Dali je ovo problem - Samsung

Član
Učlanjen(a)
22.12.2009
Poruka
8
Prvi put mi se ovo desava pa da upitam dali je jos neko imao ovakav slucaj.Prilikom punjenja baterije telefona pokazivac ne pocinje od samog pocetka vec samo poslednja crta radi,u pitanju je nov telefon i punjen je samo 2 puta.Pri ukljucivanju na punjac krene sve kako i treba ali vec posle 30-ak minuta se menja.Zanima me dali je u pitanju neki kvar ili je to normalno,kako su mi vec neki rekli.U pitanju je Samsung S3550.:dntknw::dntknw::dntknw:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Vrijeme punjenja baterije kod tog mobitela je oko 2 sata.
Kod svakog novog mobitela pa tako i tvog je važno "formiranje
baterije".Znači da pristupaš punjenju tek kada mob signalizira
da je prazna baterija i držiš na punjaču što duže, iako pokazuje
da je baterija puna.Tako postupi nekoliko punjenja.I svakako
se pridržavaj pravila da bateriju puniš tek kada to mob zatraži.
Na taj način ćeš znatno produžiti vijek baterije.
 
Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
Vrijeme punjenja baterije kod tog mobitela je oko 2 sata.
Kod svakog novog mobitela pa tako i tvog je važno "formiranje
baterije".Znači da pristupaš punjenju tek kada mob signalizira
da je prazna baterija i držiš na punjaču što duže, iako pokazuje
da je baterija puna.Tako postupi nekoliko punjenja.I svakako
se pridržavaj pravila da bateriju puniš tek kada to mob zatraži.
Na taj način ćeš znatno produžiti vijek baterije.

Možeš da probaš sa navedenim savetom, ali pošto svi telefoni novijih generacija imaju većinom jonsko-litijumske baterije, nemaju potrebe za formiranjem baterije, odavno prevaziđeno, tj baterije su fabrički formirane.
A koliko se vremenski puni baterija kada se isprazni do kraja?
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2009
Poruka
8
Dali je ovo problem - Samsung s3550

Bojim se da se nismo razumeli,nije problem u formiranju baterije i tome slicnom vec u nacinu pokazivanja toka punjenja baterije.Da ponovim pitanje kad ukljucim telefon da puni bateriju indikator punjenja pokazuje od kraja do kraja aktivnost da bi posle 20-ak minuta pokazivala samo zadnja crtica i to je bilo pitanje,dali tako treba ili ne.Da napomenem jos da mobilne telefone imam vec 13-14 godina i da sam uvek kupovao nove tako da mi nije nepoznato formiranje baterije ali ovakav slucaj nisam do sada imao.
Unapred hvala svima i veliki pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2010
Poruka
5
bobanbars,to je normalno punjenje baterije,tako radi i na mom telefonu.Ako ti normalno napuni bateriju onda nema problema:yea:
 
Natrag
Top