Da li je Isus andjeo?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne piše da je Isus anđeo.

Vidimo ga u ljudskom telu manjim od anđela, jer se za ljude rođene u telu kaže "Šta je čovjek, te ga se opominješ, ili sin čovječji, te ga polaziš?
Učinio si ga malo manjega od anđela, slavom i čašću vjenčao si ga" ( psalam 8. 4 - 5 )

Dakle, Isus je rođenjem u telu kao čovek učinjen manjim od anđela, ne od sebe samoga, već od nebeskih anđela koji su viša bića od čoveka.

Biblija se tumači u kontekstu, a kontekst govori da je Isus Bog jednak Ocu.

Osim toga, Isus nije na ovaj svet došao da govori o sebi kao Bogu, već da se ponizi i postane naš spasitelj, da je on Bog zaključivali su drugi ljudi, a on to prećutno potvrđivao, i činio dela po kojima se to prepoznavalo.
Kao dokaz se mogu navesti primeri iz biblije, a jedan od najznačajnijih je događaj sa Tomom, koji je U Isusu prepoznao vaskrslog Boga, rekavši "Gospod moj i Bog moj" što je Isus potvrdio rekavši "pošto si me video verovao si"

U prilog tome da Isus nije sam svedočio za sebe, već da su to činili drugi - može se navesti i primer bolesnog čoveka u banji Vitezdi, i kao paralela primer sa Pilatom.

Ovaj jadni bolesni čovek na Isusovo pitanje "hoćeš li da budeš zdrav?" odgovara "da Gospode, ali nema ČOVEKA da me spusti u banju"

Isus mu na to ne kaže "Ja sam taj čovek" već jednostavno "ustani uzmi odar svoj i hodi"

U drugom primeru Pilat na suđenju Isusu Hristu izgovara sledeće reči pokazujući na Isusa "evo čoveka"

To znači, da Isus nikada nije davao prazno svedočanstvo rečima da bi proslavio samoga sebe, već je to pkazivao delima, a drugi su svedočili za njega.

Napomena:

"Čovek" u biblijskom smislu predstavlja "Pneumatikosa" duhovnog savršenog čoveka sazdanog po Božjem obličju, čoveka u zajednici sa Bogom.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
U jevrejima 2:9 ne pise "cim od Boga vidimo Isusa,vec pise "cim od andjela vidimo Isusa,dakle Isus je bio andjeo,a ne Bog.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne piše da je Isus anđeo.

Vidimo ga u ljudskom telu manjim od anđela, jer se za ljude rođene u telu kaže "Šta je čovjek, te ga se opominješ, ili sin čovječji, te ga polaziš?
Učinio si ga malo manjega od anđela, slavom i čašću vjenčao si ga" ( psalam 8. 4 - 5 )

Dakle, Isus je rođenjem u telu kao čovek učinjen manjim od anđela, ne od sebe samoga, već od nebeskih anđela koji su viša bića od čoveka.

Biblija se tumači u kontekstu, a kontekst govori da je Isus Bog jednak Ocu.

Osim toga, Isus nije na ovaj svet došao da govori o sebi kao Bogu, već da se ponizi i postane naš spasitelj, da je on Bog zaključivali su drugi ljudi, a on to prećutno potvrđivao, i činio dela po kojima se to prepoznavalo.
Kao dokaz se mogu navesti primeri iz biblije, a jedan od najznačajnijih je događaj sa Tomom, koji je U Isusu prepoznao vaskrslog Boga, rekavši "Gospod moj i Bog moj" što je Isus potvrdio rekavši "pošto si me video verovao si"

U prilog tome da Isus nije sam svedočio za sebe, već da su to činili drugi - može se navesti i primer bolesnog čoveka u banji Vitezdi, i kao paralela primer sa Pilatom.

Ovaj jadni bolesni čovek na Isusovo pitanje "hoćeš li da budeš zdrav?" odgovara "da Gospode, ali nema ČOVEKA da me spusti u banju"

Isus mu na to ne kaže "Ja sam taj čovek" već jednostavno "ustani uzmi odar svoj i hodi"

U drugom primeru Pilat na suđenju Isusu Hristu izgovara sledeće reči pokazujući na Isusa "evo čoveka"

To znači, da Isus nikada nije davao prazno svedočanstvo rečima da bi proslavio samoga sebe, već je to pkazivao delima, a drugi su svedočili za njega.

Napomena:

"Čovek" u biblijskom smislu predstavlja "Pneumatikosa" duhovnog savršenog čoveka sazdanog po Božjem obličju, čoveka u zajednici sa Bogom.

Kontekst sam dao.

Isus nije bio anđeo, već se rođenjem u telu spustio da bude manji čak i od nebeskih anđela, jer se za ljude rođene u telu kaže da su stvoreni manji od anđela.

Po tvojoj filozofiji, i čovek je pre bio anđeo, pa je rođen na zemlji i postao manji od sebe.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dal mislite da stihovi u Polsnici Jevrejima dokazuju da je Isus stvoren,i da je bio jedan od Bozjih andjela?

Jevrejima 1:
4 I toliko bolji posta od anđela koliko preslavnije ime od njihova dobi.
5 Jer kome od anđela reče kad: Sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: Ja ću Mu biti Otac, i On će mi biti Sin.
13 A kome od anđela reče kad: Sedi meni s desne strane dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim?
Kako se zove taj andjeo???
U svim tekstovima pisac hoce da kaze da je Isus veci od andjela i da nije andjeo i ti onda tvrdis da Isus jeste andjeo.

Da nije smesno bilo bi zalosno.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
U svim tekstovima pisac hoce da kaze da je Isus veci od andjela i da nije andjeo i ti onda tvrdis da Isus jeste andjeo.

Da nije smesno bilo bi zalosno.

Pitanje je samo kada će za Isusa da kaže da je samo prorok, i da doda on "mir bio sa njim"... Problem je u tome što ljudi monoteizam shvataju svojim ljudskim, ograničenim umovima, Bogu daju atribute kako im se navije, ili kako oni smatraju da mora da bude. Ipak, to i nije toliko opasno dok takvi ne počnu da skupljaju sledbenike, e onda eć postaje opasno.

Zamisli samo da je Isus rekao da Sunce zalazi u nekoj bari na kraju sveta, ili da je poželjno, čak normalno piti kravlju pišaćku. Ili ne mora Isus, može i Mojsije. Ili zamisli SHEMA O ISRAEL, koja na kraju ima i Mojsije je njegov prorok. Zamisli da mi tretiramo Bibliju bukvalno, da je ne smatramo Bogom inspirisanom, nego Bogom darovanom, čiji original YHWH ADONAI ELOHINU, koji je OTAC, SIN i DUH SVETI, čuva negde u sefu. I još da je taj original predat starešinama Kule Stražare.... A oni, poput ovih što recituju šadadu, tvrde da su sve Biblije na svetu pokvarene, samo je njihova ispravna, a da je istovremeno niko osim "upućenih" ne vidi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
...tvrde da su sve Biblije na svetu pokvarene, samo je njihova ispravna, a da je istovremeno niko osim "upućenih" ne vidi.

Pa oni to zaista i tvrde svojim prevodom 'Novi Svet'. Oni kazu da smo mi izbacili ime YHWH iz Novog Zaveta. A zaboravljaju da je Isus izjavio:

"Moje reci nece proci"!

Pa kako su onda prosle?

Kako je iko mogao izbaciti Bozje ime iz Isusovih usta?

Tako oni poricu Svetost Biblije, pa mogu komotno da je bace i u djubre!

Dovoljno je samo ovo, pa da se obori citava njihova teologija. Medjutim oni su slepi! To su zavisnici od Kule Strazare kao sto je i pijanica od alkohola.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa oni to zaista i tvrde svojim prevodom 'Novi Svet'. Oni kazu da smo mi izbacili ime YHWH iz Novog Zaveta. A zaboravljaju da je Isus izjavio:

"Moje reci nece proci"!

Pa kako su onda prosle?

Kako je iko mogao izbaciti Bozje ime iz Isusovih usta?

Tako oni poricu Svetost Biblije, pa mogu komotno da je bace i u djubre!

Dovoljno je samo ovo, pa da se obori citava njihova teologija. Medjutim oni su slepi! To su zavisnici od Kule Strazare kao sto je i pijanica od alkohola.

Ime? Samo ime? YHWH je u samom imenu ISUSA. Otac je u Sinu i Sin u OCU. Ali to Raselovci ne mogu da razumeju. Dobro je što nisu rekli "Bog nije otac nikome", kao što to reče onaj čija je nepismena pisanija Rasel, koji je inače bio i mason, ali i Adventista, neštedimice koristio u stvaranju svoje "Biblije" i tumačenja iste.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Rasel je u svom traganju za nekom istinom koja bi mu izgledala najistinitija obilazio različite crkve, pa je tako na kratko svratio i u Adventističku, ali je hteo da doda i nešto svoje.
Pošto crkva nije mogla da menja Božansku otkrivenu istinu - on je otišao i stvorio grupu nazvavši je "studenti biblije" kasnije "Jehovini svedoci.

Većina učenja Svedoka je masonskog porekla.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Rasel je u svom traganju za nekom istinom koja bi mu izgledala najistinitija obilazio različite crkve, pa je tako na kratko svratio i u Adventističku, ali je hteo da doda i nešto svoje.
Pošto crkva nije mogla da menja Božansku otkrivenu istinu - on je otišao i stvorio grupu nazvavši je "studenti biblije" kasnije "Jehovini svedoci.

Većina učenja Svedoka je masonskog porekla.

ne zaboravi i Islamskog.
 
Natrag
Top