Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Dokaži Biblijom da je Isusu Bog Otac dao da bude Gospodar subote. Isus kaže samo da je On sam gospodar subote. Dakle molim Biblijski stih gde Isus kaže da mu je Otac dozvolio da bude Gospodar subote? Molim za stih:)

Ivan 13,3
A Isus je znao da mu je Otac sve predao u ruke i da je od Boga izišao te da k Bogu ide pa



Zašto Isus kaže da je "sin čovečiji" gospodar subote, Marko 2,27? Gde Isus kaže da je samo Otac gospodar subote? Molim Biblijski stih???:)
OTAC je BOG
SIN - nije BOG
_______________
SVE je OD Boga Oca JHVH
NIŠTA NIJE OD SINA - jer NIJE Bog
________________________________
sav ZAKON je DAO Bog Otac JHVH Jedini
SIN nije DAO niti JEDAN zakon
Nego je bi POKORAN ZAKONU - od svoga Boga JHVH
____________________________________________
Je li Subota jedna od zapovesti Božijih? Ako je Isus gospodar jedne misliš da nije i ostalih 9? Kako može biti gospodar jedne a ne i ostalih 9? Dokaži Biblijom da Isus nije gospodar ostalih 9? Gde Isus kaže :"ja sam gospodar Subote ali nisam gospodar ostalih 9 zapovesti"? Molim Biblijski stih.
Hvala unapred.
po svom običaju NEistinitoga
prebacuješ teret SVOG dokazivanja na mene
_____________________________________
TI tvrdiš
SIN od Boga Jedinoga Oca JHVH - G Yehošua
je GOSPODAR SVIH 10 BZ

DOKAŽI SVOJU TVRDNJU BIBLIJSKIM STIHOVIMA
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
sve ti gore piše - onako kako ti treba pisati
ako te TO ne zadovoljava - ja ti pomoč više ne mogu
_____________________________________________
nego - nisi ti meni odgovorio
________________________
TI tvrdiš
SIN od Boga Jedinoga Oca JHVH - G Yehošua
je GOSPODAR SVIH 10 BZ

DOKAŽI SVOJU TVRDNJU BIBLIJSKIM STIHOVIMA
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
sve ti gore piše - onako kako ti treba pisati
ako te TO ne zadovoljava - ja ti pomoč više ne mogu
_____________________________________________

Pa nisi mi dao stih gde piše da je Isusu Jahve predao Subotu u ruke? Gde je taj stih? Molim lepo...sve samo napisano. Ništa preko napisanoga.

TI tvrdiš
SIN od Boga Jedinoga Oca JHVH - G Yehošua
je GOSPODAR SVIH 10 BZ

DOKAŽI SVOJU TVRDNJU BIBLIJSKIM STIHOVIMA
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Želim Biblijom da mi pokažeš gde piše da Isus je gospodar subote a da nije ostalih zapovesti. Ti imaš tvrdnju da je tako jel da? Molim dokaži biblijskim stihovima? Ništa preko napisanoga. Ti tumačiš a ne daješ stihove. Sam si rekao..nema tumačenja samo Biblijski stihovi. Molim stihove. Gde to piše??

Hvala i pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"EVO, IDE SA OBLACIMA, I UGLEDACE GA SVAKO OKO"

Ko ce doci na oblacima i koga ce ugledati svako oko?

Odgovor: "JA SAM ALFA I OMEGA, POCETAK I SVRSETAK GOVORI GOSPOD KOJI JEST, KOJI BESE I KOJI CE DOCI" Otkrivenje 1,7.8.

SAMO CE HRISTOS DOCI NA OBLACIMA.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
> Isus je drzao subotu tako što je prekršio Starozavjetne zakone o suboti? I tako što je sam apostol Ivan rekao da Isus nije drzao subotu ?----------------------------------------------------------------------------------------------------------------Iz rasprave na FB.

Ti više vjeruješ farisejima koje citira Jovan nego Isusu?

Kada je Isus optužen da kvari subotu, šta je odgovorio?

Da li se složio sa optužbom da kvari (ukida) subotu?

Ne, već je starozavjetnim primjerima pokazao kako je treba svetkovati. Isus je branio subotu od jevrejskog formalizma pozivanjem na starozavjetne primere, kako je David jeo svete hlebove, pa opet nije bio kriv. Dakle, Isus nije doneo nikakvu novu nauku, već je obnovio onu staru koja je zanemarena zbog jevrejskog pada u legalizam.

* * *

Vaša tvrdnja da je subota jaram i da svaki dan treba da posvetimo Bogu a ne samo subotu predstavlja uvredu za Boga koji je dao Četvrtu zapovjest, kao da je ona data da bi ljudi bili u ropstvu i kao da bi trebali da budu vjerni Bogu samo jedan dan. I još besmislenije da taj jedan dan da je bio dan jarma.

Sama tvrdnja da svaki dan treba da nam bude subota je besmislena jer bi to značilo da ništa ne treba da radimo sedam dana da bismo ispunili smisao subote koji je u vremenu koje je posvećeno samo Bogu na sledeći način:

"Ako odvratiš nogu svoju od subote da ne činiš šta je tebi drago na moj sveti dan, i ako prozoveš subotu milinom, sveti dan Gospodnji slavnim, i budeš ga slavio ne idući svojim putevima i ne čineći šta je tebi drago, ni govoreći reči, tada ćeš se veseliti u Gospodu, i izvešću te na visine zemaljske, i daću ti da jedeš nasledstvo Jakova oca svog; jer usta Gospodnja rekoše." (Isaija 58,13-14)

"Šest dana radi, a sedmi dan, koji je subota za počivanje, neka bude sveti sabor, ne radite ni jednog posla; subota je Gospodnja po svim stanovima vašim." (3.Mojsijeva 23,3)

"A on im reče: Ovo kaza Gospod: Sutra je subota, odmor svet Gospodu; šta ćete peći, pecite, i šta ćete kuvati, kuvajte danas; a šta preteče, ostavite i čuvajte za sutra." (2.Mojsijeva 16,23)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Десет заповести у Православној цркви

Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твојему.

Текст Десет заповести

Сјети се да светкујеш дан суботни. Шест дана ради и обављај сав свој посао. A седмога је дана субота, починак посвећен Господу, Богу твојему. Тада никаква посла немој радити: ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живина твоја, нити дошљак који се нађе унутар твојих врата. Та и Јахве је шест дана стварао небо, земљу и море и све што је у њима, а седмога је дана починуо. Стога је Јахве благословио и посветио дан суботни.

------------------------------------

Koliko mrze subotu da su u svom tekstu (izopačenom) ne spominju subotu, da slučajno ne bi ko pitao kako ovdje piše subota, a mi je ne držimo.

E zato im ide ovaj stih.

Otkrivenje 22,19I ako ko oduzme od riječi knjige proroštva ovoga, Bog će oduzeti njegov dijel od knjige života, i od grada svetoga, i od onoga što je napisano u knjizi ovoj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo.

Izgovor tradicionalnih crkava u vezi svetkovanja nedelje iz katihizisa glasi:

Шта нам је наређено четвртом заповешћу Божјом?


Да празнујемо Божји дан као дан одмора.

Шта значи субота на оригиналном језику?


Значи дан одмора, јер за шест дана је Бог створио небо и земљу, а седмог дана се одморио.

Зашто признајемо недељу као дан одмора?


Зато што је Господ наш Исус Христос у Недељу васкрсао из мртвих, докле је у суботу деловао у Аду, проповедајући Јеванђеље умрлима и спасавајући их.

Који је био дан одмора за Христа?


Недеља...

-------------------------------------------------

Sad ovo samo treba sagledati u kontekstu pisma o danu koji je Bog odredio četvrtom zapovešću za odmor, pa videti grubo ukidanje jedne zapovesti radi postavljanja ljudske koja nema temlje u pismu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Зато што је Господ наш Исус Христос у Недељу васкрсао из мртвих, докле је у суботу деловао у Аду, проповедајући Јеванђеље умрлима и спасавајући их.

Koje izopačenje, da bi dokazali jednu laž, upadaju u drugu.

Slave sjen, a to je praznik prvih prvih snopova koji je simbolisao vaskrsnuće i koji se praznovao u okviru Pashe.

A to nije dio moralnog zakona, pa onda nije ni mjerilo poslušnosti Bogu.

Који је био дан одмора за Христа?


Недеља...

A On ustao i normalno obavljao poslove i djelovao.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Ja ne bih citirao desetine stihova koji govore o suboti, navest cu samo jedan koji potvrdjuje da se subota treba drzati vjecno.

1. Knjiga Dnevnika 17: 27Budi dakle voljan i blagoslovi dom sluge svog da bude doveka pred Tobom; jer kad Ti, Gospode, blagosloviš, biće blagosloven doveka.

Ako nekog ili nesto Bog blagoslovi to ostaje zauvijek, doveka, vjecno. Vec na samom pocetku Biblije vidimo da je Bog blagoslovio subotu, sedmi dan, i logicno je po ovom stihu da to treba ostati dovijeka.
 
Natrag
Top