Da li je Juda Iskariotski uzeo simbole

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Naravno da imas pravo sve da kritikujes,ali nauci se kako da kritikujes.
Kritikuj dokazima i protivdokazima,a nemoj da filozofiras i spamujes sa glupostima samo da bi se videlo kako dajes komentar.Pametnije ti je da sacekas svog predstavnika Miku da odgovori,a ti iz toga imas mnogo da nucis kako se vodi dijalog,a ne monolog i spamovanje jer to moze svako.
Hmmmm,mozda sti ti Nelsimov naslednik...,mozda budes Nelsim 2
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Naravno da imas pravo sve da kritikujes,ali nauci se kako da kritikujes.
Kritikuj dokazima i protivdokazima,a nemoj da filozofiras i spamujes sa glupostima samo da bi se videlo kako dajes komentar.

Naveo sam primjere. Vi JS i ne smijete da se bavite značajnim i bitnim temama.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Cika Miko cekam tvoj odgovor,
Ovi tvoji spameri navode neke svoje primere a nece da daju odgovor na ono sto sam ti napisao.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Juda iskariotski sigurno nije uzeo simbole i iz sledecih razloga/
U Bibliji je baceno prokletstvo na osobu koja bude izdala Jehovinog pomazanika,Isusa Hrista.Na to se obazire i apostol Petar kad pise u
Dela apostolska 1:
16 Ljudi braćo! Trebalo je da se izvrši ono pismo što proreče Duh Sveti ustima Davidovim za Judu koji beše pred onima što uhvatiše Isusa;
17 Jer se brojaše s nama, i beše primio deo ove službe.
18 On dakle steče njivu od plate nepravedne, i obesivši se puče po sredi, i izasu se sva utroba njegova.
19 I postade znano svima koji žive u Jerusalimu da će se ta njiva prozvati njihovim jezikom Akeldama, koje znači njiva krvna.
20 Jer se piše u knjizi psaltiru: Da bude dvor njegov pust, i da ne bude nikoga ko bi živeo u njemu, i: Vladičanstvo njegovo da primi drugi.

Psalam 109
4 Za ljubav moju ustaju na mene, a ja se molim.
5 Vraćaju mi zlo za dobro, i mržnju za ljubav moju.
6 Postavi nad njim starešinu bezbožnika, i protivnik neka mu stane s desne strane.
7 Kad se stane suditi, neka izađe kriv, i molitva njegova neka bude greh.
8 Neka budu dani njegovi kratki, i vlast njegovu neka dobije drugi.
Dela 1:20
9 Deca njegova nek budu sirote, i žena njegova udovica.
10 Deca njegova nek se potucaju i prose, i neka traže hleba izvan svojih pustolina.
11 Neka mu uzme dužnik sve što ima, i neka razgrabe tuđini muku njegovu.
12 Nek se ne nađe niko ko bi ga ljubio, ni ko bi se smilovao na sirote njegove.
13 Nasleđe njegovo nek se zatre, u drugom kolenu neka pogine ime njihovo.
14 Bezakonje starih njegovih nek se spomene u Gospoda, i greh matere njegove nek se ne izbriše.
15 Neka budu svagda pred Gospodom, i On neka istrebi spomen njihov na zemlji;
16 Zato što se nije sećao činiti milost, nego je gonio čoveka ništeg i ubogog, i tužnom u srcu tražio smrt.
17 Ljubio je kletvu, neka ga i stigne; nije mario za blagoslov, neka i otide od njega.
18 Nek se obuče u kletvu kao u haljinu, i ona nek uđe u njega kao voda, i kao ulje u kosti njegove.

Dakle Isus nema sanse pored svega ovoga da mu je dao i beskvasni hleb da jede i crveno vino da pije...NEMA SANSE!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Juda iskariotski sigurno nije uzeo simbole i iz sledecih razloga/
U Bibliji je baceno prokletstvo na osobu koja bude izdala Jehovinog pomazanika,Isusa Hrista.Na to se obazire i apostol Petar kad pise u
Dela apostolska 1:
16 Ljudi braćo! Trebalo je da se izvrši ono pismo što proreče Duh Sveti ustima Davidovim za Judu koji beše pred onima što uhvatiše Isusa;
17 Jer se brojaše s nama, i beše primio deo ove službe.
18 On dakle steče njivu od plate nepravedne, i obesivši se puče po sredi, i izasu se sva utroba njegova.
19 I postade znano svima koji žive u Jerusalimu da će se ta njiva prozvati njihovim jezikom Akeldama, koje znači njiva krvna.
20 Jer se piše u knjizi psaltiru: Da bude dvor njegov pust, i da ne bude nikoga ko bi živeo u njemu, i: Vladičanstvo njegovo da primi drugi.

Psalam 109
4 Za ljubav moju ustaju na mene, a ja se molim.
5 Vraćaju mi zlo za dobro, i mržnju za ljubav moju.
6 Postavi nad njim starešinu bezbožnika, i protivnik neka mu stane s desne strane.
7 Kad se stane suditi, neka izađe kriv, i molitva njegova neka bude greh.
8 Neka budu dani njegovi kratki, i vlast njegovu neka dobije drugi.
Dela 1:20
9 Deca njegova nek budu sirote, i žena njegova udovica.
10 Deca njegova nek se potucaju i prose, i neka traže hleba izvan svojih pustolina.
11 Neka mu uzme dužnik sve što ima, i neka razgrabe tuđini muku njegovu.
12 Nek se ne nađe niko ko bi ga ljubio, ni ko bi se smilovao na sirote njegove.
13 Nasleđe njegovo nek se zatre, u drugom kolenu neka pogine ime njihovo.
14 Bezakonje starih njegovih nek se spomene u Gospoda, i greh matere njegove nek se ne izbriše.
15 Neka budu svagda pred Gospodom, i On neka istrebi spomen njihov na zemlji;
16 Zato što se nije sećao činiti milost, nego je gonio čoveka ništeg i ubogog, i tužnom u srcu tražio smrt.
17 Ljubio je kletvu, neka ga i stigne; nije mario za blagoslov, neka i otide od njega.
18 Nek se obuče u kletvu kao u haljinu, i ona nek uđe u njega kao voda, i kao ulje u kosti njegove.

Dakle Isus nema sanse pored svega ovoga da mu je dao i beskvasni hleb da jede i crveno vino da pije...NEMA SANSE!

Kako to dokazuje da mu nije dao da jede svasta, cak pise da,mu je umocio zalogaj, a ti tvrdis da je to bila pre vecere.

Nije tako jel oni su uveliko veceravali kad mu je dao zalogaj, i juda je uzeo isti zalogaj kao i svi ucenici, samo sto je on napustio veceru, jer djavo udje u njega..

Po svaku cenu bi da dokazes da nije uzeo hleb i vino jel ti tako odgovara...

Ali tekst kaze:

»Koji jede moj hleb, podiže svoju petu na mene«.

To za Judu kaze!
On je i u prorocanstvu JEO!!!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kako to dokazuje da mu nije dao da jede svasta, cak pise da,mu je umocio zalogaj, a ti tvrdis da je to bila pre vecere.

Nije tako jel oni su uveliko veceravali kad mu je dao zalogaj, i juda je uzeo isti zalogaj kao i svi ucenici, samo sto je on napustio veceru, jer djavo udje u njega..

Po svaku cenu bi da dokazes da nije uzeo hleb i vino jel ti tako odgovara...

Ali tekst kaze:

»Koji jede moj hleb, podiže svoju petu na mene«.

To za Judu kaze!
On je i u prorocanstvu JEO!!!

Za Judu Isk. nebitno i da je uzeo i da nije, odbacio je Isusa.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Kako to dokazuje da mu nije dao da jede svasta, cak pise da,mu je umocio zalogaj, a ti tvrdis da je to bila pre vecere.

Nije tako jel oni su uveliko veceravali kad mu je dao zalogaj, i juda je uzeo isti zalogaj kao i svi ucenici, samo sto je on napustio veceru, jer djavo udje u njega..

Po svaku cenu bi da dokazes da nije uzeo hleb i vino jel ti tako odgovara...

Ali tekst kaze:

»Koji jede moj hleb, podiže svoju petu na mene«.

To za Judu kaze!
On je i u prorocanstvu JEO!!!

Ono za sta se vecina drzi jeste Lukin izvestaj koji ne spominje vreme odlaska Jude iskariotskog,cak sta vise na prvi pogled ispada da je Juda iskariotski uzeo simbole i hleba i vina i da je bio prisutan sve vreme na veceri,a kaze li kad ih je Juda Iskariotski napustio???
Ali da li je i Luka bio prisutan sa apostolima na veceri?
Zasto bi bilo za jednog lekara bitno da napise dal je Juda iskariotski uzeo te simbole ili ne?


Kao prvo logicno pitanje:
Zasto bi Isus Hrist blagosiljao Judu Iskariotskog pre nego sto ce da ga izda farisejima da ga ubiju???
Blagosiljati nekog ko ce da bude proklet je vrhunska ludost i to prokletstvo pada ne samo na glavu izdajnika vec i na njegovu porodicu i potomstvo.
Prema delima ap 1:20 i psalam 109
Ne blagosiljajte nikog koga Bog prokle!!!
Kao drugo logicno pitanje:
Sta se zeli postici ako se kaze da je Juda Iskariotski uzeo simbole beskvasnog hleba i crvenog vina??? Jel da je blagoslovljen i da nije pod prokletstvom???
Kao trece pitanje: Zasto je ap.Jovan u svom jevandjelu koje je bilo nakon 3 prethodna napisao da niko od ucenika za stolom nije razumeo sve sto se desavalo Jovan13:28
A ovo ne razume niko od onih što seđahu za trpezom zašto mu reče
.
Zato sto nisu TO ni razumeli,zato su i mogli da pisu kao da je Juda Iskariotski uzimo beskvasni hleb i crveno vino.
Kao cetvrto pitanje: Ako je prema Jovanu 13:30
30 A on uzevši zalogaj odmah iziđe; a beše noć, isto kad se hleb umoci i tutne nekom usta tako umocen,i kad se podeli beskvasni hleb? Jel se tu vidi neka razlika? A sta cemo za crveno vino sto ga nije ispio vec odmah izasao?
Kao peto pitanje: Shvatate li sta je sve Isus izrekao nakon sto je Juda iskariotski otisao da ga izda?Od Jovan 13-18 poglavlja,mnogo toga sto nije napisano u prva tri jevandjelja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ono za sta se vecina drzi jeste Lukin izvestaj koji ne spominje vreme odlaska Jude iskariotskog,cak sta vise na prvi pogled ispada da je Juda iskariotski uzeo simbole i hleba i vina i da je bio prisutan sve vreme na veceri,a kaze li kad ih je Juda Iskariotski napustio???
Ali da li je i Luka bio prisutan sa apostolima na veceri?
Zasto bi bilo za jednog lekara bitno da napise dal je Juda iskariotski uzeo te simbole ili ne?


Kao prvo logicno pitanje:
Zasto bi Isus Hrist blagosiljao Judu Iskariotskog pre nego sto ce da ga izda farisejima da ga ubiju???
Blagosiljati nekog ko ce da bude proklet je vrhunska ludost i to prokletstvo pada ne samo na glavu izdajnika vec i na njegovu porodicu i potomstvo.
Prema delima ap 1:20 i psalam 109
Ne blagosiljajte nikog koga Bog prokle!!!
Kao drugo logicno pitanje:
Sta se zeli postici ako se kaze da je Juda Iskariotski uzeo simbole beskvasnog hleba i crvenog vina??? Jel da je blagoslovljen i da nije pod prokletstvom???
Kao trece pitanje: Zasto je ap.Jovan u svom jevandjelu koje je bilo nakon 3 prethodna napisao da niko od ucenika za stolom nije razumeo sve sto se desavalo Jovan13:28
A ovo ne razume niko od onih što seđahu za trpezom zašto mu reče
.
Zato sto nisu TO ni razumeli,zato su i mogli da pisu kao da je Juda Iskariotski uzimo beskvasni hleb i crveno vino.
Kao cetvrto pitanje: Ako je prema Jovanu 13:30
30 A on uzevši zalogaj odmah iziđe; a beše noć, isto kad se hleb umoci i tutne nekom usta tako umocen,i kad se podeli beskvasni hleb? Jel se tu vidi neka razlika? A sta cemo za crveno vino sto ga nije ispio vec odmah izasao?
Kao peto pitanje: Shvatate li sta je sve Isus izrekao nakon sto je Juda iskariotski otisao da ga izda?Od Jovan 13-18 poglavlja,mnogo toga sto nije napisano u prva tri jevandjelja.

Veoma bitna stvar.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ono za sta se vecina drzi jeste Lukin izvestaj koji ne spominje vreme odlaska Jude iskariotskog,cak sta vise na prvi pogled ispada da je Juda iskariotski uzeo simbole i hleba i vina i da je bio prisutan sve vreme na veceri,a kaze li kad ih je Juda Iskariotski napustio???
Ali da li je i Luka bio prisutan sa apostolima na veceri?
Zasto bi bilo za jednog lekara bitno da napise dal je Juda iskariotski uzeo te simbole ili ne?


Kao prvo logicno pitanje:
Zasto bi Isus Hrist blagosiljao Judu Iskariotskog pre nego sto ce da ga izda farisejima da ga ubiju???
Blagosiljati nekog ko ce da bude proklet je vrhunska ludost i to prokletstvo pada ne samo na glavu izdajnika vec i na njegovu porodicu i potomstvo.
Prema delima ap 1:20 i psalam 109
Ne blagosiljajte nikog koga Bog prokle!!!
Kao drugo logicno pitanje:
Sta se zeli postici ako se kaze da je Juda Iskariotski uzeo simbole beskvasnog hleba i crvenog vina??? Jel da je blagoslovljen i da nije pod prokletstvom???
Kao trece pitanje: Zasto je ap.Jovan u svom jevandjelu koje je bilo nakon 3 prethodna napisao da niko od ucenika za stolom nije razumeo sve sto se desavalo Jovan13:28
A ovo ne razume niko od onih što seđahu za trpezom zašto mu reče
.
Zato sto nisu TO ni razumeli,zato su i mogli da pisu kao da je Juda Iskariotski uzimo beskvasni hleb i crveno vino.
Kao cetvrto pitanje: Ako je prema Jovanu 13:30
30 A on uzevši zalogaj odmah iziđe; a beše noć, isto kad se hleb umoci i tutne nekom usta tako umocen,i kad se podeli beskvasni hleb? Jel se tu vidi neka razlika? A sta cemo za crveno vino sto ga nije ispio vec odmah izasao?
Kao peto pitanje: Shvatate li sta je sve Isus izrekao nakon sto je Juda iskariotski otisao da ga izda?Od Jovan 13-18 poglavlja,mnogo toga sto nije napisano u prva tri jevandjelja.

Cetiri pitanja koja nikakvu poentu ne daju, niti dokazuju da juda nije prisustvovao euharistiji i uzeo hleb i vino..
 
Natrag
Top