Da li je moguce uspostaviti dodir i komunikaciju sa duhovnim svetom

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
A gdje sam ja napisao da treba mrtve uznemiravati?

Ja u Bibliji mogu naći gdje se za mrtve moli,bez da se takve pogubi.

Daj te stihove, pa da ih malo proanaliziramo.
Nisu valjda oni iz Makabejaca?
-----------------------------------

Ja rekoh - Zazivače Mrtvih duhova - pogubiti - kaže Biblija.
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
Daj te stihove, pa da ih malo proanaliziramo.
Nisu valjda oni iz Makabejaca?
-----------------------------------

Ja rekoh - Zazivače Mrtvih duhova - pogubiti - kaže Biblija.
Naravno da su iz Makabejaca,jer i to je knjiga iz Biblije definitivno formirane 381 godine u Katoličkoj Crkvi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
Znači - nisi pročitao što piše u uvodu o Makabejcima - pročitaj!

Većina Biblija ima izbačene Makabejce!

Većina Biblija kako ti kažeš je relativna stvar.Tako osakaćena Biblija se počela propagirati od pojave Protestantizma,jer su im te "apokrifne " knjige smetale u njihovom tumačenju svijeta umrlih,a sve ostale njihove otpadničke denominacije su kopiranjem množile takvu osakaćenu verziju Biblije...Izgleda,da i ti koristiš Bibliju takve vrste,dok Katolici koriste cijelu Bibliju...

Crkva je još u 4 stoljeću definirala koje će knjige imati u Bibliji,prema tome...tvoj argument o Makabejcima je glupost.Nije Biblija nastala 1500 godine od Protestanata,već od 400 godine od Katoličke Crkve.

Ako ti je do poštenja,onda znašiz koje Biblije ti je tumačiti.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Većina Biblija kako ti kažeš je relativna stvar.Tako osakaćena Biblija se počela propagirati od pojave Protestantizma,jer su im te "apokrifne " knjige smetale u njihovom tumačenju svijeta umrlih,a sve ostale njihove otpadničke denominacije su kopiranjem množile takvu osakaćenu verziju Biblije...Izgleda,da i ti koristiš Bibliju takve vrste,dok Katolici koriste cijelu Bibliju...

Crkva je još u 4 stoljeću definirala koje će knjige imati u Bibliji,prema tome...tvoj argument o Makabejcima je glupost.Nije Biblija nastala 1500 godine od Protestanata,već od 400 godine od Katoličke Crkve.

Ako ti je do poštenja,onda znašiz koje Biblije ti je tumačiti.

Biblija se ne tumači.
Biblija je Zakon koji se čita od riječi do riječi.
Ako ti je do Istine - daj ovdje da svi vide -
TKO je "pisac" Makabejaca i ŠTO je reko - KAKO je napisao Makabejce!

Nauk u M nije Biblijski nauk.
Zato u SZ knjigu niti Židovi ne priznaju kao nadarenu.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ulltravoxx

Pročitaj OVO:
Makabejcima 2.

II. PIŠČEV PREDGOVOR
(19) Povijest Jude Makabeja i njegove braće, očišćenje velikog Hrama, obnovu žrtvenika; (20) zatim bojeve protiv Antioha Epifana i njegova sina Eupatora; (21) nadalje, nebeska ukazanja u prilog junaka koji su se velikodušno borili za židovstvo, tako da su, premda malobrojni, oplijenili svu zemlju i barbarske horde natjerali u bijeg; (22) zatim kako su ponovo osvojili Svetište, slavno u svem svijetu, oslobodili Grad, uspostavili zakone kojima je prijetilo ukinuće, jer im se Gospod smilovao sa svom svojom blagošću; (23) sve je to Jason Cirenac ocrtao u pet knjiga, a mi ćemo pokušati da zbijemo u jedno djelo. (24) S obzirom na obilje brojeva i na teškoću na koju, zbog opsežnosti građe, nailaze oni koji se upuštaju u povijesna izlaganja, (25) nastojali smo pružiti duhovnu okrepu onima koji žele čitati, lako štivo onima koji bi te činjenice htjeli upamtiti, a svima bez razlike korist. (26) Nama koji smo se latili mučnog posla skraćivanja ono nije laka zadaća nego rad koji stoji znoja i bdjenja. (27) Ali kao što nije lako onome koji priređuje gozbu i nastoji zadovoljiti druge, i mi ćemo, da zaslužimo zahvalnost mnogih, radosno podnijeti ovaj mučni posao. (28) Prepuštajući povjesničaru brigu da podrobno opisuje svaki događaj, mi ćemo se truditi da dademo pojednostavnjen prikaz. (29) Kao što se graditelj nove kuće mora pobrinuti za čitavu zgradu, a onaj koji je ukrašuje i oslikava voštanim bojama treba da misli što dolazi u obzir za ukrašivanje, tako treba da bude u našem poslu. (30) Udubiti se u stvar, istraživati izvore i zalaziti u pojedinosti - to je dužnost pisca povijesti. (31) A onomu koji sažima treba dopustiti da bude kratak u izlaganju, kloneći se iscrpne povijesti. (32) Počnimo, dakle, izlaganje, kad smo se toliko zadržali na predgovoru; bilo bi glupo razvlačiti predgovor povijesti, a zbijati samu povijest.

----------------------
Jasno rečeno - od samoga pisca -
ja nisam pisac Makabejaca.
ja nisam nadahnut.
ja samo 5 kniga - stišćem u 2 knige.
ja ne istražujem.

Jasno rečeno - Makabejci NISU Bogom Jahvom
nadahnuto djelo.

----------------------------------------------------------

Sa duhovima mrtvih
moguće je uspostaviti kontakt,
ali - za TO je smrtna kazna.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kod Mireta je moguće.

Jeste moguce, ali pitati umrlog za buducnost umesto zivog Boga koji jedini to zna, je pogresno. A sa druge strane komunikacija je zabranjena i zbog toga sto su mrtve smatrali bogovima, a ne zato sto se ne moze s njima komunicirati.

Dakle, u SZ obozavali su umrle ljude, i to je bilo ono sto se naziva "kult umrlih".
Zato su ih ubijali, jel smemo obozavati samo Boga.

I ako se obratis umrlom kao bogu, nece ti se javiti umrli pokojnik, koji i sam obozava Boga i Hrista, vec ce ti se javiti demon koji zeli obozavanje za sebe. Zato je to opasno.

U NZ mi njih "ne obozavamo", to su nasa braca, i oni nisu bogovi.

Vi se formalno drzite slova SZ, umesto smisla teksta...

A imas i na nadgrobnim plocama mucenika iz prvog veka, napisano: "moli se Bogu za nas" , dakle to je bila vera prvih Hriscana.

Imas i kod jevreja da se Jeremija moli za narod.

Imas i u NZ, gde se umrli mole pred Bogom, Jakov pise:

"Nego pristupiste crkvi zivoga Boga, hiljadama andjela, crkvi pravednika koji su ucinjeni savrsenima, nebeskom Jerusalimu.. (citiram izvorni tekst)" -odakle umrli na nebu i sta rade pred Bogom!?

Imas i u otkrivenju da se umrli mole Bogu pred oltarom pa to alegorizujete...

Imas i kod Hrista da prica sa Mojsijem, pa vi kazete da je on "vaskrsao" a to ne pise u bibliji, itd...

Imas i u otkrivenju tekst koji kaze: "blago mrtvima koji umiru u Gospodu od sad, jel njihova dela idu za njima" - odnosno prelaze iz smrti u zivot..

Ali vas nista od toga ne interesuje, vi ne uzimate te stihove zajedno sa ostalima, pa sta vredi onda pricati..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top