Da li Zivotinje imaju isti duh kao i ljudi?

Da li i zivotinje imaju isti duh kao i ljudi?

  • Nemaju,to je glupost.Ljudi su iznad zivotinja.

    Votes: 0 0,0%
  • Imaju,ali ne smem da priznam zbog straha od popa

    Votes: 0 0,0%
  • Naravno,da imaju.pise u propovedniki3:19

    Votes: 6 100,0%

  • Total voters
    6
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Imaju, samo sto "duh sinova ljudskih ide gore", a "duh stoke ide dole pod zemlju".

I tu se vidi koliko je ljudski duh vazniji Bogu od duha stoke. Covek zivi a stoka ne zivi...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Imaju, samo sto "duh sinova ljudskih ide gore", a "duh stoke ide dole pod zemlju".

A pošto si rekao da je duh nosilac ličnosti i ličnost onda to znači da i životinje imaju svoju ličnost kao duh.

Naravno da si skrenuo sa ove bitne stvari i prešao na odlazak duha gore ili dole, a kako je to isti duh onda po tebi i životinje nastavljaju da žive samo dole.

Gdje piše da duh stoke ide dole. Uzmeš im dah i vrate se u prah, pa Bog i životinjama uzima dah. Kako bi inače umrle.

Covek zivi a stoka ne zivi...

Po tebi i stoka živi, kako si opisao duh kod ljudi, a on je isti kao i kod životinja, znači da i one žive.

Zeznuo te Solomon "jednako svima biva i čovjek nije ništa bolji od stoke", naravno misli se kada umre u smrti.

U ala te uništi Sulejman.

U kako te uništi Solomon.

Propovjednik 3,19Jer što biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovjek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.



Joj bruke od Mireta. A kod Mireta nije jednako, jedni su živi, a drugi nisu.

A kakva bruka od nauke.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire namerno izostavlja reči iz biblijskih tekstova, da se ne bi razotkrilo šta biblija stvarno govori..

Evo celog teksta koji je pomenuo.

"KO ZNA da duh sinova ljudskih ide gore, a duh stoke ide dole pod zemlju?

Dakle, ovde pisac pita - nesiguran u samu tematiku, da je ono što govori istina, a nikako ne postavlja to kao fakat istinu - da je to tako.

Da je on to zasigurno znao, on bi reka:

"JA VIDEH da duh sinova ljudskih ide gore, a duh stoke ide dole pod zemlju?


Ili:

BOG MI JE POKAZAO da duh sinova ljudskih ide gore, a duh stoke ide dole pod zemlju?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
RISE,
Ocekujemo da se javis na temu Koja Crkva spasava?
Da li svako ko ce se spasiti mora da pripada Jehovinim svedocima?
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
danas nema na Zemlji niti jedne poznate COZ
koja je u 100% istini
__________________
Luka 18,8
Kažem vam, ustat će žurno na njihovu obranu.
Ali kad Sin Čovječji dođe,
hoće li naći vjere na zemlji?

OČE !!!!!!!!!!

KRIVOVJERE će biti na pretek
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Da li Zivotinje imaju isti duh kao i ljudi?
=============================
NE
životinje su date ljudima
da ih ljudi koriste
za svoje potrebe
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
d

Luka 18,8
Kažem vam, ustat će žurno na njihovu obranu.
Ali kad Sin Čovječji dođe,
hoće li naći vjere na zemlji?

Piramida, postavio si veoma vazno pitanje.
I sta mislis, po tvojim izjavama, da li iko moze da shvati imas li ti tu veru ili nemas?
Ali pitanje je postavljeno svima nadam. Svako od nas dece Bogu odgovor a ne ljudima.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
RISE,
Ocekujemo da se javis na temu Koja Crkva spasava?
Da li svako ko ce se spasiti mora da pripada Jehovinim svedocima?
Zdravo cika Miko,
izvini i ti i svi ostali sto me dugo nema,ni mene,ni mojih odgovora.,
...dugo toplo leto,voda ,plivanje,ronjenje itd....me sprecise da budem cesce,ali evo sad zahladi pa nadjoh vremena za pisanje.
Ima ovde puno tema ,ne znam kad cu sve na njih da poodgovaram ,a ima i mnogo mojih gde treba da dam 1001 odgovor,pa evo ukratko ovde.
Crkva koja spasava??? Nijedna crkva ne spasava.To moze samo Jehova Bog.
Ne mora svako da pripada Jehovinim svedocima da bude spasen,Jehovina je volja koga ce spasiti i dal ce spasiti,a da nije u njegovoj organizaciji.Ni svi koji su u njegovoj organizaciji nece biti spaseni,neki ce "nastradati",ali sve koje bude zeleo vaskrsnuce preko svog sina isusa Hrista ,tako da smrt nece moci nista zadugo da cini stete. Opsirnije kasnije i na drugim temama,mada sam sve vec pisao po sto puta po raznim temama...
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zdravo cika Miko,
izvini i ti i svi ostali sto me dugo nema,ni mene,ni mojih odgovora.,
...dugo toplo leto,voda ,plivanje,ronjenje itd....me sprecise da budem cesce,ali evo sad zahladi pa nadjoh vremena za pisanje.
Ima ovde puno tema ,ne znam kad cu sve na njih da poodgovaram ,a ima i mnogo mojih gde treba da dam 1001 odgovor,pa evo ukratko ovde.
Crkva koja spasava??? Nijedna crkva ne spasava.To moze samo Jehova Bog.
Ne mora svako da pripada Jehovinim svedocima da bude spasen,Jehovina je volja koga ce spasiti i dal ce spasiti,a da nije u njegovoj organizaciji.Ni svi koji su u njegovoj organizaciji nece biti spaseni,neki ce "nastradati",ali sve koje bude zeleo vaskrsnuce preko svog sina isusa Hrista ,tako da smrt nece moci nista zadugo da cini stete. Opsirnije kasnije i na drugim temama,mada sam sve vec pisao po sto puta po raznim temama...

Rise, mnogo ti hvala na kratkom i jasnom odgovoru.
Slazem se sa tvojim odgovortom.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Mire namerno izostavlja reči iz biblijskih tekstova, da se ne bi razotkrilo šta biblija stvarno govori..

Evo celog teksta koji je pomenuo.

"KO ZNA da duh sinova ljudskih ide gore, a duh stoke ide dole pod zemlju?

Dakle, ovde pisac pita - nesiguran u samu tematiku, da je ono što govori istina, a nikako ne postavlja to kao fakat istinu - da je to tako.

Da je on to zasigurno znao, on bi reka:

"JA VIDEH da duh sinova ljudskih ide gore, a duh stoke ide dole pod zemlju?


Ili:

BOG MI JE POKAZAO da duh sinova ljudskih ide gore, a duh stoke ide dole pod zemlju?

u Propovednuku 3:9 sve jasno pise
19 Jer šta biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.
20 Sve ide na jedno mesto; sve je od praha i sve se vraća u prah.
21 Ko zna da duh sinova ljudskih ide gore, a duh stoke da ide dole pod zemlju?

I zasto je cudno sto se u 21 stihu pisac potsmeva onima koji su kao videli da duh ljudi ide na nebo a duh stoke pod zemlju???
Ko je taj sto tvrdi da duh ljudi ide na nebo a duh stoke pod zemlju???,ismeva im se jer nemaju dokaza,a to se tvrdilo od strane mnogobozaca kako nekada ,tako i sada.
 
Natrag
Top