Čuda koja se dešavaju su od Boga ili demona?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To su sve Mire izgovori, i mešanja koja ne idu zajedno, jer sveta voda onako kako postoji i kako se shvata u Pravoslavlju - je identična paganskom obilaju.

Obredna upotreba svete vode - potiče od prastarog običaja ritualnog pranja i verovanja da voda ima lekovita i magijska dejstva, da leči telo, duh i dušu.

Pojedini mnogobožački narodi veruju da određene reke - poput Indijske reke Gang predstavljaju Božanstva, i da kupanje u njima može izbaviti, očistiti, oprati i izlečiti čoveka.
Neki čak piju vodu iz ove reke - verujući da će dobiti unutarnje pročišćenje.



Pojedini narodi su verovali u postojanje izvora večne mladosti, čija voda donosi trajnu mladost i lepotu, dobro zdravlje i dug život.

Kod Jevreja Hristovog vremena je takođe bio zastupljen obred upotrebe vode i ritualnog pranja.
Hristos je ovaj obred okarakterisao kao čisto ljudsku zapovest.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To su sve Mire izgovori, i mešanja koja ne idu zajedno, jer sveta voda onako kako postoji i kako se shvata u Pravoslavlju - je identična paganskom obilaju.

Obredna upotreba svete vode - potiče od prastarog običaja ritualnog pranja i verovanja da voda ima lekovita i magijska dejstva, da leči telo, duh i dušu.

Pojedini mnogobožački narodi veruju da određene reke - poput Indijske reke Gang predstavljaju Božanstva, i da kupanje u njima može izbaviti, očistiti, oprati i izlečiti čoveka.
Neki čak piju vodu iz ove reke - verujući da će dobiti unutarnje pročišćenje.



Pojedini narodi su verovali u postojanje izvora večne mladosti, čija voda donosi trajnu mladost i lepotu, dobro zdravlje i dug život.

Kod Jevreja Hristovog vremena je takođe bio zastupljen obred upotrebe vode i ritualnog pranja.
Hristos je ovaj obred okarakterisao kao čisto ljudsku zapovest.

Klasična magija uzdanje u obrede u vodu u predmete.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To su sve Mire izgovori, i mešanja koja ne idu zajedno, jer sveta voda onako kako postoji i kako se shvata u Pravoslavlju - je identična paganskom obilaju.

Obredna upotreba svete vode - potiče od prastarog običaja ritualnog pranja i verovanja da voda ima lekovita i magijska dejstva, da leči telo, duh i dušu.

Pojedini mnogobožački narodi veruju da određene reke - poput Indijske reke Gang predstavljaju Božanstva, i da kupanje u njima može izbaviti, očistiti, oprati i izlečiti čoveka.
Neki čak piju vodu iz ove reke - verujući da će dobiti unutarnje pročišćenje.



Pojedini narodi su verovali u postojanje izvora večne mladosti, čija voda donosi trajnu mladost i lepotu, dobro zdravlje i dug život.

Kod Jevreja Hristovog vremena je takođe bio zastupljen obred upotrebe vode i ritualnog pranja.
Hristos je ovaj obred okarakterisao kao čisto ljudsku zapovest.

E moj Laodikeja, moj Laodikeja!
Bog nek ti pomogne, i nek te pomiluje!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Изнад Манастира Григоријата и Симонопетра појавила се Пресвета Богородица у 16 часова по нашем времену.СЛАВА ЈОЈ И МИЛОСТ!

Ko da demoni to ne mogu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Изнад Манастира Григоријата и Симонопетра појавила се Пресвета Богородица у 16 часова по нашем времену.СЛАВА ЈОЈ И МИЛОСТ!

Ko da demoni to ne mogu.

Opet facebook..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne treba verovati nikakvim slikama, video materijalima, itd, jer ima puno falsifikata, i danasnja tehnologija moze uciniti i da slonovi lete i prolaze kroz zidove.

Ima dosta takvih slika i videa na youtube, cak i tako providnih, koji sami svedoce da su neistiniti.

Evo jednog takvog, pa ko zeli da veruje moze.

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255

Jak izvor informacija, a da ne govorim o ljudima koji vise na facebook-u, nadje li tamo adventiste? Mnogo sam ih upoznao preko te drustvene mreze i 90% njih , sto razocaranih , sto licemera.. Tako da hvala ali neka hvala, isto mislim i za pravoslavne koji vise po tim grupama po facebook-u , to nisu vernici. A tebi upravo to koristi, jer imas sta postaviti.

Sta bi bilo da uzimem ja slike vasih "nazovi" vernika da prikazujem sta rade i veruju???

Adv. nisu takvi, ali na fejsu su svi takvi..

Lako je raditi to sto ti radis, ali je ispod nivoa i protivno savesti..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jak izvor informacija, a da ne govorim o ljudima koji vise na facebook-u, nadje li tamo adventiste? Mnogo sam ih upoznao preko te drustvene mreze i 90% njih , sto razocaranih , sto licemera.. Tako da hvala ali neka hvala, isto mislim i za pravoslavne koji vise po tim grupama po facebook-u , to nisu vernici. A tebi upravo to koristi, jer imas sta postaviti.

Sta bi bilo da uzimem ja slike vasih "nazovi" vernika da prikazujem sta rade i veruju???

Adv. nisu takvi, ali na fejsu su svi takvi..

Lako je raditi to sto ti radis, ali je ispod nivoa i protivno savesti..

Ja kada bi davao samo ono što vi tvrdite dokazao bih svoje.
 
Natrag
Top