Buducnost nase vrste

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Sta mislite dokle ce Homo Sapiensi setati ovom planetom ako sagledamo da je prosek jedne sisarske vrste milion godina , ako pogledamo da je 99% vrsta koje su zivele na ovoj planeti vec izumrlo, najstariji fosili nase vrste su stari oko 200 000, mada ni jedna vrsta sem nas nije imala tehnologiju koja je moze spasiti ( i unistiti )
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Sta mislite dokle ce Homo Sapiensi setati ovom planetom ako sagledamo da je prosek jedne sisarske vrste milion godina , ako pogledamo da je 99% vrsta koje su zivele na ovoj planeti vec izumrlo, najstariji fosili nase vrste su stari oko 200 000, mada ni jedna vrsta sem nas nije imala tehnologiju koja je moze spasiti ( i unistiti )

Dok ne nadjemo novu, bolju planetu.:dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
da li stvarno mislis da necemo nestati pre nego sto nadjemo neku bolju planetu van naseg solarnog sistema, i koliko bi trajalo kolonizovanje marsa , ja mislim da ce nam kraj biti mnogo ranije
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ma kakav Mars i Snikers, treba naterati ove u CERN-u da priznaju da imaju zvezdanu kapiju.:D
Ne znam, ovaj vek ce nam otkriti mnogo toga, pogotovu druga polovina. Znas i sam da ne bi trebao da bude veci problem naci odgovarajuce planete ali stici tamo je druga prica.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
naci nije problem, ali odlazak je ko zna koliko udaljen u buducnost , mi ne mozemo da odemo ( sa posadom ) ni na planete u nasem solarnom sistemu, a kamoli u nekom drugom, a i dzabe sto imamo tehnologiju da uocimo u unistimo asteroide kad ce da nas uniste sranja koja sami pravimo :cry:
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Sto si toliki pesimista? Progres nije uvek linearan. Od brace Rajt do Gagarina za manje od 60 godina pa do meseca za 8 godina. Znam da sada stagniramo sto se ti ce svemira, ali i jedan detalj u razumevanju univerzuma moze da promeni to za relativno kratko vreme.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
pa dobro, ti si optimista sto se toga tice, ja mislim da nikada necemo napustiti nas solarni sistem sa ljudskom posadom iako zvuci mracno, jednostavno deluje kao suvise daleko u buducnosti, u onoj do koje mislim da necemo stici :D
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Znas da sada fizika moze da objasni 5% univerzuma, kada bude mogla vise...
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
4% valjda :) ali ne verujem da ce ostatak nesto mnogo da nam pomogne, jer vec imaju predstavu sta je ostatak
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
4%, a? Vidi se da gledas Tajsona i Krausa.:D Vidi se efekat tamne materije i energije, ali sta je to tacno i kako funkcionise, to se ne zna.
Ako se to bude razumelo bolje, kao i kvantna teorija, mogucnosti mogu biti ogromne.
 
Natrag
Top