Da li je Juda Iskariotski uzeo simbole

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Otvaranje ove potpuno nebitne teme je dokaz da JS uopšte ne shvataju značajne teme niti ih zanimaju. Šta je bitno jel uzeo simbole ili nije. Valjda je bitno kako je prihvatao BOga ili ga nije prihvatao.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Otvaranje ove potpuno nebitne teme je dokaz da JS uopšte ne shvataju značajne teme niti ih zanimaju. Šta je bitno jel uzeo simbole ili nije. Valjda je bitno kako je prihvatao BOga ili ga nije prihvatao.

Veoma je bitno,jer na osnovu lazi da se Juda Iskariotski pricestio,popovi legalno uzimaju pare od tajkuna i kriminalaca za pricest,jer ce oni tako biti cisti pred svetom i bogom zbog svojih kriminalnih dela....Ko opravda Judu Iskariotskog da ga je Isus pricestio ,taj opravdava i pricest kriminalaca svih boja,eto to je ono sto crkva zeli da uradi zbog novca.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pozdrav za naseg cika Miku,
E sad nadam se da ce vam biti razumnije,a li ako ni sad nije razumnije,zaptajte se ,"zasto zelite da tvrdite da je Juda Iskariotski uzeo simbole hleba i vina",i sta je cilj vase tvrdnje? Mozda da opravdate Judu iskariotsog ili pak sve zlikovce na ovom svetu koji su bili i koji jos treba da budu???Sta je vas cilj?,zasto zelite da dokazete da je Juda Iskariotski bio "pricescen"???

Posatovanje Rise,

Sa tekstom iz Jevandjelja koje si naveo potpuno se slazem.
Svacetiri jevandjelista daju slicne, a po neki put, i malo razlicite izvestaje.
Zato mi ih nazivamo Sinopticka Jevandjelja.
Neki od njih naglasi jedan detalj a drugi ga zanemare.

Reci nam zbog cega ti uzimas SAMO Jovanov izvestaj, a zanemarujes ostala TRI?
Za ispravno tumacenje Jevandjelja potrebno je uzeti u obzir svacetiri Jevanjdjelja.
A kad skupimo ih sve zajedno, onda svako jasno moze da vidi da Juda jeste uzeo ucesca u Svetoj veceri.
U proslom mom komentaru to sam upravo objasnio.
Vi smatrate da Sveta vecera pripada samo svecima, a to se ne moze potvrditi Biblijom.

Mi ne zelimo da opravdamo Judino bezakonje, ali nemamo pravo ni da ga sudimo. Sud pripada Bogu, a ne nama. A svako od nas, ako nedostojno jede hleb i casu pije sud SEBI jede i pije, a ne nekome drugom. Tako nas uci Novi zavet.
Tako i danas mnogi nemarno prilaze toj Trpezi, a to je Pavle lepo objasnio.
Medjutim, nije resenje u odbacivanju ucesca u Svetoj veceri, nego Novi zavet nas poziva da preispitamo sami sebe i onda da primimo simbole Hristovog stradanja.

Pavle jasno uci: "Ali covek da ispituje sebe PA ONDA OD HLEBA DA JEDE I OD CASE DA PIJE." 1. Korincanima 11,28.

RISE, KAKO TI RAZUMES OVE Hristove reci:
"Ja sam hleb zivota... i hleb koji cu ja dati TELO je moje, koje cu dati za zivot svetu... AKO NE JEDETE TELA SINA COVECIJEGA I NE PIJETE KRVI NJEGOVE, NECTETE IMATI ZIVOTA U SEBI. KOJI JEDE MOJE TELO I PIJE MOJU KRV IMA ZIVOT VECNI I ja cu ga vaskrsnuti u poslednji dan. " Jovan 6,51-54.

Ako se ti ne ubrajas u 144,000 i zbog toga ne priomas simbole Hristovog tela i krvi, sta ce biti sa tvojim spasenjem?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Veoma je bitno,jer na osnovu lazi da se Juda Iskariotski pricestio,popovi legalno uzimaju pare od tajkuna i kriminalaca za pricest,

A vi se time hranite kako ste vi eto fini i dobri.

jer ce oni tako biti cisti pred svetom i bogom zbog svojih kriminalnih dela...

I vi čisti pred Bogom iako ne bi dali krv svom bližnjem.

Ko opravda Judu Iskariotskog da ga je Isus pricestio ,taj opravdava i pricest kriminalaca svih boja,

Nebitno, zato piše u Bibliji da zlo izlazi iz ljudskog srca.

eto to je ono sto crkva zeli da uradi zbog novca.

Njihov problem.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Veoma je bitno,jer na osnovu lazi da se Juda Iskariotski pricestio,popovi legalno uzimaju pare od tajkuna i kriminalaca za pricest,jer ce oni tako biti cisti pred svetom i bogom zbog svojih kriminalnih dela....Ko opravda Judu Iskariotskog da ga je Isus pricestio ,taj opravdava i pricest kriminalaca svih boja,eto to je ono sto crkva zeli da uradi zbog novca.

Koliko mi je poznato, nijedna crkva ne naplacuje ucesce u Evharistiji; prema tome, nije mi jasno sta ti to znaci "ZBOG NOVACA".

Niko ne opravdava Judu za kriminal koji je ucinio, ali korisno je da shvatimo sta svacetiri Jevandjelista pisu o tome, a kad to sve sagledamo, jasno je da je Juda uzeo ucesca u pricesti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Posatovanje Rise,

Sa tekstom iz Jevandjelja koje si naveo potpuno se slazem.
Svacetiri jevandjelista daju slicne, a po neki put, i malo razlicite izvestaje.
Zato mi ih nazivamo Sinopticka Jevandjelja.
Neki od njih naglasi jedan detalj a drugi ga zanemare.

Reci nam zbog cega ti uzimas SAMO Jovanov izvestaj, a zanemarujes ostala TRI?
Za ispravno tumacenje Jevandjelja potrebno je uzeti u obzir svacetiri Jevanjdjelja.
A kad skupimo ih sve zajedno, onda svako jasno moze da vidi da Juda jeste uzeo ucesca u Svetoj veceri.
U proslom mom komentaru to sam upravo objasnio.
Vi smatrate da Sveta vecera pripada samo svecima, a to se ne moze potvrditi Biblijom.

Mi ne zelimo da opravdamo Judino bezakonje, ali nemamo pravo ni da ga sudimo. Sud pripada Bogu, a ne nama. A svako od nas, ako nedostojno jede hleb i casu pije sud SEBI jede i pije, a ne nekome drugom. Tako nas uci Novi zavet.
Tako i danas mnogi nemarno prilaze toj Trpezi, a to je Pavle lepo objasnio.
Medjutim, nije resenje u odbacivanju ucesca u Svetoj veceri, nego Novi zavet nas poziva da preispitamo sami sebe i onda da primimo simbole Hristovog stradanja.

Pavle jasno uci: "Ali covek da ispituje sebe PA ONDA OD HLEBA DA JEDE I OD CASE DA PIJE." 1. Korincanima 11,28.

RISE, KAKO TI RAZUMES OVE Hristove reci:
"Ja sam hleb zivota... i hleb koji cu ja dati TELO je moje, koje cu dati za zivot svetu... AKO NE JEDETE TELA SINA COVECIJEGA I NE PIJETE KRVI NJEGOVE, NECTETE IMATI ZIVOTA U SEBI. KOJI JEDE MOJE TELO I PIJE MOJU KRV IMA ZIVOT VECNI I ja cu ga vaskrsnuti u poslednji dan. " Jovan 6,51-54.

Ako se ti ne ubrajas u 144,000 i zbog toga ne priomas simbole Hristovog tela i krvi, sta ce biti sa tvojim spasenjem?

Dragi moj cika Miko,
Drago mi je da opet komuniciramo posle dugog vremena i da ste mi zdravi.
Zasto mislite da ja odbacujem ostala jevandjelja sem Jovanovog?
Daleko bilo da ih odbacujem,ali zeleo bi da objasnim zasto sam bacio akcenat na Jovanovo jevandjelje.
Kao prvo i osnovno jevandjela po Mateju ,Marku i Luki bila su napisana i citana 30 godina pre Jovanovog jevandjelja.Ono sto je Jovan napisao,nekih 90% ne pise nista ni u jednom od tri prethodna jevandjelja.
Kao drugo Jovan ubacuje ogroman deo onoga sto prethodna tri jevandjelista nije ubacilo.
Naprimer 13:28
A ovo ne razume niko od onih što seđahu za trpezom zašto mu reče.
21:25 A ima i drugo mnogo što učini Isus, koje kad bi se redom popisalo, ni u sami svet, mislim, ne bi mogle stati napisane knjige. Amin
Dakle ,ja ne odbacujem tri jevandjelja vec ih povezujem.
Tako iz Jovanovog jevandjela ucimo da je vecera trajala iz nekoliko etapa.
Jovan 13
4
Ustade od večere, i skide svoje haljine, i uze ubrus te se zapreže
Kasnije se vecera nastavila.
Za nas kljucni stih je kad je Juda nakon sto mu je Isus "umocio hleb i stavio usta" odmah izasao napolje!
30
A on uzevši zalogaj odmah iziđe; a beše noć.
Tada je naglasio pocetak novog poglavlja
31 Kad on iziđe, onda Isus reče: Sad se proslavi Sin čovečiji i Bog se proslavi u Njemu.
Dakle da rascistimo da je vecera podugo trajala ,ali da ono glavno "deljenje beskvasnog hleba i vina " pocinje tek sa odlaskom Jude Iskariotskim.
E sad mozemo razumeti ostala tri jevandjeljiste ciji izvestaji su zanemarili prisustvo Jude iskariotskog,i sad povezujemo i sad te molim za Vrhovnu paznju.
Ako smo razumeli da Juda iskariotski odlazi odmah nakon sto mu je Isus umocio i dao hleb
citaj Matej26:23
A On odgovarajući reče: Koji umoči sa mnom ruku u zdelu onaj će me izdati.
u 25 stihu je bilo i Judi Iskariotskom jos jasnije da ga je Isus razotkrio.
Matej nije registrovao odlazak Jude iskariotskog vec je nastavio pisanje kako je vecera i dalje trajala dok Isus nije poceo da deli ucenicima
26 I kad jeđahu, uze Isus hleb i blagoslovivši prelomi ga, i davaše učenicima, i reče: Uzmite, jedite; ovo je telo moje.
Dakle ne odbacujem ja nista ,vec dokazujem kako je to sve jedna celina koja se nadopunjava iz vise izvora i daje pravu istinu.U ovom slucaju apostol Jovan je kao onaj sudija kod gol linije koji najbolje vidi kad lopta predje gol liniju,i on je to video,razumeo i objavio svima.
Dakle izdajnik i lopov Juda Iskariotski nije primio beskvasni hleb pod Isusovim blagoslovom,a kamoli da je pio crveno vino takodje pod Isusovim blagoslovom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Šta je bitno i da jeste. JS sa ovim temama dokazuju da ne shvataju ono što je bitno.

A sta je za tebe bitno???,i za tvoju crkvu...
Da li ti je bitnija laz,ili pak istina?
Sto se mene tice,za mene je uvek bitnija istina ,pa ma kolko bila bolna.,
Istina se mora prihvatiti,pa makar nam i ne odgovarala,mada neko ipak zeli da zivi u svetu lazi,
pa ako neko ne zeli da izadje iz sveta lazi,nemam nameru da ga ubedjujem .
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Pa pile moje,ako ti nije bitno,zasto onda spamujes?
Zaobidji ovu temu,pa pisi tamo gde ti je bitno.
 
Natrag
Top