Crn ekran nakon nadogradnje firmwer-a

Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
12
Pozdrav. Molim vas ako neko ima iskustva sa ovim što sam uradio - nek mi odgovori, poludio sam.
Juče pronađem novi firmware za moju grafičku kartu Sapphire Dual-X R9 280.
Nakon odrađenog update-a pomoću ATIWinflash, dobio sam prozorče gdje piše da je firmware uspješnon odrađen i da restartujem kompjuter.
Nakon restarta, na monitoru je pisalo - No video input, enter sleep mode.
Nije mi prvi put da radim ovaj upgrade i mislim da nisam nigdje pogriješio. Na MB nemam integrisanu video kartu, a nakon milion pokušaja da dođem do Biosa (UEFI), ništa se nije promjenilo. Nema video inputa pa da ga hebeš. Probao sam i drugi DVI izlaz, ali nije ni to.
Molim nekoga koji poznaje materiju da mi odgovori. Da li sam oštetio graf. kartu ili se problem može rješiti?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Moze da se desi da nije odgovarajuci firmware ubacen, ne bi bilo lose pokusati sa nekom maticnom sa integrisanom grafikom, ili sa dodatnom pci grafickom karticom, ukoliko imate slobodan pci slot, jer vam treba samo minimalna grafika za flashovanje sa proverenim firmwareom, ako uopste dozvoljava vracanje na stariji firmware...
Ocigledno, problem je nastao posle flashovanja firmware-a tako da najverovatnije je graficka trenutno neispravna, da li se moze osposobiti ne znam, ali vredi pokusati. Mozda ne bi bilo lose ocistiti cmos pre bilo kakvog drugog pokusaja, za slucaj da se BIOS na MB zaglupio...
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
12
Moze da se desi da nije odgovarajuci firmware ubacen, ne bi bilo lose pokusati sa nekom maticnom sa integrisanom grafikom, ili sa dodatnom pci grafickom karticom, ukoliko imate slobodan pci slot, jer vam treba samo minimalna grafika za flashovanje sa proverenim firmwareom, ako uopste dozvoljava vracanje na stariji firmware...
Ocigledno, problem je nastao posle flashovanja firmware-a tako da najverovatnije je graficka trenutno neispravna, da li se moze osposobiti ne znam, ali vredi pokusati. Mozda ne bi bilo lose ocistiti cmos pre bilo kakvog drugog pokusaja, za slucaj da se BIOS na MB zaglupio...

Hvala Vam puno, pokusacu sve to.
 
Natrag
Top