Čuda koja se dešavaju su od Boga ili demona?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ajde što me mrzi nego još napada i druge da ga mrzite i da ga vrijeđate.




Smeta mu jer smo jedinstveni oko nauke i složni u odbrani istine i raskrinkavanju laži.

Isto nas 3 ili 4 ili samo jedan. To njemu smeta, vidi jedinstvo U Hristu. Kod njih toga nema, svako svoju nauku.

Npr. o duši, mire kaže da duša kada umre samo osjeća, dok njegovi teolozi kažu da i msili i priča i djeluje.

Oni nemaju nigdje istu nauku, svako tumači sve na svoj način.

Justin Ćelijski kaže da je duh Samuila bio, a starac Kleopa da je bio demon kod vračare.

Adrijan kaže da je čovbjek spoj duha, tijela i duše, dok mire nekada kaže da je duša spoj duha i tijela.

Ma ništa ni sa čim je kod njih. Kod nas se zna, sve isto o svemu.
Ovo nije tema o duhu i duši, nego o čudima koja se dešavaju... Zašto spamuješ temu? Nemojte se iznenaditi ako vam slični spam postovi ubuduće budu brisani.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ajde što me mrzi nego još napada i druge da ga mrzite i da ga vrijeđate.




Smeta mu jer smo jedinstveni oko nauke i složni u odbrani istine i raskrinkavanju laži.

Isto nas 3 ili 4 ili samo jedan. To njemu smeta, vidi jedinstvo U Hristu. Kod njih toga nema, svako svoju nauku.

Npr. o duši, mire kaže da duša kada umre samo osjeća, dok njegovi teolozi kažu da i msili i priča i djeluje.

Oni nemaju nigdje istu nauku, svako tumači sve na svoj način.

Justin Ćelijski kaže da je duh Samuila bio, a starac Kleopa da je bio demon kod vračare.

Adrijan kaže da je čovbjek spoj duha, tijela i duše, dok mire nekada kaže da je duša spoj duha i tijela.

Ma ništa ni sa čim je kod njih. Kod nas se zna, sve isto o svemu.

Bas smo svi mi jedinstveni kada se radi o vama, jer ste vi prorecen otpad. Svi se u tome slazemo.

Ali to ne znaci da cemo biti neobjektivni.

A ko napada , ko se brani?
To se jasno vidi po temama koje su otvorene, nema gotovo ni jedne da se ne bavi nama..

Sto se tice ove teme, bavite se piramidologijom, numerologijom i vracanjem, a gatate na bibliju i dogadjaje, stavljate se u ulogu sudije, pa ste bas pozvani da ocenjujete i nasa cuda!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Bas smo svi mi jedinstveni kada se radi o vama, jer ste vi prorecen otpad. Svi se u tome slazemo.

To je licemjerno jer na terenu niste nego žestoki neprijatelji.

Sto se tice ove teme, bavite se piramidologijom, numerologijom i vracanjem,

Pojedinac može da se bavi čim hoće, to ne samo da nije stav crkve nego kod nas toga nema koji se tim bave. Kod vas se time i narod bavi i sveštenici.

A ko napada , ko se brani?
To se jasno vidi po temama koje su otvorene, nema gotovo ni jedne da se ne bavi nama..

Da vi sami želite da se bavite svojim zabludama onda ne bi morali mi.

Sam si rekao da prvo ide čudo pa onda vjera, jadna je takva vjera. U Bibliji ide prvo vjera, pa onda čuda. Čak je Isus ukorio onog čovjeka zato što je prvo tražio čudo pa onda da vjeruje.

Dakle sve ste izvrnuli pa i to. Što i vidimo po poplavi čuda kod vas, bez toga nemate vjere.

Onda znamo od koga su ta čuda.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To je licemjerno jer na terenu niste nego žestoki neprijatelji.
Uh, bas si u pravu, samo sto ja od toga nista ne videh.. A bas vi protestanti se u nicem ne slazete!

Pojedinac može da se bavi čim hoće, to ne samo da nije stav crkve nego kod nas toga nema koji se tim bave. Kod vas se time i narod bavi i sveštenici.
Pa vidim kako kod vas nema, prvi je Laodikeja piramidolog!

Aha, znaci pojedinac kod vas moze da se bavi, a kod nas ne sme, jer kad se kod nas bavi onda je cela crkva kriva. Uh posteno nema sta!

a vi sami želite da se bavite svojim zabludama onda ne bi morali mi.
Mi nemamo zablude, imate ih vi, isprali su vam mozak.

Sam si rekao da prvo ide čudo pa onda vjera, jadna je takva vjera.
Citiraj me gde sam to rekao?
Stalno izmisljas , bavis se prevarama!

Onda znamo od koga su ta čuda.
Vi cuda ni nemate, samo umisljene dogadjaje! A svi mislite da ste izabrani, pucate od ponosa, svaki od vas ima svoju teologiju premda ste ista crkva!

Zaveo vas satana, pothranio vam ponos.
Da ste bili ponizni i slusali crkvu, pronasli bi Boga, ali posto niste, onda vam je satana dao Pismo, pa svi u njemu nalazite hranu za svoju sujetu, i svakom vam je rekao da ste "izabrani"!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vi cuda ni nemate, samo umisljene dogadjaje!"!

Čovek koji kaže da je bio u Adventizmu, ne bi treba da iznosi ovakve neistine.

Čuda u Adventizmu i te kako postoje, ali biblijska čuda koja su se dešavala i u vreme Hrista i apostola.
Adventisti imaju i jasno učenje o darovima, ali takođe biblijskim.

U Adventizmu se recimo dešavaju čuda isceljenja, potom darovi proroštva, i najveće čudo - čudo promene ljudskog srca.

Sva čuda koja nisu zapisana u bibliji su pod znakom pitanja, i proučavajući prirodu i izvor tih čuda, a jedan od njih je NEW AGE POKRET - koji tvrdi da su ova čuda znak dolaska Antihrista koga oni očekuju, onda je tu sve jasno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Bez čuda nemaju vjere, prvo im idu čuda, pa onda vjera. Umjesto obrnuto. Pazite ovo mrtvi čovjek se javlja ženi, iako piše da mrtvi ne znaju ništa, nemaju misli, nemaju udjela u onome što se biva na zemlji. Ko da je problem demonima da znaju gdje čovjek ima neki problem.Dakle jasno je od koga je ovo čudo.

НОВА ЧУДА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ: Светац упозорава на почетак болести
27/08/2018
696 Views
1 Min Read
sveti-vasilije-ostroski2-e1526053694991-990x557.jpg

СРБИЈА ЈАВЉА

  • Share This!
Светлана Марковић, професорка из Лазареваца, описује како ју је Свети Василије упозорио иа почетак обољења на дојци:
У Манастир Острог долазим често, доводим групе ђака и одраслих, и веома сам срећна када сам овде.

Прошле године (2004) била сам са својим ученицима под Острогом и ноћила сам у конаку Доњег манастира.

Пред само буђење, зачула сам дубоки мушки глас, који ми је ауторитативно рекао: „Одмах иди код лекара, имаш оболелу жлезду под левим пазухом.”

Тај глас ме је пробудио, села сам у кревет и знала да ме Свети Василије упозорава. Иначе, тада сам била здрава и нисам осећала никакве тегобе.

После прегледа на Онколошком институту, установљено је постојање чворића на једној дојци и ја сам оперисана у овој установи 27. јула 2004. године. Налаз је био бенигни.

То ме је Св. Василије на време упозорио, слава му и хвала, и спасио ми живот.

Док дишем долазићу у Острог да се молим Господу и Св. Василију, и да доводим омладину на Крштење и поклоњење Светим Моштима Чудотворца.



Извор: Србија јавља
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Samo daj dosta čuda.

ČUDO U OSTROGU: Dokaz da je živ Bog i da su živi svetitelji

Prema rečima očevidaca, u manastiru Ostrog se pre nekoliko dana dogodio čudo! Naime, na steni iznad svetinje vernicima se ukazao lik Svetog Vailija Čudotvorca.
Naši foto-aparati zabeležili su u steni iznad crkvice, u kojoj su mošti svetitelja, i sam lik svetitelja, koji se golim okom ne može videti. Na više aparata zabeleženo je za nas čudo pojave svetitelja, što smo shvatili kao znak Božjeg dara i svetiteljske milosti -priča Stefan Drobnjak iz Kraljeva, koji je više puta bio u manastiru.



Monaha iz Ostroga, kome su pokazali slike, ovo nije mnogo začudilo, jer, kako kaže, često se događa da se lik svetitelja prikaže vernicima na različitim mestima.

-To je dokaz da je živ Bog i da su živi svetitelji. I mi smo ovog puta tome svedočili-kaže mona

.UŽAS U MANASTIRU OSTROG: Pao mrtav dok je čekao da se pokloni moštima Svetog Vasilija------

On je prisustvovao liturgiji koju je služio mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, kada je iznenada pao pre nego što je dočekao red na poklonjenje Svetom Vasiliju Ostroškom.

Nesrećni čovek je preminuo, a vladika Amfilohije je odmah na licu mesta održao pomen i kratku besedu, piše portal Mondo.
Bog da mu dušu prosti i podari carstvo nebesko. Prvi slučaj da se neko upokoji ovako u ovoj svetinji. To je neko Božje znamenje Jurijevo. Gospod ga je primio ovde, da mu oprosti sve grehe voljne i nevoljne i da ga upokoji sa Avramom, Isakom i Jakovom i Svetim Vasilijem Ostroškim, koji ga je na čudan način prizvao na ovo mesto da odavde krene u carstvo nebesko”, besedio je potreseni Amfilohije.
Policija i hitna pomoć, koje su pristigle odmah, mogli su jedino da konstatuju smrt.

Jurij Nikolajevič Kemnev (59), ruski državljanin, koji je poslednjih godina često boravio u Crnoj Gori, došao je sa grupom poklonika kako bi se poklonio moštima Svetog Vasilija.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Čuda u Adventizmu i te kako postoje, ali biblijska čuda koja su se dešavala i u vreme Hrista i apostola.
Apostoli su vaskrsavali a vi?
Vaskrsavati moze samo Bog!
Dakle nemate vi prava cuda!

U Adventizmu se recimo dešavaju čuda isceljenja, potom darovi proroštva, i najveće čudo - čudo promene ljudskog srca.
To je nista naspram vaskrsenja!
Kod nas postoje cuda vaskrsenja!
Po tome znamo da smo od Boga!

Koga ste vi vaskrsli???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Apostoli su vaskrsavali a vi?
Vaskrsavati moze samo Bog!
Dakle nemate vi prava cuda!


To je nista naspram vaskrsenja!
Kod nas postoje cuda vaskrsenja!
Po tome znamo da smo od Boga!

Koga ste vi vaskrsli???


Mire, to su neozbiljne izjave.

U Pravoslavlju postoji mnoštvo okultnih čuda koja ne postoje u bibliji.

Što se tiče vaskrsenja - ja za takvo čudo u Pravoslavlju nisam čuo.

Čak i da se dešava - to je okultizam, jer su i sva druga čuda u Pravoslavlju okultne prirode, i dešavaju se i u New Age pokretu, za koja njihove pristalice tvrde da su znaci dolaska Maitreje, u bibliji poznatog kao Antihrista.

Dakle, to navodno vaskrsenje ( ako postoji, u šta sumnjam ), nosi sa sobom sotonsko delovanje koje je u okultizmu poznato kao opsednutost, prilikom koga se telo pod delovanjem demona prividno umrtvi, a potom sotona napušta telo, i proizvodi efekte navodnog oživljavanja.

To se može dokazati mnoštvom primera okultnih tehnika nazvane astralna projekcij, koja nije to za šta se tvrdi da jeste.

Osim toga - čuda nisu merilo, već reč Božja i njeni rodovi.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top