CoPilot live Premium Navigacija

Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
795
@szex
To ti je to telefona nije do aplikacije.
+++++++++++++++++++++++


Izasle su nove karte 17. decembra. Copilotu je ovo, ako se ne varam, treca nadogradnja u 2014. godini. To nikad nije bilo :)
 
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
134
Od pocetka sam imao problema sa ovom navigacijom i trend se nastavlja,dakle prvo nikako nisam mogao onu prvu verziju instalirati (Premium 144),cim je pokrenem rusila se,jednom sam nakon bezbroj pokusaja uspio i ostatak je isao glatko.Potom sam napravio backup aplikacije kao i njenih podataka (foldera) sa SD kartice,uradim restore sve OK i kada pokusam uraditi update prosle verzije sa ovom novom javi mi gresku "vec postoji apk sa tim imenom".Rjesenje sam pronasao tako sto sam deinstalirao proslu apk,folder na SD nisam dirao,uradio install ove nove apk i onda je sve dalje OK,licence prihvacene,update karata,sad ponovo backup svega.Ovo pise za sve one koji imaju problema sa ovom navi pa ako im sta moze pomoci od ovog bice mi drago i da ako neko ma volje i zelje da pokusa srediti onu Premium apk da radi jer mi je kako sam vec rekao bila gotovo ne moguca misija je instalirati na moj Huawei y530 (android JB 4.3 stock).
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Od pocetka sam imao problema sa ovom navigacijom i trend se nastavlja,dakle prvo nikako nisam mogao onu prvu verziju instalirati (Premium 144). Ako neko ima volje i zelje da pokusa srediti onu Premium apk da radi jer mi je, kako sam vec rekao, bila gotovo nemoguca misija instalirati na moj Huawei y530 (android JB 4.3 stock).
Instalacija Full CoPilot Live Premium v144

Na početku da napomenem da sam ja uspeo jedino instalirati na internoj memoriji. Na SD kartici nisam. Doduše, nisam se nešto mnogo ni trudio. Probao sam i sa apk fajlom koji je na SD kartici. I u tom slučaju navigacija se instalira i nalazi na internoj memoriji telefona.
Dakle, postupak je sledeći. Deinstalira se, ako je postojala, probna verzija aplikacija CoPilot. Izbriše se sa G particije (Huawei Y300) njen folder com.alk.copilot.mapviewer. U particiji G se nalazi crack apk fajl CoPilot_Live_EU_v9.4.0.144.apk. Pomoću fajl menadžera se pokrene i instalira verzija CoPilot v9.4.0.144. To je stara verzija. Za sve vreme je uključen WiFi. Kada se završi instalacija i pokrene ta stara verzija dolazimo na registraciju. Obavezno koristiti novu mejl adresu i pasvord, koji su različiti od eventualno korišćenih za probnu verziju. Na taj mejl će stići informacija da je uspešno instaliran CoPilot v144. Nastavlja se preuzimanjem mape Balkans gde je i Srbija. Oko 230MB. Proba se da li radi aplikacija. Inače, ikonica je crna sa crvenom, za razliku od najnovije koja je bela sa sivim trouglom. Sada se ode u Play Store. I krene se download CoPilot i to je najnovija verzija. U ovom slučaju, v634. Kada se instalira, zatražiće registraciju. Nudi postojeću ili novu registraciju. Potrebno je nastaviti sa postojećom, kojom je registrovana v144. Iz nekog razloga kaže da nije dobra mejl adresa i pasvord. I pored pažljivog upisivanja. Potrebno je reći da je zaboravljen pasvord i zatraži da se pošalje novi. Na ovu najnoviju, sada korišćenu, mejl adresu stiže novi pasvord i sa njim se uspešno registruje v634. Možda je razlog da se komunicira, da bi se videlo da mejl nije izmišljen već ga korisnik koristi. Sada je nova ikona CoPilot i posle OPEN se prelazi na preuzimanje mape. Preuzimam Balkans. Možda je trebalo i ranije izbrisati folder v144 iz G particije. Sada me upozorava da nema na SD mesta. Priključim telefon na PC i izbrišem stari folder (com.alk.copilot.eumarket.premiumeupan), oko 380MB. Nastavi se preuzimanje izabrane mape Balkans. I vidi se da su na raspolaganju sve mape Evrope. Te, mape drugih zemalja, ako zatreba, mogu bilo kada da se skinu. Ranije, u probnoj verziji od 14 dana je bila samo Balkans mapa dostupna, samo jedna, a pored ostalih je stajao znak katanca. Sada pored ostalih stoji veličina u MB...
Tako je skinuta puna i trajno registrovana verzija CoPilot 9.6.0.634. Moguće je da za ovo vreme, od kada nisam proveravao, postavljena i nova verzija. Tada je bila v634. Rezon je bio da se sa instalacijom v144 kasnije, za vreme update, povuče i za novu verziju podatak da je aplikacija trajno registrovana, tj. ima trajnu licencu.
Ja sam zadržao staru verziju, sa crnom ikonicom. U internoj memoriji je folder navigacije sa imenom com.alk.copilot.eumarket.premiumeupan. Naravno, sa Play Store sam izvršio update nove mape za Balkan, od 17. decembra 2014.
Jedno vreme sam koristio obe verzije.
Ovo je bilo moguće jer imaju različite foldere (com.alk.copilot.mapviewer i com.alk.copilot.eumarket.premiumeupan) i različite ikonice za pokretanje. Zbog potrebe za memorijskim prostorom, novu sam kasnije skinuo. Ne znam da li je u međuvremenu bilo nekih poboljšanja. Znam da bi trebalo da svaki update donese nešto novo. U verziji v634 nisam našao ništa što bi mi ukazivalo da je ona bolja od v144.
 

Prilozi

  • CoPilot verzije.jpg
    CoPilot verzije.jpg
    24,9 KB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
134
Uspio sam ja srediti da radi na gore opisan nacin,mene je vise zainteresovalo zasto ona pocetna crack apk kod mene se odmah na pocetku rusila do registarcije nisam mogao ni doci,kako tapnem na ikonicu aplikacija krene i pukne zato sam i pisao o toj apk da je problem do nje i komunikacije sa androidom 4.3 (nisu u dobrim odnosima),da neko ako moze doradi jer nevidim drugi problem,cim je iz n-tog pokusaja uspijem natjerati da radi poslije je sve OK,da i naravno WIFI-ON mi je uvijek jer lijepo stoji u opisu pod prvom stavkom.Ima pregrst drugih navigacionih softvera,i boljih od ovog tako da nije nuzno da ovo radi besprjekorno ali ako neko ima volje i zivaca da sredi ovaj problem nece biti na odmet.
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2010
Poruka
28
Instalirao sam uspesno na nacin na koji je @navigas objasnio i koirsistim je vec mesec dana. A sada vidim na marketu da ima update. Pitanje je, sta ce se desiti ako uradim update preko marketa, dali ce se updejtira aplikacija ili cu nesto sjebat, pa cu morat opet da se J_bem sa instalacijom.
 
Natrag
Top