Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Izgleda više nije mogao da izdrži, nema čovjeka da se javi, garant je rikavela CPU... :)
 
Učlanjen(a)
31.01.2015
Poruka
92
Šta to znači ''mnogo se greje''? Kolika je temperatura CPU?
Koji CPU i koja motherboard je u pitanju? Ako je Intel Celeron ili neki Pentium D, to je takoreći normalno stanje za te CPU. Takođe i AMD imaju dosta CPU koji se jako griju. Pa, za početak bi bilo dobro dati malo više informacija o konfiguraciji i onda se može diskutovati :)
Možda se grije i motherboard, pa prenosi na CPU, a možda i GPU, pa se prenoci na MB...
Eo druze
Kod:
http://imgur.com/a/nZxmu
, moze biti i do maticne ne znam sta i kako resiti ovo ,trenutno je ok temp, ja mislim al cim nesto "jace" radim, kao npr, igre itd. greje se jace, i gasi se posle odredjenog vremena.

P.S ovo su temperature sa otvorenim kucistem s jedne strane :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
30.07.2017
Poruka
42
Kuciste da treba biti otvoreno proizvodjaci ne bi ni pravili poklopac. Nije bezveze na kucistu sa prednje i sa zadnje strane napravljen otvor. Da bi vazduh cirkulisao preko komponenti i hladio.
Mislim da se tebi grije i grafika, ako je pasivni hladnjak pogotovo. Rjesenje je da montiras sebi klimu u stan.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Eo druze http://imgur.com/a/nZxmu , moze biti i do maticne ne znam sta i kako resiti ovo ,trenutno je ok temp, ja mislim al cim nesto "jace" radim, kao npr, igre itd. greje se jace, i gasi se posle odredjenog vremena.

P.S ovo su temperature sa otvorenim kucistem s jedne strane :D
Pa, ovo su normalne temperature i ništa se iz ovoga ne može vidjeti... Izmjeri kad je kućište zatvoreno, pa će se valjda moći vidjeti neke razlike, nešto bi moralo pokazivati veću temperaturu, nejednaku u odnosu na ovo sad. Već sam pomenuo da je velika mogućnost da grafika grije matičnu ili da se sama matična pregrijava. Nema ovo veze sa procesorom ali on ugasi mašinu kad se pregrije logično. Mislim, dosta je ovo i stara konfiguracija i nije baš ni za igrice.

Ako nemaš sredstava za drugi komp, onda predlažem idealno rješenje u ove ljetne dane - ventilator pravo u otvoreno kućište ili ona grijalica, što ima i hlađenje. Nisam ironičan, jer i ja sam prije 10-ak godina bio prinuđen da jedno vrijeme tako radim, šta ću :) Grijalo se sve i gasio se komp.
 
Učlanjen(a)
31.01.2015
Poruka
92
hehe hvala na pomoci, ma znam stari racunar al jos moze raditi, sto se tice klime imam, al ne moze do sobe da ohladi :D a nmgu u dnevni prebacivati :) nista ljudi hvala, ventilator direktno je najbolje resenje :D pozzz. :D
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
hehe hvala na pomoci, ma znam stari racunar al jos moze raditi, sto se tice klime imam, al ne moze do sobe da ohladi :D a nmgu u dnevni prebacivati :) nista ljudi hvala, ventilator direktno je najbolje resenje :D pozzz. :D
Nije bila neka pomoć ali druge pomoći tu nema, nažalost. Ako imaš od koga uzeti drugu grafičku, čisto na probu, pa vidi da li će se isto dešavati ali ja sam koristio par mjeseci upravo tako - hlađenje direkt :) Pozdrav!
 
Natrag
Top