da li se kako moze spojiti raspberry pi i kompjuter

Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
instaliraj Raspbmc,to ti je mnogo laše za povezivanje.

Za openelec su mi potrebne slike da bi ti objasnio,nemam tastaturu pa nemogu da slikam skrin.
Instaliraj skin ccm confluence,mislim da može i stari.U home system imaš tab koji se zove openElec OS
Kad uđeš u njega imaš sa leve strane System,Network,Connection,Services......
Uđi u Services i podesi
Enable Samba
Enable Cron
 
Član
Učlanjen(a)
29.02.2012
Poruka
22
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
opet problemi cini mi se,najgore mi je sto ne znam gdje grijesim,a sve ispravno radim,sad ubacio raspbmc program u raspija,oitisao u sekciju raspbmc settings sve fino poslozio sto se postavka tice onda preko totalcomandera da stupim u vezu sa istim ,nece pa nece
 
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
a sto je najgore meni raspi pokazuje da vidi moju ip adresu i kaze da sam spojen,ali totalcomander kaze suprotno ne da da tu postoji ikakava veza,bas cudno,ovo se samo meni moze desiti
 
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
opet problemi cini mi se,najgore mi je sto ne znam gdje grijesim,a sve ispravno radim,sad ubacio raspbmc program u raspija,oitisao u sekciju raspbmc settings sve fino poslozio sto se postavka tice onda preko totalcomandera da stupim u vezu sa istim ,nece pa nece
Da ti ne pišem svašta ovde imaš opisano
Kod:
http://www.jorgecoca.com/raspbmc-how-to-connect-via-ftp-and-ssh/
Edit :
meni u ovome raspbmc gdje je onaj setings nema kako je objasnjeno.settings-sistem information-sumary,nego samo postoji settings- network gdje mogu pohraniti ip adresu
Ne treba da diraš podešavanja na RAspi-ju sve je podešeno
Samo tvoju Ip adresu od Raspi-ja upiši kao ftp://192.168.1.x:2121
  • User: pi
  • Password: raspberry
Kad kreiraš FTP host,ostaje ti samo da se konektuješ :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
meni u ovome raspbmc gdje je onaj setings nema kako je objasnjeno.settings-sistem information-sumary,nego samo postoji settings- network gdje mogu pohraniti ip adresu
 
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
napokon nakon duge borbe je reseno,uspio sam preko totalcomandera da udjem u raspi,sad me samo interesuje gdje da nadjem i kojom putanjmom da ubacim u pvr iptv simple client ubacim m3u listu epg i listu,ako samo jos tu moze pomoc,hvala na svemu narocito drugaru poverenje 0 na velikoj pomoci,naravno i ostalim drugarima hvala
 
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
jbg ,što nisi rekao zašta ti treba .....
To se može ubaciti preko usb fleša....
ja sam mislio,da ti treba za malo naprednije koršćenje

Nema veze barem si nešto naučio,što će ti kasnije zatrebati.
 
Natrag
Top