Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pre, svega taj Zioran Jovanovic nije nista novo izmislio, od svoga pocetka Jehovini svedoci veruju da je svaki dan stvaranja trajao hiljadu godina. Dakle, Jovanovic je usvojio jehovisticko ucenje, a ne biblijsko.

Drugo, moze li nam gospodin Jovanovic objasniti, sta za njega znaci "I BI VECE I BI JUTRO DAN PRBVI, drugi, treci itd"? 1. Mojsijeva 1,5.8.13. itd.

Zar to nije dokaz da su dani stvaranja bili doslovni dani, a ne nekakvi simboli?

Trece, u Cetvrtoj zapovesi Bog je licno ponovio i na kamenim plocama napisao: "Jer je za sest dana stvorio Gospod Nebo i Zemlju... a u sedmi pocinu..." 2. Mojsijeva 20,

Posto je ovo zapovest o praznovanju subote koja je ponovljena posle izlaska iz Egipta, a ako Subiota traje 1000 godina, imali ikakvog smisla Bozja zapovest? Koji covek na Zemlji je mogao da svetkuje Subotu ako ona traje 1000 godina?

Prema tome zoran Jovanoviv nije dovoljno proucio Bibliju, pa zbog pogresnog objasnjenja nismo u stanju da sledimo njegopvo ucenje.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Zoranče,Zoranče,ne da nezna dane već nezna da je Bog odbacio pokvareni svet 1844 i da od tad ne vredi moliti za njih.Nezna jadnik ni da ga subota pečati za život pod uslovom da nije Jevrejin jer jedino Jevreje ne pečati subota.
Nezna on da su neprijatelji proroke spalili zato što misli da proroci trebaju spaliti neprijatelje ali nije čudno jer iz istog masonskog izvora piju obe firme i Rašina i Milerova..
A kad još kuvarica veca ubaci svoje začine sa Oriona dobijamo naj otrovniju hranu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lepa slika, nadam se da ce pinokio od drveta , postati decak od mesa sa srcem :)
(ako razumes simboliku).

Nadam se i ja, da će Taramana doživeti to iskustvo.

Vrhunac toga može biti - izliv suza u pokajanju, ili radosti i ljubavi koju Bog izliva u čovečije srce.
Ko to nije doživeo, on se nikada stvarno nije obratio, jer istinsko pokajanje i obraćenje koje je praćeno izlivanjem Svetog Duha u čovečije srce - u velikoj meri je praćeno suzama.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
754410f46c812a0e6ff4f8b43653ea92.png

Kakva je recimo razlika da se molite pred Pinokio i ikonom Isusa? Nikakva.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nadam se i ja, da će Taramana doživeti to iskustvo.

Vrhunac toga može biti - izliv suza u pokajanju, ili radosti i ljubavi koju Bog izliva u čovečije srce.
Ko to nije doživeo, on se nikada stvarno nije obratio, jer istinsko pokajanje i obraćenje koje je praćeno izlivanjem Svetog Duha u čovečije srce - u velikoj meri je praćeno suzama.

Ti stvarno mislis da on to nije doziveo?
No ja sam mislio nesto drugo, i malo obrnuto..
Nije vazno.
Kakva je recimo razlika da se molite pred Pinokio i ikonom Isusa? Nikakva.

Ala si ti vrsni poznavalac biblije. Molise se jevreji pred kovcegom koji bejase od drveta, a na kovcegu likovi andjela(svestenik je ulazio unutra da se moli za grehe narodne). Molise se jevreji u hramu ispred likova andjela koji bejase svuda unaokolo pa im nije nista smetalo.. Jevreji u pustinji gledaju u zmiju koja je predstavljala Hrista, verovase u izlecenje, pa im nista nije smetalo. Samo tebi smeta ako se neko moli ispred Isusa u slici ili drvetu. Iako niti jevreji niti Hriscani nisu obozavali to drvo metal i likove, samo se ti nalazis pametan da tvrdis kako je pogresno imati slike koje su predstave nebeskih realnosti, a koje se ne obozavaju..

Imas i ti idola, to ti je zakon urezan u kamenu i crkva, jos gore.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti stvarno mislis da on to nije doziveo?
No ja sam mislio nesto drugo, i malo obrnuto..
Nije vazno.

Znam šta si mislio, i na koga, ali sam ja namerno to napisao za Taramanu.

Možda je i bilo neke iskrenosti u njemu nekada, i verujem da nije potpuno zloća od čoveka, već da neke stvari radi "namerno" a to znaš i ti..
Jednostavno - ruši otpor savesti, i okreće se zlu kao alternativi borbe protiv neistomišljenika.

Poznajem to stanje - kada čovek ruši otpor savesti i radi suprotno od onoga kako ga savest vodi.

To je stanje - gde je čovek svestan svojg pogrešnog puta, a ipak čini tako i dalje.

Onaj ko je osetljiv - takav odnos može imati jak efekat samoprekora, i samosažaljenja.

Sećam se jednohg igranog filma koji sam gledao pre mnogo godina, a naziv mu je "zli poručnik"
Film koji prikazuje ovo stanje čoveka koji je svesno rušio otpor savesti, i činio vrlo loša dela, zloupotrebljavajući svoj policijski autoritet za njihovo ostvarenje.
Jedna od poslednjih scena prikazuje - kako taj čovek na sred crkve dobija viziju Hrista pod ranama od bičevanja i pod vencem od trnja, i na kolenima u suzama kaje se, a potom ide na neku stanicu ili metro, i boreći se samim sobom - daje određenu sumu novca nekom dečaku, čini mi se prestupniku.

Verujem da će se Taramana izvući.
Svako će imati priliku za to.

-----------------------------------------------

Evo, pronašao sam zaj deo filma, pa je to moj dar Taramani:)

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Znam šta si mislio, i na koga, ali sam ja namerno to napisao za Taramanu.

Možda je i bilo neke iskrenosti u njemu nekada, i verujem da nije potpuno zloća od čoveka, već da neke stvari radi "namerno" a to znaš i ti..
Jednostavno - ruši otpor savesti, i okreće se zlu kao alternativi borbe protiv neistomišljenika.

Poznajem to stanje - kada čovek ruši otpor savesti i radi suprotno od onoga kako ga savest vodi.

To je stanje - gde je čovek svestan svojg pogrešnog puta, a ipak čini tako i dalje.

Onaj ko je osetljiv - takav odnos može imati jak efekat samoprekora, i samosažaljenja.

Sećam se jednohg igranog filma koji sam gledao pre mnogo godina, a naziv mu je "zli poručnik"
Film koji prikazuje ovo stanje čoveka koji je svesno rušio otpor savesti, i činio vrlo loša dela, zloupotrebljavajući svoj policijski autoritet za njihovo ostvarenje.
Jedna od poslednjih scena prikazuje - kako taj čovek na sred crkve dobija viziju Hrista pod ranama od bičevanja i pod vencem od trnja, i na kolenima u suzama kaje se, a potom ide na neku stanicu ili metro, i boreći se samim sobom - daje određenu sumu novca nekom dečaku, čini mi se prestupniku.

Verujem da će se Taramana izvući.
Svako će imati priliku za to.

-----------------------------------------------

Evo, pronašao sam zaj deo filma, pa je to moj dar Taramani:)


Ti znas da on nije zao, nekada je molio, upucivao ljude da slusaju, bio prijatan i uvidjavan, i nije vredelo.

I nadje u bibliji da Ilija nije nikom laskao (ja se ne slazem, ali svejedno)..

Da vam kaze na lep nacin, bi li poslusali?

NE BI NIKADA!!!

Da kroz neposvecenog coveka moze Bog progovoriti?

MOZE!

To ako kazes da je neposvecen..

I jos nesto da te pitam, da vam dodje covek kao Taramana i povice: "sinovi djavolovi, licemerne suplje glave..." I stane ciniti cuda, leciti i podizati mrtve, bi li vi poslusali???

Osudili bi ste takvog da je sam sotona.

A tako su govorili proroci, nisu nikom laskali..

Smatram da govor nije dokaz neposvecenosti, posvecenost se vidi kroz dela...
Jer neko moze govoriti "umilne reci", a zapravo je sotona iza njega..
 
Natrag
Top