Da li je celibat učenje iz Biblije ili ne?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Da li je celibat učenje iz Biblije ili ne?

Mt 19,11-12: A on im reče: "Ne shvaćaju toga svi, nego samo oni kojima je dano. Doista, ima za ženidbu nesposobnih koji se takvi iz utrobe materine rodiše. Ima nesposobnih koje ljudi onesposobiše. A ima nesposobnih koji sami sebe onesposobiše poradi kraljevstva nebeskoga. Tko može shvatiti, neka shvati."
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
1. Timoteju 4,3 koji zabranjuju ženiti se i nameću uzdržavati se od jela što ih je Bog stvorio da ih sa zahvalnošću uzimaju oni koji vjeruju i znaju istinu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
1. Timoteju 4,3 koji zabranjuju ženiti se i nameću uzdržavati se od jela što ih je Bog stvorio da ih sa zahvalnošću uzimaju oni koji vjeruju i znaju istinu.

Celibat je slobodan izbor čovjeka, i nitko u Katoličkoj Crkvi ne živi u celibatu kao na izdržavanju kazne ili pod posljedicom zabrane.

A ovo o jelima koja je Bog stvorio tebi je puno bliža tema.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Celibat je slobodan izbor čovjeka, i nitko u Katoličkoj Crkvi ne živi u celibatu kao na izdržavanju kazne ili pod posljedicom zabrane.

A ovo o jelima koja je Bog stvorio tebi je puno bliža tema.
To je ona priča kao i sve priče baba Roske.

Ma da sve je slobodan izbor a kada se otkriju da prave djecu i da su rađale djecu onda se to krije.

Lijepa neka "sloboda izbora".
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Tvoja način postovanja o tebi sve govori. Meni je žao takvih ljudi.

Ti postavio pitanje:

Da li je celibat učenje iz Biblije ili ne?

Ja ti odgovorio:

Mt 19,11-12: A on im reče: "Ne shvaćaju toga svi, nego samo oni kojima je dano. Doista, ima za ženidbu nesposobnih koji se takvi iz utrobe materine rodiše. Ima nesposobnih koje ljudi onesposobiše. A ima nesposobnih koji sami sebe onesposobiše poradi kraljevstva nebeskoga. Tko može shvatiti, neka shvati."

Nakon ovoga ti ponovo problematiziraš zabranu ženidbe i jela, na što ja za ženidbu dajem objašnjenje a za jelo kažem kako je tema bliža tebi. To je sve. Što ti ne paše?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ti postavio pitanje:



Ja ti odgovorio:



Nakon ovoga ti ponovo problematiziraš zabranu ženidbe i jela, na što ja za ženidbu dajem objašnjenje a za jelo kažem kako je tema bliža tebi. To je sve. Što ti ne paše?
Imaš takođe veliku potrebu za isticanjem svog Ega, vjerovatno povrijeđenog.
 
Natrag
Top