Crkva na Rumiji opet tema u CG

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
[h=1]Crkva na Rumiji opet tema u CG[/h]



Podgorica -- Predsednik parlamenta Crne Gore Ranko Krivokapić ponovio da crkva na Rumiji mora biti uklonjena i da će nova vlada biti pod pritiskom da se to pitanje reši.


rumija-crkva02.jpg



"Dobili smo starog ministra za oblast urbanizma i premijera koji to treba da sprovede. Znam mnogo crkava SPC po Crnoj Gori koje su rađene bez dozvole i mnoge od tih po raznim mestima mi ne smetaju. Ali one stare kojima je uništavana tradicija, duša Crne Gore, to treba sankcionisati", kazao je Krivokapić u emisiji Radija Crne Gore.


Krivokapić je naglasio da "crkva na Rumiji predstavlja ideju razbijanja državotvorne niti suživota u Crnoj Gori. "Ona je sva od toga napravljena, ona je sva napravljena od zla", dodao je on.

"Rastao sam u gradu koji ima 32 crkve, u starom gradu Kotoru. Svako jutro prolazio sam pored oltara raznih crkava i slušao zvona i znam dobro što je kulturološki crkva", kazao je Krivokapić, naglasivši da kada je reč o onoj na Rumiji, da tu država pokazuje nemoć u najgorem obliku.
Krivokapić je rekoa da crkvu treba premestiti " tamo gde ne udara na temeljne vrednosti Crne Gore".

"Sa Rumije se crkva mora maći i ova vlada će biti pod mojim stalnim pitanjem da se to reši. Premjer Đukanović je pojam crnogorska crkva imao u svom ekspozeu. Ovde se ne radi o crnogorskoj crkvi, već o gradjanskoj državi i to se mora zbog toga sprovesti. Ta lamina, kako Cetinjani kažu, može postati crkva ako se negde drugo postavi. Na Rumiji nije crkva nego zabijanje u simbol suživota", rekako je Krivokapić odgovarajući na pitanja slušalaca.



Izvor:
B92.net
 
Natrag
Top