Da li je ovo normalna temperatura?

Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
146
Temperatura procesora mi je 45-47 stepeni imam Neki intelov procesor ako treba videću i koji model je, znam da je to oko normale na ovim vrućinama, ali ovde se ne može živeti zagreje se čitavo kućište dajte mi savete kako da smanjim temperaturu. bilo kako!!! ;););)
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
To je normalna temperatura procesora ako ti program koji pokazuje tu temp.daje točne podatke.

Na toj temperaturi procesoru neće ništa biti.Procesor se zna zagrijati i na 70-80 stupnjeva C kad je pod opterećenjem.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
146
Znam, ali kako da smanjim i ovo mi je prevelika temperatura s obzirom da ne opterećujem procesor ničime samo sam na mozili i to je to. jel bi bilo dobro kad bih ostavio otvoreno kućište? bojim se da ne bi ulazilo previše prašine?
 
Član
Učlanjen(a)
18.10.2010
Poruka
239
da li si ikako mjenjao termalnu pastu,ona se nalazi izmedzu procesora i pasivnog hladnjaka,a za otvaranje kucista hmm to mozes pokusati ali mislim da nece bas mnogo pomoci.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
ocisti napojnu jedinicu. neskodi ti nista da otvoris poklopce sa strana ( kod mene je sav otvoren ) . nemoj se patiti za 10 km-ova , kupi ventilator, okaci na zato predvidjeno mjesto , zakaci kabl na maticnu i uzivaj. samo pazi da bi izbacivao naljepnica na ventilatoru mora biti prema vani.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
146
to ću i uraditi nego me čudi da se tolko zagrejava bez ikakvog težeg rada na njemu znam kad radim u jačim programima e onda stvarno dodje i 50 i jače al ovo je samo običan rad on toliku temperaturu postiže mislim da je to malo previše iako je to neka normala, a sad kad ti je otvoren jel ga moraš češće čistiti?? msm od prašine

To je normalna temperatura procesora ako ti program koji pokazuje tu temp.daje točne podatke.

Na toj temperaturi procesoru neće ništa biti.Procesor se zna zagrijati i na 70-80 stupnjeva C kad je pod opterećenjem.
za tu pastu nisam menjao od kada sam ga kupio a to ima od 2004 godine xDD
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
ja cistim svakih 7 dana , skinem procesor ,skinem ventilator i ocistim svu nakupljenu prasinu izmedju rabara hladnjaka. inace ima dvije godine komp vozi ko lud bez termalne paste i kolko bi mi je trebalo kad svakih sedam dana skidam hladnjak procesora. dobro ocisti komp od prasine ona ti dize temperaturu i pravi problem. stavi ruku na kuciste i pogledaj jos dali ti se napojna jedinica grije, nebi se smjelo osjetiti povecanje temperature kucista na mjestu gdje je ona od ostalih djelova kucista. ako je tu povecana temperatura dobro ocisti napojnu i provjeri ponovo poslije nekog vremena pa ako se ponovo puno grije napojna je pri kraju i moraces je mjenjati jer ti moze napraviti jos vise stete.
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Ma to je normalna temperatura, nemoj misliti da ako pokreces mozilu da je procesor neopterecen, jer mozila aktivira komponente racunara kao jedna manje zahtevna igrica, jos ako ti je procesor starije generacije i nize hercaze, to je jos i odlicna temperatura. Udju u task manager dok je mozilla aktivna i videces. A da se racunar mora izduvavati od prasine, to svakako, barem jednom do dva puta mesecno, sto cesce to bolje.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Nemoj sam da odvajaš cooler od procesora, jer je termalna pasta zaheftala jedno za drugo, a prem da ti je temperatura sasvim ok, moja praporuka je da u kućište ubaciš koji dodatni ventilator koji će izduvuvati topao vazduh iz njega, tako da će ti se temperatura unutar njega drastično smanjiti.
I naravno kada već budeš čistio računar, nije zgoreg očistiti i napajanje, jer je verovatno sakupilo prašine za izvoz! :)
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
146
čistio sam u martu sad, ali samo površno nisam čistio napajanje, sutra ću ga jedno 3-4 sata očistiti pa ću vam javiti koja je onda temperatura
 
Natrag
Top