Corel Draw X4 instalacija

Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
2
Ima jedan problem koji ovde nije pomenut. Naime CorelDraw preko servisa (psikey.exe) proverava serijski broj, čim se ponovo uključite na Internet. Ako nemate originalni broj ovaj servis na skrivenom mestu zapiše datum do kojeg ne može da se vrši ponovna instalacija (dve-tri godine unapred). Kod mene je CorelDraw X5 radio besprekorno sve dok nisam nisam bio duže prikačen na internet. Ovo znači da nema rada sa CorelDraw-om ako ste prikačeni na Internet. odnosno CorelDraw radi odlično ako niste prikačeni - nemože da proveri serijski broj.
Jedini pravi lek za ponovnu instalaciju je da se preformatira sistemski Hard i da se sve ponovo instalira i BEZ PRIKLJUČIVANJA NA INTERNET.
Ovakav način provere serijskog broja je uveo i AutoDesk (AutoCAD, ...).
NAPOMENA: ako hoćete da vam nelegalni programi rade kako treba, morate ih instalirati na poseban računar koji nećete prikačiti na internet.
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2009
Poruka
1
Pozdrav društvo !
Pošto sam COREL-ov zaljubljenik do te mere da sam skoro kupio X6 verziju, a koristim ga još od COREL7.
PITANJE JE:
Dali X4 ima mogučnost da kao AUTO CAD prilikom štampanja crteža koji prelazi A4 format - DAJE mogučnost PODELE CRTEŽA NA VIŠE STRANICA ? (nadam se da sam bio jasan) jer ova probna verzija X6 to ima !
Molim ODGOVOR !!!
Pozdrav SVIMA na forumu, baš je dobra stvar !
 
Učlanjen(a)
18.12.2012
Poruka
1
Je li zna neko da mi kaže gde se nalazi instalacija.Ovi kodovi koji su ponuđeni nisu ispravni.Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Pozdrav društvo !
Pošto sam COREL-ov zaljubljenik do te mere da sam skoro kupio X6 verziju, a koristim ga još od COREL7.
PITANJE JE:
Dali X4 ima mogučnost da kao AUTO CAD prilikom štampanja crteža koji prelazi A4 format - DAJE mogučnost PODELE CRTEŽA NA VIŠE STRANICA ? (nadam se da sam bio jasan) jer ova probna verzija X6 to ima !
Molim ODGOVOR !!!
Pozdrav SVIMA na forumu, baš je dobra stvar !

ja sam nekada radio na Corel Drow 4 iz 1993. godine koji je imao mogućnost štampanja crteža većih od A4, pa verovatno imaju i novije verzije ( za Corel Drow 9 znam sigurno!) samo trebaš potražiti u meniju, mislim da je ta opcija bila negde u "Print" nešto kao multi pages ili slično!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
mlekarajogi, evo proverio sam ti, paper size ti mora biti podešen tako da celi crtež stane na papir, dakle uzimaš paper size A3, A2, A1 ... zatim odeš u print preview -> print option -> layout i zakvačiš kućicu "print tiled pages", s tim što se onda moraš malo igrati sa preklapanjem da naštimaš da ti se odvojeni elementi spoje (tile overlap) ili da nalepiš papir jedan na drugi! probaš isprintati pa vidiš!
(ovo je raspored komandi iz corel drow 9, a verujem da je i kod ovih novijih varijanti to tu negde)

evo našao sam ti i link pa pogledaj

Kod:
http://coreldrawx4.blogspot.com/2009/01/tile-printing-from-coreldraw-graphics.html

pozz!!!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top