Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
2
Pozdrav svima.... Imam vrlo cudan problem i treba mi pomoc hitno. Instalirao sam novu graficku karticu Nvidia Gforce 9600 GT i novo napajanje od 500 vati.Operativni sistem je windows 7 ultimate 32 bita. Posle stoga sam instalirao drajvere za karticu. sve je radilo ok par sati i onda je slika stala kao da je neko pritisnuo pauzu.
NASILNO sam restartovao komp, jer nikako drugacije nisam mogao da izadjem iz igrice. Posle restarta, otisao sam na kontrol panel i primetio da graficka koristi neki Microsoftov drajver, umesto nvidiinog koji sam instalirao. Obrisao sam stare drajvere i komp je trazio restart, kada sam ga restartovao, racunar radi, ali je ekran CRN. nista sem mraka, ne vidim ni osnovne informacije od memorije ili bilo cega...jedino sto se vidi na ekranu je na kratko da proverim signal monitora....molim za pomoc...Hvala....
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Pozdrav svima.... Imam vrlo cudan problem i treba mi pomoc hitno. Instalirao sam novu graficku karticu Nvidia Gforce 9600 GT i novo napajanje od 500 vati.Operativni sistem je windows 7 ultimate 32 bita. Posle stoga sam instalirao drajvere za karticu. sve je radilo ok par sati i onda je slika stala kao da je neko pritisnuo pauzu.
NASILNO sam restartovao komp, jer nikako drugacije nisam mogao da izadjem iz igrice. Posle restarta, otisao sam na kontrol panel i primetio da graficka koristi neki Microsoftov drajver, umesto nvidiinog koji sam instalirao. Obrisao sam stare drajvere i komp je trazio restart, kada sam ga restartovao, racunar radi, ali je ekran CRN. nista sem mraka, ne vidim ni osnovne informacije od memorije ili bilo cega...jedino sto se vidi na ekranu je na kratko da proverim signal monitora....molim za pomoc...Hvala....


Izvadi graficku na kratko i vrati je u slot, pa probaj ponovo. Onda instaliraj najnoviji driver za tvoj model sa nVidia sajta.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
2
Pozdrav....Probao sam to vec. Probao sam i da vratim u slot staru graficku koja je takodje ispravna, ali nista....skinuo sam i nove drajvere sa sajta, ali problem je u tome sto ne mogu da ih instaliram, jer ne mogu da pokrenem monitor, da bih video sta radim. Ne mogu ni safe mode da pokrenem. Sve je bilo ok dok nisam izbrisao stare displej dravere. Probao sam da restartujem bios, vadjenjem baterije sa maticne ploce, ali ni dalje nista....ponestalo mi je ideja........
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
probleme treba resavat po nekom smislenom redosledu, odnesi graficku kod nekog ortaka i probaj kod njega, radi ili ne radi, za tu probu ti ne trebaju nikakvi drajveri.
Kad resis dilemu graficke-ostaje monitor, predlazem isti postupak, ali pre svega toga probaj mali trik, izvadi memoriju iz slotova pa vrati i startaj racunar, i naravno proveri ono najbanalnije, kablove, brze je i lakse ovo nego da cekas nekog sa foruma, serviseri to rade tim redosledom, doduse ne nose nista kod ortaka, ..., nemaju za kavu i uz istu, a ortak obicno nema ni on...
Poz
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Koja ti je graficka (model i brand) bila prethodno?
Trebao si obrisati prvo stare drivere od prethodne graficke, da bi PCI-Ex kontroler pravilno prepoznao novu, odnosno da ne bi dolazilo do sukoba drivera i kontrolera.
Probaj sa clear-CMOS, kako bi se resetovao BIOS, a s tim i PCI-Ex kontroler, ali prethodno izvuci graficku.
 
Član
Učlanjen(a)
20.06.2010
Poruka
24
ja koliko znam mi ovdjenaka josh nemamo ni prave matrichne ploche ni grafichke karte dovoljno jake za pravu instalaciju Win 7, Ultimate. ja isto radim pod win 7 Ultimate ali sam navikao da mi pravi probleme Medjutim, on sam odmeditira jedno desetak minuta i posle dodje... A da ne pricham o potragama za drajvere a i kad ih nadjem traze novce. ...
A ja zivim u zemlji Srbiji... :)..
 
Natrag
Top