ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Po tebi će na kraju da ispadne da su te nekadašnje životinje koje ti navodiš bile čak i pitomije nego današnje domaće životinje koje su uz čovjeka podivljale ?

U pocetku pre pada u greh su sve zivotinje bile pitome.

Nakom pada u greh one su polako poostajale divlje.
Ipak, covek je gajio zivotinje, jer se jos za Avelja kaze da je prineo prvine iz svog stada Ovaca.



U početku nije bilo biljaka kojima bi se čovjek hranio ?
Čime su se tada te životinje hranile ?
Kako su nastale današnje biljke kojima se čovjek hrani ?

Nakon potopa jedno vreme nije bilo biljaka u smislu povrca, voca, i zitarica kojim bi se covek hraniom ali je bilo drugog vrsta bilja i trave kojima su se hranile zivotinje.

Noje je u kovcegu sacuvao sadnice i semenje voca, povrca, zitarica, koje su kasnije gajili ljudi na zemlji.

Zna se da je povrće, voće, žitarice, začinsko bilje, i dr., nastalo poljoprivrednim kultiviranjem raznoraznog samoniklog prirodnog bilja kojeg također i danas ima u prirodi kao što još uvijek ima i divljih životinja od kojih su selektivnim uzgojem nastale današnje domaće životinje - nepobitna činjenica.
Ili ti i u vezi jestivog bilja imaš neku specifično svoju teoriju zavjere ?

Ne, nego upravo tvoji komentari lice na ateisticke evolucionisticke teorije.

Hajd` sad da te čujemo u vezi bilja, koje je to čisto a koje nečisto bilje za hrišćane jer se oko mesa ne možemo usaglasiti pošto ti kolješ ono što ti Bog kaže.

Svo voce, povrce, zitarice, i mahunasro povrce, ukljucujuci i zeljaste biljke, spanac, zelje, blitva, i slicno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, cim podrzavas, i sam propagiras nezdravu ishranu, ti saucestvujes u genocidu nad stanovnicima planete zemlje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, cim podrzavas, i sam propagiras nezdravu ishranu, ti saucestvujes u genocidu nad stanovnicima planete zemlje.

Ja ne podrzavam nezdravu hranu, vec pricam o cinjenicama i medicinskim dokazima, a biblija nije rekla "to je NEZDRAVO" (ili da je u pitanju "zdravstveni zakon"), a ako imas da jeste navedi takav stih?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mnoštvo medicinskih i praktičnih dokaza je dato, a li ti namerno ne želiš da ih prihvatiš.
Šta će veći dokaz od činjenice da ljudi umiru od šlogova i moždanih udara upravo kao posledice jedenja svinjskog mesa.
Lična iskustva mojih bližnjih i drugih ljudi sam ti priložio.
Jedan citat u knjizi proroka Osije napominje:

"И они ће јести, а неће се наситити; курваће се, а неће се множити; јер престаше служити Господу.
Курварство и вино и маст одузима срце"
( Osija 4. 10 - 11 )

Ovo se upravo pokazuje u iskustvu ljudi koji jedu životinje zasićene masnoćama, od kojih je na prvom mestu svinja, koja dovodi do začepljenja krvnih sudova i šloga i moždanih udara, jer krv usled ovoga ne može da prolazi kroz krvne sudove, niti da normalno prolazi kroz srce i pumpa krv, niti u mozak, što dovodi do oduzetosti udova ili šloga, infarkta srca, i moždanog udara.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Slazem se.
Ali kontaminacija je ljudski faktor, a ne Bozji.
U tom smislu, i meso zivotinja je kontiminirano, jer one jedu zatrovano bilje.

Ipak, mi ovde govorimo o stetnosti samih proizvoda koje su u sustini takvi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Nece se jos dugo jesti zivotinjsko meso,
Do tada ne poganite ono sto je Bog ocistio,
Ne govorite kako ne sme da se jede svinjetina,kad je Bog sve ocistio.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nece se jos dugo jesti zivotinjsko meso,
Do tada ne poganite ono sto je Bog ocistio,
Ne govorite kako ne sme da se jede svinjetina,kad je Bog sve ocistio.

Zaokret, onda to kazi onim milionima ljudi koji umiru po bolnicama od slogova i mozdanih udara izazvanih jedenjem svinjskog mesa.

Ovim stavom, i tebe kao i ostale - mogu smatrati odgovornima za genocid koji cinite, propagirajuci jedenje svinjetine, i za smrt nekih meni dragih osoba u porodici.

To sam vec objasnio, i taj biblijski navod govori o onim ljudima koji su praktikovali asketizam, koji su odbijali i onu vrstu hrane koju je Bog odvojio kao pogodne za ishranu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Zaokret, onda to kazi onim milionima ljudi koji umiru po bolnicama od slogova i mozdanih udara izazvanih jedenjem svinjskog mesa.

Ovim stavom, i tebe kao i ostale - mogu smatrati odgovornima za genocid koji cinite, propagirajuci jedenje svinjetine, i za smrt nekih meni dragih osoba u porodici.

To sam vec objasnio, i taj biblijski navod govori o onim ljudima koji su praktikovali asketizam, koji su odbijali i onu vrstu hrane koju je Bog odvojio kao pogodne za ishranu.

1.Kor 8:11-13
11 Тако због твог знања пропада онај ко је слаб, твој брат за кога је Христ умро. 12 А кад тако грешите својој браћи и повређујете њихову савест која је слаба, грешите против Христа. 13 Зато, ако храна наводи мог брата на спотицање, више никада нећу јести месо, да се мој брат због мене не спотакне.
Isaija 11:6-8
Вук ће боравити с јагњетом,*+ леопард ће лежати с јаретом, теле и млади лав+ и ухрањена животиња заједно ће бити,+ а мали дечак водиће их. 7 Крава и медведица заједно ће јести, а њихови младунци заједно ће лежати. Лав ће јести сламу као бик.+ 8 Дете које сиса играће се над кобрином+ рупом, дете које је престало да сиса стављаће руку на рупу змије отровнице.
Eto ja necu vise nista da pisem na ovoj temi da ne sablaznjavam sve one koji nece da jedu meso.
Doci ce dan kada ce zivotinje biti u miru i medju sobom i sa ljudima.Mislim da je blizu to vreme ,ali doci ce kad tad....
 
Natrag
Top