Da li je Isus Hrist nosio dugu kosu?

Da li je Isus Hrist nosio dugu kosu,preko ramena

  • DA

    Votes: 4 44,4%
  • NE

    Votes: 5 55,6%

  • Total voters
    9
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Onda su i svi Jevreji onoga vremena bili žene, jer duža kosa, i nošenje brada je bila obeležje onoga vremena.

Osim toga, postoji jedan originalni lik Isusa Hrista iz profila koji je sačuvan, gde se vidi duža kosa.

Ovau sliku sam lično video u jednoj knjižici pod naslovom "Hristos u istoriji"

Razna vremena,imaju razne obicaje,ali u vreme Isusa je bilo odvratno videti muskarca sa dugom kosom kao zena,sto ne znaci da takvih nije bilo.
1.Kor 11;14
Ili ne uči li vas i sama priroda da je mužu sramota ako gaji dugačku kosu;

Ovaj citat ,Pavle sigurno ne bi koristio da je nosenje duge kose u muskaraca bilo normalno,ili mozda Pavle laze???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne dugačku, već dužu.

U novom zavetu su se stvari izmenile jer je jevanđelje počelo da se širi po celom poznatom svetu, i bilo bi neprikladno da se recimo Rimljanima ili nekim drugim koji su praktikovali kratku kosu - nameće starozavetni običaj.

Apostoli jesu imali dužu, ali ne dugačku kosu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne dugačku, već dužu.

U novom zavetu su se stvari izmenile jer je jevanđelje počelo da se širi po celom poznatom svetu, i bilo bi neprikladno da se recimo Rimljanima ili nekim drugim koji su praktikovali kratku kosu - nameće starozavetni običaj.

Apostoli jesu imali dužu, ali ne dugačku kosu.

Pa kad je danas u modi da se bude i celavac,pa cak i za zene,
postavlja se pitanje sta je duze,a sta dugacko,ali to je vec gubljenje vremena.
U svakom slucaju ko ima duzu kosu mora vise da je pere da je odrzava kao zena ,i duza kosa kad se znoji predstavlja veliku smetnju,tako da su jos onda postojale makaze i nozevi za sisanje.Ta kosa im sigurno nije padala preko ramena.
1.Kor 11;14
Ili ne uči li vas i sama priroda da je mužu sramota ako gaji dugačku kosu;
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dužina je diskutabilna, ali mislim da to nije ni bitno.

Lično smatram da čovek treba da bude uredno podšišan, osim onome kome je opala kosa, pa mora da bude bez nje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Dužina je diskutabilna, ali mislim da to nije ni bitno.

Lično smatram da čovek treba da bude uredno podšišan, osim onome kome je opala kosa, pa mora da bude bez nje.

Nazalost sve je diskutabilno,
i to pre svega onih koji smatraju isusa hrista za nekog ludog hipika sa dugackom kosom kao u zene kao sto je i prikazan u filmu isus iz nazareta itd...,pa i na toj tvojoj slici za avatar.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja po biblijskom, i istorijskom kontekstu smatram da je imao dužu kosu, jer je to bio običaj onoga vremena, a posebno u Nazaretu, gde su imali poseban način kreiranja frizura i brada.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ja po biblijskom, i istorijskom kontekstu smatram da je imao dužu kosu, jer je to bio običaj onoga vremena, a posebno u Nazaretu, gde su imali poseban način kreiranja frizura i brada.
Isus Hrist je bio Jevrejin,koji se strogo pridrzavao Biblije,a ne ljudskih obicaja ,ili ti smatras da ga je bilo bas briga za Bibliju? Mozda se on ne slaze sa ap.Pavlom?
1.Kor 11;14
Ili ne uči li vas i sama priroda da je mužu sramota ako gaji dugačku kosu;
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus nije bio muž, on je bio neženja sa ulogom spasitelja.

Sve ostalo je dat odgovor, a propust Js je što izmišćlaju sve po svom nahođenju, ne uzimajući biblijski, i istorijski kontekst.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Isus nije bio muž, on je bio neženja sa ulogom spasitelja.

Sve ostalo je dat odgovor, a propust Js je što izmišćlaju sve po svom nahođenju, ne uzimajući biblijski, i istorijski kontekst.

Naravno da je bio muz,a ne zena.Pa dal se svaki muskarac ozeni?
Isus je ostao nezenja ,ali to nema bre blage veze sa tim sto ti mislis da je kao nezenja gajio dugu kosu kao neki hipik ili homic....
Koje jos opravdanje imas da je isus nosio dugu kosu???
1.Kor 11;14
Ili ne uči li vas i sama priroda da je mužu sramota ako gaji dugačku kosu;
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam već dao istorijski i biblijski kontekst, i zašto u novom zavetu tako piše, pa ti nisi otvorenih ušiju i srca.
 
Natrag
Top