Čestitke za verske i druge praznike

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Svim vjernicima katoličke vjeroispovijesti

sretan-uskrs.jpg

 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Hvala, Jurivaka i hvala infamous! (ne znam da li "otpadnici" danas slave...)
A kojeg datuma će pravoslavci slaviti?

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Srećan Uskrs svim katolicima i svima kojima je Uskrs važan.

Ponekad, nažalost retko, se zna poklopiti da vernici pravoslavne i katoličke veroispovesti zajedno, u isti dan slave Hristovo uskrsnuće. Meni je to "kul" kada se to potrefi.
Uskrs je najvažniji događaj za sve hrišćane.
Nadam se da su jaja ofarbana, i sada sledi tucanje.
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2012
Poruka
2
Sretan i Blagoslovljen Uskrs braći i sestrama u Kristu

Ali posebno sestri Isabeleti. Tebi i tvojoj obitelji obilje zdravlja i svakog Blagoslova neka podari Uskrsli Isus.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Sretan i Blagoslovljen Uskrs braći i sestrama u Kristu

Ali posebno sestri Isabeleti. Tebi i tvojoj obitelji obilje zdravlja i svakog Blagoslova neka podari Uskrsli Isus.

Srećan Uskrs svim katolicima i svima kojima je Uskrs važan.

Ponekad, nažalost retko, se zna poklopiti da vernici pravoslavne i katoličke veroispovesti zajedno, u isti dan slave Hristovo uskrsnuće. Meni je to "kul" kada se to potrefi.
Uskrs je najvažniji događaj za sve hrišćane.

Hvala. Da, Uskrs je najveći blagdan. jer "ako Krist nije uskrsnuo, uzalud je nada naša..."


trebo: Sretan i Blagoslovljen Uskrs braći i sestrama u Kristu

Ali posebno sestri Isabeleti. Tebi i tvojoj obitelji obilje zdravlja i svakog Blagoslova neka podari Uskrsli Isus.

Dobrodošao na forum, trebo! Hvala na dobrim željama. I ja tebi želim da Uskrsli Gospodin ispuni tvoju dušu mirom i radošću, danas ili uskoro, svejedno, dobra želje vrijedi uvijek.
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
224
Христос воскресе!





Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав!!!




Васкрс се слави после пролећне равнодневнице; хришћани не славе Васкрс када и јудеји свој Песах; Васкрс се слави после пуног (уштап) месеца; Васкрс се слави увек у недељу. Када се стекну ова четири наведена услова и критеријума, а по посебним прорачунима математичким и астрономским, израчунава се када пада Васкрс у одређеној години. Васкрс је као покретни празник и од његовог датума зависе датуми, пре свега припремних седмица Великог или Часног поста, затим седмица по Васкрсу до Вазнесења и Духови, од чега опет зависи дужина трајања поста Светих Апостола.


ПРАВОСЛАВЉЕ
- Новине Српске Патријаршије
Протојереј др Радомир Поповић, професор Православног богословског факултета у Београд
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Neka Uskrs našega Gospodina donese mir i radost svim pravoslavnim vjernicima, a osobito to želim dragoj ekipi s foruma! :dtyste:


glorificado.jpg
 
Natrag
Top