Bufon: Nisam uvek bio supermen, išao sam često kod psihijatra

Tranda

Član
Bufon: Nisam uvek bio supermen, išao sam često kod psihijatra
4. oktobar 2009.


00011194.jpg


Golman Juventusa i italijanske reprezentacije, Đanluiđi Bufon (31), i dalje figurira kao jedan od najboljih svetskih čuvara mreže, ali kako kaže nije mu bilo nimalo lako u pojedinim trenucima u karijeri.

Celu svoju karijeru, Bufon je proveo u dva kluba. Stasao je u Parmi gde je bio od 1995. godine, da bi se 2001.godine preselio u Juventus gde je i dalje jedan od najboljih igrača kluba.


Čuveni golman je "otvorio dušu" i medijima na Apeninskom poluostrvu podelio priču u kojoj navodi i da u najsjajnijoj fazi njegovog života nisu "cvetale ruže" ali da je uspeo da je prebrodi.

Bufon navodi da ga nije sramota perioda u svom životu, od kraja 2003. do sredine 2004.godine, kada je učestalo odlazio na seanse kod psihijatra, zbog, kako kaže, velikih depresija u koje je zapadao.

- Živim u zemlji koja priznaje samo supermene i takvi ljudi su jedini u modi. Nije me sramota da priznam da sam ponekad bio stvarno slab i nisam
mogao da pomognem samom sebi. Zato sam odlazio kod psihijatra i nikada nisam to krio. Iako sam javna, ja sam normalna osoba, kao i svako drugi. Imam loše i bolje dane, teške trenutke koje nekada prođem sam ili zajedno sa porodicom, ali ponekad to nisam bio u stanju!
- rekao je italijanski golman ne preciziravši na šta je konkretno mislio.

Spominjalo se ranije da je Bufon imao velikih problema sa kockanjem, ali da je navodno uspeo da se zaustavi.
 
Natrag
Top