Clio 1 vs Golf 2

Učlanjen(a)
23.10.2010
Poruka
5
Imam dilemu,ovako,o cemu se radi???
Radi se o tome da mi je vise puko film da stalno cekam na red oce li se neko smilovati da mi da auto,uvjek nekome treba,pa sam skockao nesto malo para i hocu da uzmem auto,posto nemam mnogo para mogu da biram izmedju golfa 2 1,3 i clio 1 do 1.4 benzin naravno,e sad sta vi mislite sta je bolje prednost golfa je to sto da ze zarovis malo u zemlju jedno 20 cm naces dio ood vw i svako kosta 5€-10 km posto sam i bosne ali ga mrzim a clio ipak ima ih i sa servom daljnskim malo su udobniji,ali manji i tesko ga je finog naci !
Sve predloge i misljenja postavite ovde pozdravcic ;)
 
Član
Učlanjen(a)
11.10.2010
Poruka
7
Clio definitivno. Ja sam ga vozio jedno vreme. Odličan gradski auto, još ako nadješ crveni skoro pa je savršen. Hej ali samo dizel, motor 1.5 dci, taj je odličan, minimalna potrošnja i ide kao lud. Golf je vrsta za izumiranje. Mislim na te stare tipove.
 
Član
Učlanjen(a)
07.01.2010
Poruka
417
Gledaj ovako! Posto se radi o starijim modelima, gledaj samo koji je u boljem stanju.Znaci da je redovno odrzavan i dobro ocuvan, tako ces da izbegnes dodatna ulaganja koja mogu da budu ne bas mala.:)
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Golf, definitivno. Probaj da nadjes 1.6 benzinski motor sa 75 ks (ima ih od 1.100- 1.500 eura u Srbiji oko 90-og godista). Jednom je Volkswagen napravio Golf 2 i tu gresku nisu ponovili. Ko je jednom vozio dvojku ostajao bi mu veran godinama bez potrebe da menja auto. Golf 3 je vec dresina u odnosu na 2 koji je neverovatno izdrzljiv. U svakom slucaju, prostraniji je od clia. Problem sa golfom je sto ces verovatno biti poslednji kupac. Vozices ga godinama i, kada budes hteo da ga prodas, to ce vec biti auto za istoriju. Takodje, prilicno je krut.
Clio je takodje ekstra auto, pogotovo sa motorom 1.4 i troja vrata (vozio sam jednog, ide kao metak), udoban je, ali francuz je to. Generalno, problem su delovi, medjutim, s obzirom da se radi o starijem modelu, mislim da im cena nije toliko nepristupacna. Medjutim, Clio-va najveca mana je sto nije golf :)
 
Učlanjen(a)
23.10.2010
Poruka
5
Da ali golf je starije auto od clia,neudobnije dosta,clio ima vise opreme od serva (koji mi je jako bitan) do ABS,airbag,dalj zakljucavanje svasta nesta a pritom nije ni skup ali ne bi volio dizela benzin je zakon,ali jedino ti dijelovi sto ih za golfa ima svugdje,jbg jeftini su i brzo odu jer je mala privreda,msm da ce to ipak biti clio jer mi se i vise svidja a i bolji je a za dijelove cemo otom potom ;)
 
Član
Učlanjen(a)
22.11.2009
Poruka
214
Ja ti toplo preporucujem da uzmes clia,bolji je od golfa u svakom pogledu...
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
23.10.2010
Poruka
5
znam za pik na njemu i trazim,na njemu sam po citav dan ali sta se jos moze uzeti bolje i od toga nasao sam neke fiate nisu ni oni losi
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
Druze zasto ni ne navedes iznos otprilike koji si spreman izdvojit za neko auto... Po svemu sudeci ti trazis nesto od oko 2000km, ako se ne varam...
 
Natrag
Top