Četvrtina žena starijih od 35 bez seksa

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Četvrtina žena starijih od 35 bez seksa

Radio 021 25.05.2010 22:40



Istraživanje koje je sproveo britanski tv kanal "Skaj" pokazalo da svaka četvrta žena starija od 35 godina uopšte ne konzumira seks. Ovo se odnosi kako na samice, tako i na razvedene ali i udate žene.

Psihoterapeutkinja Suzan Kvilijam kaže da je podatak o seksualnoj apstinenciji iznad 35. godine nimalo ne iznenađuje: "Više me šokirao podatak da 75 % ispitanica još uvijek ima redovan seks. Jer, žene u tim godinama često su u dugim vezama, a kad se tome pridodaju deca i pritisci modernog načina života, ali i očekivanja od nje u krevetu koja su velika, posledica je gubitak volje za seksom."
Psihološkinja Tanja Jurin za Večernji list kaže da svaki oblik anksioznosti vodi smanjenju seksualne želje i dodaje: "Ne postoji formula za seksualnu dinamiku. Postoje ljudi kojima je i jedan seks godišnje zadovoljavajuće stanje, kojima to ni najmanje ne smeta jer im ne narušava partnerski odnos jer mogu imati kvalitetnu vezu bez obzira na nestanak snažne seksualne privlačnosti".





 
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
Svaka Žena,Cura,Djevojka..koja misli da je Sexualno ugrožena neka se javi dotičnom gospodinu tj MENI...Smislit ćemo nešto:dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
9
Mislim da bi žene isto tako i preko35 godina trebalo da upražnjavaju sex.Da pored svih obaveza treba naći vreme i za opuštanje i uživanje.Jer to je jedna od osnovnih potreba savremenog čoveka kao hrana ,voda ,vazduh.Ako zanemarimo svoje organe oni gube funkciju i dolazi do zdravstvenih problema.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Muškarci nikada ne "zanemaruju" svoj organ! Uvek će služiti za obavljanje fizioloških potreba! Dobro, uz pomoć vijagre, čisto da ne isprskaju dasku...
:lol:
 
Član
Učlanjen(a)
30.04.2010
Poruka
33
Ludnica

Ta četvrtina su verovatno one frigidne , umišljene šmizle i sponzoruše
na koje sam ja (budala) izgubio toliko vremena.
Ali naučio Mihajlo lekciju...:blum3:
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
Verovatno su to te lepotice sto nece niko pa zato ne upraznjavaju sex...
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
Šteta. Od 35. pa nadalje bi trebalo da su najiskusnije i najukusnije...
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Ta četvrtina su verovatno one frigidne , umišljene šmizle i sponzoruše
na koje sam ja (budala) izgubio toliko vremena.
Ali naučio Mihajlo lekciju...:blum3:

Pa ne baš Mihajlo.... :mrgreen:

Ja imam prijateljicu koja ima koju godinu više od 35, i koja godinama nije u vezi niti ima seksualne odnose, već se na neki čudan način zadovoljava sa par pogleda i razvija filmove u glavi... bez ikakvog kontakta sa dotičnim.
A inače je poštena, tradicionalno vaspitana ali ne preterano... recimo da je normalna osoba (manje više :mrgreen:)...
Ne znam da li je ona pojedinačni slučaj ili je ovaj gore navedeni tekst tačan, ali mora da ima tu nešto kad se zdrava žena od skoro 40 godina oseća ispunjenom ako je dotični uputio šarmantan pogled. To je jedna potpuna fizička apsitencija, dok psihu zadovoljavaju za 21. vek - apsolutno nedovoljni pojmovi, tipa: pogled ili status na fejsbuku.
Inače je lepa žena u pitanju. I inteligentna.
U čemu je fazon, ne znam. Iako je poznajem od svoje 5. godine života.
Da li vi muškarci umete kako treba da priđete takvim ženama?
 
Natrag
Top