Da li je Isus Hrist nosio dugu kosu?

Da li je Isus Hrist nosio dugu kosu,preko ramena

  • DA

    Votes: 4 44,4%
  • NE

    Votes: 5 55,6%

  • Total voters
    9
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sramota je za muskarca da gaji dugu kosu kao zena
1.Коринцанима 11
Просудите сами: Да ли приличи жени да се моли Богу непокривене главе? 14 Зар вас сама природа не учи да је за мушкарца срамота ако има дугу косу, 15 а да је жени на част ако има дугу косу? Јер коса јој је дата уместо покривала.16 А ако неко хоће да се препире око тога и да намеће неки други обичај, ми другог обичаја немамо, нити га имају Божје скупштине

To je bila tadašnja moda i duga kosa (posebno duža) dokaz nemuževnosti. A JS smeta subota koja je iz moralnog zakona, a ovo im ne smeta nego svojim fanatizmom dokazuju da nemaju duh zakona u sebi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
drzimo se teme.
subotu imas na drugoj temi.ovde je duga kosa tema.
pa opredeli se,napisi jel Isus imao ili nije imao dugu kosu?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sta ce vise dokaza od prilozenih.

Isus je nosio dužu kosu po običaju stanovnika Nazareta u kome je odrastao.

U Hristovo vreme nošenje duge kose je bio običaj, i skoro svi starozavetni ljudi su nosili duge kose.

Za Samsona se kaže da je sam Bog sa njim učinio zavet po kome je trebao da nosi dugu kosu, i taj zavet se zavao "zavet nazirejstva"

U današnjem vremenu to nije slučaj, i čovek ne bi trebao da nosi dugu kosu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Za Jovana krstitelja se pouzdano zna da je nosio dugu kosu, jer je bio "nazirej" (prema nekim podacima), a nazareni sekta iz prvog veka tvrdi da je Jakov Isusov brat bio nazirej i njihov vodja. Isus je sasvim sigurno kao i Jakov bio nazirej i nosio je dugu kosu! Bas onako kako tradicija i kaze..

Postoje i pisma u rimskim analima, koja su cezara izvestavala o delovanju Isusa Nazarecanina, i tamo pise da je imao dugu kosu..

Ne znam sta ce ti vise dokaza?

No ovo je nebitna tema...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam u casopisima i knjigama JS video vise likova poznatih glumaca.

Erika Robertsa, Hemfri Bogarta, Omara Šarifa, itd..

Njihov model Isusovog lika je zapadni - Holivudski.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja sam u casopisima i knjigama JS video vise likova poznatih glumaca.

Erika Robertsa, Hemfri Bogarta, Omara Šarifa, itd..

Njihov model Isusovog lika je zapadni - Holivudski.
Oni ga uvek crtaju sa kratkom kosom, sto po meni nije ni bitno. Ali je svakako pogresno, jer je on nosio dugu kosu..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Oni ga uvek crtaju sa kratkom kosom, sto po meni nije ni bitno. Ali je svakako pogresno, jer je on nosio dugu kosu..

1.Kor 11;14
14 Ili ne uči li vas i sama priroda da je mužu sramota ako gaji dugačku kosu;

Da li mislite da Isus Hrist ovo nije znao pa je gajio dugu kosu kao zena,kao neki hipik???
Zar ne razumete da hoce od Isusa da tako naprave hipika ili budalu???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda je i Samson bio "hipik i budala" jer mu je Bog rekao da se ne šiša.

Isus je odražavao duh onoga vremena gde su ljudi nosili duge kose, i to smatrali posebnim obeležjem zajednice sa Bogom, a pomenuti Samson je bio upravo jedan od tih primera u bibliji nazvanih NAZIREJSTVO.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Onda je i Samson bio "hipik i budala" jer mu je Bog rekao da se ne šiša.

Isus je odražavao duh onoga vremena gde su ljudi nosili duge kose, i to smatrali posebnim obeležjem zajednice sa Bogom, a pomenuti Samson je bio upravo jedan od tih primera u bibliji nazvanih NAZIREJSTVO.

Dragi moj laodikejac ,nazirej je osoba za posebnu sluzbu,
4.Moj 6
2 Reci sinovima Izrailjevim, i kaži im: Kad čovek ili žena učini zavet nazirejski, da bude nazirej Gospodu,
3 Neka se uzdržava od vina i silovitog pića, i neka ne pije octa vinskog ni octa od silovitog pića niti kakvog pića od grožđa i neka ne jede grožđa ni novog ni suvog.
ali pise i
18 Tada nazirej neka obrije glavu svog nazirejstva na vratima šatora od sastanka; i uzevši kosu nazirejstva svog neka je metne u oganj koji je pod žrtvom zahvalnom.
Isus se nikada nije isticao svojom kosom jer bi ga lako uocili,vec je bio kao i drugi jevreji sa kratkom kosom ko muskarac a ne sa dugom kao zena.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda su i svi Jevreji onoga vremena bili žene, jer duža kosa, i nošenje brada je bila obeležje onoga vremena.

Osim toga, postoji jedan originalni lik Isusa Hrista iz profila koji je sačuvan, gde se vidi duža kosa.

Ovau sliku sam lično video u jednoj knjižici pod naslovom "Hristos u istoriji"
 
Natrag
Top