Cat Leb 401+Fisher CA-863

Član
Učlanjen(a)
19.03.2010
Poruka
49
Poz dru?tvo, imam par nedoumica pa bi mi svaki odgovor dobro do?ao.<br><br>Evo ovako,<br><br>Imam CAT Leb 401 zvučnike 2*400w Muzičke snage, ?to mi apsolutno ni?ta ne znači.Deklarisani su na 8 Oma. Sinusna snaga im je deklarisana na 180w i to mi svi ka?u da uz dobro pojačalo ti zvučnici treba da jedu malu decu. Pojačalo mi je Fisher(4-6 Oma) CA-863 malo starije, 350w, 4 kanala. U pitanju je moja soba, kućno ozvučenje.&nbsp;<br><br>E pa ovako da krenem sa pitanjima...<br><br>1. Kako da znam tj. da budem 100% siguran da moji zvučnici mogu da izdr?e 180w u kontinuitetu.&nbsp;<br>2. Koje pojačalo mi preporučujete za moje zvučnike?<br>&nbsp;<br>Ja koliko kao ne?to znam najbitnija je sinusna snaga. Takođe, mislim ako su to pravih 180w ja bih rekao da mi treba pojačalo od po meni logičnih 180 po kanalu, znači neko pojačalo 2*180w jel? Mislim znam da je ovo cela nauka i da zavisi od milion faktora sve to. I nije isti naravno kvalitet zvuka na mojim zvnučnicima i na recimo JBL-u ili Pionirovim zvučnicima, i nije isto moje pojačalo i ne znam Marantz ili Kenwood. Ja mislim da ovo moje pojačalo ne daje vi?e od 50-70w po kanalu. A ja na netu ?to sam na?ao markirana pojačala, znači Kenwood, Marantz...500-700w nova sinusna snaga 2*70, 2*80 w i sad mene to kopka i zanima da li to moji zvučnici mogu da teraju ili mi treba jo? jače pojačalo a jače od toga nisam na?ao...Neko je procenio kontam da je za kuću i to previ?e...Sluđen sam skroz stvarno...Mislim i ovo pojačalo ?to sada imam ne mogu da ka?em bruka se čuje al ono uvek te to mami i kopka da se jo? vise i bolje čuje jel? Ja ovo moje pojačalo odvrnem do kraja i zvučnici mi stvarno ne krče ni malo. I to je dobar odnos, da je ba? dobro ?to imam slabije pojačalo od zvučnika zbog činjenice da ih ne mogu spr?iti ali eto sa druge strane bih kao da izjednačim odnos pojačala i zvučnika...ubeđen sam da mi treba jače pojačalo. I koliko bi tačno osetio razliku sa jačim pojačalima na ovim mojim zvučnicima?&nbsp;<br><br>Zvučnici su trosistemci, Srednji, Visoki, Bass tim. &nbsp;<br><br>Pre sam imao ESL 220 2*110 muzičke, kontam da nisu bili vi?e od 2*30,2*40w sinusa.<br><br>Ja priznajem, nisam zavr?io muzičku ?kolu ali kad sam ove sad nove kupio u odnosu na ove ESL pa to je nebo i zemlja u kvalitetu zvuka...I jo? ne?to, da li neko ima iste ove moje zvučnike, ?ta misli o njima za kućnu upotrebu, da li je zadovoljan sa njima ukoliko ih poseduje?&nbsp;<br><br>Evo toliko za sada, malo sam bio op?iran al ono reko da sve pitam, čitam ja na netu al sam totalno sluđen.<br><br><br>Hvala svima unapred na odgovoru i vremenu !!!<br><br>Srdačan pozdrav.<br><br><br>&nbsp;<br><br><br>
 
Natrag
Top