Dali je ovo prava Vista?!

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Nedavno sam sa Torenta,skinuo Windows Vistu Lite SP2 86x.
koja je 700MB,sada nju hocu da stavio na svoj komp na njemu je trenutno win7,radi fino ali necu sedmicu,hocu Vistu,
Pa posto sam je probavao 10-tak,puta u VM,dali cu je moci instalirati na kompu,bez problema,i dali je to prava vista koja je kao i svaka druga npm:eek:va sa SF download foruma,zadnja,28.12,koju je "Postman" postavio,
Dali je ova moja prava,mislim nije samo vizuelno nego i koristi sve i prepoznaje se kao <Vista,
Posto mi se bas ona svidja skinuo bih ovu sa foruma ali mi je net 128Kbps,pa je fakticki nemoguce skinuti,trebalo bi mu za samo 1.part,2dana da ga skine ali veza nebi izdrzala kao ni komp da toliko radi neprestano..
Pa sam odlucio,da instaliram ovu,samo zelim potvrdu dali je to prava vista,i dali neko ima sajt sa originalnom wallpapreima i sreenserverima za vistu,jer nema niti jedan wallpaper,vidio kroz VM,imace pise da je to vista ultimate sp2.....itd..
Ako treba link tog torenta saljem na PP,da bi ste znali mada samo upisete Windows vista lite 86x with sp2,i naci ce torent preko gogla..
Hvala puno svima! :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ta Lite verzija Ultimate Vista-e je u stvari "osakacena" verzija ili sto bi rekli zargonski Tweak-ovana verzija, eliminisani su nepotrebni servisi i aplikacije npr. Messenger, Hibernation, AERO itd, zato i uzima manje prostora, inace SP2 je veoma stabilan, posalji bas link da vidim koji je uploader.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ne znam samo zašto si prešao sa konja na magarca. Vista nema nikakvu prednost nad sedmicom a i to je malo megabajata za Vistu i neće raditi dobro vremenom a trebati pun originalni iso Viste.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ne znam samo zašto si prešao sa konja na magarca. Vista nema nikakvu prednost nad sedmicom a i to je malo megabajata za Vistu i neće raditi dobro vremenom a trebati pun originalni iso Viste.

Ima covek 2GB RAM-a (slao sam mu na PP link od Vista-e pa mi rekao), uostalom sto mislis da nevalja Vista x86 HP SP2, veoma stabilna verzija, zauzece resursa isto kao na Win 7, probao sam je licno i odlicno radi, sto mislis da nece raditi dobro vremenom?
Testirao si Vista x86 sa SP2 i nije bilo dobro nesto?
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Evo bas sam danas sredio Vistu!Onu sto si mi ti
Kod:
[URL="http://serbianforum.org/members/nikolajub.html"]http://serbianforum.org/members/nikolajub.html, 

[/URL]
,poslao na PP,
Odlicno radi mnogo brze od 7.mice,barem one sto sam ja imao,svi programi rade odlicno kao na windows 7,drivere sam nasao ovde
Kod:
http://devid.drpsu.com/
,e sada da jos nesto pitam,dali ce mi sve u Visti raditi kao i u windows 7,i NikolaJub,dali ci preko ove Viste,moci raditi Automatic Updates,nisam probavao da sta ne zeznem,a i u Computer-u,mi stoji i Particja System Reserved pa bih htio da te pitam(znam da ona treba za windows 7!),da li je sada mogu izbrisati,treba li ona i zaa Vistu,jer Stoji kao treca a imam dvije particije kao u 7.mici,
Prva Sistemska(od Viste),a Druga za sve podatke,nju nisam ni formatirao formatirao sam samo onu na kojom je bila 7.mica,i sve je proslo bez problema(mislim na instalaciju Viste),,
Inace prezadovoljan sam,samo bih jos htio od tebe ili nekoga pomoc za ovaj problem,
*Dali se nekako moze Sakriti,i dali je potrebna "System Reserved" Particija,za Vistu?
*Te dali ce Vista moci otvoriti sve kao i Windows 7 Ultimate 32 bit sto je bio prije i sadasnja Windows Vista Home Premium 32 Bit?
*I inace ima li prednosti Vista od 7.mice?
Zaboravih Automatic Updates???
Hvala puno! :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
System reserved particiju ne diraj, to mora da ostane, ona je na Vista i Win 7 100MB.
Idi samo u Disk managament, desni klik na tu particiju System reserved, odaberi Change Drive Letter and Paths, obrisi slovo, i neces je vise videti u My Computer-u (a mozes obrisati slovo i iz My Comp)..
Sto se tice update-a slobodno azuriraj sistem...sto bi ostavio Auto Update, povremeno, 1 mesecno idi u security Center, kliknes na Check update i ponudice ti azuriranje...
A tu slobodnu particiju, mozes formatirati na desni klik u My Computer na tu particiju, izaberi Format, obavezno u NTFS kao Default...
Sve ce ti raditi isto brate, sta se cimas, nije Vista zaostala po pitanju aplikacija i programa uopste za win 7, sve ce ti raditi isto, tu nema razlike.
Brze ti radi, jer je Home Premium, koji ima manje servisa, koje ti i onako neces koristiti, a mogu se ukljuciti po potrebi, to si trebao instalirati i za Win 7, isto Home Premium.
Uzivaj samo
 
Učlanjen(a)
10.07.2014
Poruka
247
gde mogu da skinem Vista 32bit po mogucstvu na nemackom i sa regkey
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
Sa konja na mgarca.Na prticjonisanju diska nikad nisam ostavio system reserved od 100MB ona nista ne predstavlja.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
Jednostavno ne praktikujem.Mozda je to losa navika.Naravno jos uvjek nisam naisao na problem da se kompjuter vratio na servis odnosno reklamaciju zbog 100MB.ZA sve postoji prvi put.
 
Natrag
Top