CoPilot live Premium Navigacija

Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Da li je neko koristio opciju NMEA i ima li potrebe za time?
1851c8b14a2e48b2ded445bdd093f588.jpg
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Da li je neko koristio opciju NMEA i ima li potrebe za time?
Druže, pokušaću ukratko da, i sebi a i tebi, razjasnim da li je potrebno koristiti NMEA podatke ili ne. Ne zameri, sa ovim se prvi put srećem pa možda i neću biti previše precizan.
Na CoPilot sajtu, u odeljku GPS Support je malo pomenut i NMEA sadržaj. Tu se razmatra poboljšanje GPS signala u slučaju da korisnik ima problema sa lociranjem svoje pozicije. U originalu piše ovako :
Depending on your device, CoPilot may be able to acquire a GPS fix more quickly by using the Google Location Services GPS feed on your device. To enable this, go to Settings > GPS and uncheck the “Use NMEA” tick mark, close CoPilot and restart your device before relaunching CoPilot.
*Note: Google Location Services does not require a data connection.

You may also try the suggestions below:
To get a GPS fix, your mobile device needs a clear line of sight to the sky.
If your device is not data enabled, you may need to purchase an external GPS receiver
You will not usually be able to obtain a GPS fix when inside a building or in a tunnel.
If your device is unable to find a GPS fix, you may need to purchase an external GPS receiver.
We recommend that you secure your mobile device in-car with a windscreen mount.
Make sure that the time and date are set correctly on your mobile device.
Make sure that your device's GPS receiver and/or location service is switched-on.
Make sure that you are NOT in flight mode.
Make sure you have mobile data enabled. Although CoPilot does not download maps for navigation, your phone or tablet may need to access the mobile network to get a GPS fix initially. You can usually switch-off data roaming once you have a GPS fix.
Make sure that your mobile device has sufficient battery power. If your battery is running low the GPS receiver may be turned-off on some mobile devices.
If you are still unable to get a GPS fix after 10 minutes, your mobile device's GPS receiver may not be working correctly. Please turn-off your device and switch it back on again.
If your vehicle is equipped with a metallic windscreen it may severely impair GPS reception. You may need an external GPS receiver in order to obtain a GPS fix.
Ukratko, NMEA je standard po kome eksterni GPS prijemnik, pretpostavljam i interni u telefonu, šalje uređaju određene tz. stringove, neke "rečenice" koje uređaj tumači u cilju određivanja lokacije, preciznog visinskog položaja, brzine kretanja, položaja (kompas)... Pošto se NMEA protokol ograničava na najviše 6 stringova, a nije predviđeno da, u slučaju lošeg tumačenja, prijemnik uređaju ponovi poruku, pitanje je koliko su NMEA podaci i korisni u našim aplikacijama. Takođe, pitanje je da li ih konkretni GPS modul u android telefonu i generiše...
Da ne bih previše teoretisao, zaključiću samo tumačenjem prvog pasusa :
"U zavisnosti od vašeg uređaja, CoPilot će možda moći brže da izvrši GPS lociranje korišćenjem Google Location servisa koji postoji na uređaju. Da bi se to omogućilo, potrebno je isključiti opciju "Koristi NMEA", deštikliranjem polja ispred ove opcije. Zatim je potrebno izaći iz navigacije CoPilot i restartovati uređaj pre ponovnog pokretanja aplikacije". Na kraju je data i napomena : "Google Location usluga ne zahteva prenos podataka, tj. internet".
Sve ostalo u priloženom engleskom tekstu se odnosi na ostale načine poboljšanja preciznosti GPS lociranja...
Na osnovu navedenog, ja ovo tumačim kao preporuku da se u GPS Android CoPilot navigaciji isključi opcija NMEA.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Hvala na iscrpnom odgovoru :) Ja nisam trenutno u mogućnosti da isprobam na "terenu" pa sam zato pitao, ali rekao bih i ja sad (prema objašnjenju) da nema potrebe ovome pridavati pažnju.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.988
CoPilot 10.0.0.831

Instalisite sa Premium ID.
Ako imate prethodno kreiran Premium ID mozete ga koristiti i pri ovoj instalaciji.

Kako kreirati Premium ID imate ovdje - Kako napraviti Premium ID - dozivotnu licencu

Instalisite aplikaciju, ukljucite WiFi, registrujte se sa ID, skinite mape, glasove...

Ovo je moj poklon za sve Vas.

Apk
Kod:
https://www.solidfiles.com/v/k37K2XanmgmAN
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
916
sve sam napravio i instalirao i kad se pokrene navigacija sada se stalno ruši a prijašnja verzija mi je radila ok i sad kad obrišem ovu i vratim prijašnju verziju isto se dešava jednostavno se sruši i gotovo.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.988
Potrebno je krenuti u cistu instalaciju.
Ako si prethodno imao neku verziju moras poslije deinstalacije brisati sve sto je vezano za CoPilot.
1 - Npr. u internoj memoriji- brisati folder - com.alk.copilot.mapviewer - jer on u sebi sadrzi folder - save - koji "pamti" prethodne parametre instalacije, pa onda - version.dat...
2 - Ovisno gdje si sacuvao skinute mape - u internu memoriju ili na karticu - u folderu - Android - com.alk.copilot.mapviewer - imas foldere- files i cache.
Folder - files - EU - takode ima u sebi folder - save.
I to obavezno brisi pa onda uradi instalaciju.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.988
CoPilot 10.0.0.844

Instalisite sa Premium ID.
Ako imate prethodno kreiran Premium ID mozete ga koristiti i pri ovoj instalaciji.

Kako kreirati Premium ID imate ovdje - Kako napraviti Premium ID - dozivotnu licencu

Instalisite aplikaciju, ukljucite WiFi, registrujte se sa ID, skinite mape, glasove...

Apk

Kod:
https://www.solidfiles.com/v/Y24Qg2nkNwzX8
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Koliko vidim, Copilot se još uvek može instalirati samo na internu karticu/memoriju. Ako može da se instalira na eksternu SD karticu, neka neko napiše kako se to radi. Hvala unapred.

Meni bilo koja navigacija koja ne ide na eksternu karticu nije interesantna.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
916
Može se normalno instalirati na SD,znači skineš APK koji je postavljen od Nanadsenn i instaliraš apk,nakon toga pokreni copilot i prijavi se i kad dođeš do skidanja mapa gore klikni da idu na SD karticu i poskidaj željene mape,nakon toga pošteluj sve kako ti paše i probaj navigaciju a kad vidiš da radi sve kako treba izađi iz navigacije i vidi na uređaju što ima o Copilotu i to komplet prebaci samo na SD karticu i to je to uredno radi bez greške barem kod mene a imam android 5.0.1
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Može se normalno instalirati na SD,znači skineš APK koji je postavljen od Nanadsenn i instaliraš apk,nakon toga pokreni copilot i prijavi se i kad dođeš do skidanja mapa gore klikni da idu na SD karticu i poskidaj željene mape,nakon toga pošteluj sve kako ti paše i probaj navigaciju a kad vidiš da radi sve kako treba izađi iz navigacije i vidi na uređaju što ima o Copilotu i to komplet prebaci samo na SD karticu i to je to uredno radi bez greške barem kod mene a imam android 5.0.1

Da, izgleda da je to sada OK. Posle svega, i na internoj i na eksternoj kartici su subfolderi Android/data/com.alk.copilot.mapviewer, s tim da je taj subfolder na internoj kartici prazan. Hvala.
 
Natrag
Top