali ih ovaj nije prihvatio, već je rekao svom bratu - da se ne može boriti protiv njega jer je čovek u godinama, ali da će sve snage uložiti da se bori protiv Adventista.

Evo sami pogledajte video o tome.

papa Franjo - adventizam i globalni nedeljni zakon ...
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Izbjegavajte političke konotacije u raspravama na ovom forumu. S jedne strane radi toga što je ovo PF Religija, a sdruge strane radi toga što je politika, odnosno političke rasprave, striktno zabranjena na ovom forumu.

Reci molim te to njima. Politika nema veyze sa religijom, ali su počeli da je koriste da bi dokayali svoje stavove. Ovo stvarno više nema smisla.

Hvala
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Reci molim te to njima. Politika nema veyze sa religijom, ali su počeli da je koriste da bi dokayali svoje stavove. Ovo stvarno više nema smisla.

Hvala
Moje upozorenje se i odnosi na one koji u religijskim raspravama posežu za političkim sadržajima kao argumentima za dokazivanje svojih religijskih stavova. Kao što sam rekao, to je nedopustivo i neće se tolerisati, jer Pravilnik ovoga foruma to strikno zabranjuje.
 
Natrag
Top