Član
Učlanjen(a)
09.01.2013
Poruka
21
Kompjuter mi je veoma bucan - cuje sse mnogo - zuji i nezz kako to da popravim ??
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Jednostavno, lociraš koji ventilator pravi buku, skineš ga i podmažeš ili zameniš. To obično budu ovi kuleri, po učestalosti kvarova: Grafika, CPU, napanjanje. Kako utvrditi koji je zaribao? Na isključenom računaru prstom lagano zavrteti ventilator. Treba da se pokrene bez otpora i zaustavi uz karakterističan trzaj peraja. Kod ventilatora procesora bilo bi dobro očistiti makar hladnjak (onaj metalni, rebrasti deo ispod ventilatora) ako se već ne menja termalna pasta. Nije komplikovano, na youtub-u imaš gomilu tutorijala.
 
Član
Učlanjen(a)
09.12.2011
Poruka
14
Da ne otvaram novu temu ...
Nedavno sam kupio notebook asus k55vd (prije 2-3 mjeseca). Laptop je ok ali je bucan. Ventilator radi gotovo non-stop al ne pri velikim obrtajima i nema nekog pravila pri kojoj temperaturi se pali. Nekad radi na 42-43C (temperatura sobna, bez opterecenja) a opet nekad ne radi na 47C npr. Jako je iritantno postalo.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
vjerovatno je pun prasine, treba ga rastaviti i ocistiti al laptopovi su nezgodni tako da je bolje da odneses nekom ko se bavi sa tim, treba dobro ocistiti rebra od kulera
 
Član
Učlanjen(a)
09.12.2011
Poruka
14
laptop je nov kupljen, nije valjda nakupio prašinu za 2-3 mjeseca ... al opet nije loše da to neko regleda?
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Ako praktikuješ da laptop držiš na krevetu, ćebetu i slično, može da formira 'filc' na rebrima i u roku od par nedelja, tako da tu ulogu ima način eksploatacije, a ne vreme. Pri tom treba imati u vidu i da su neki laptopovi jednostavno bučniji od drugih pa bi vredelo da se prisetiš da li je taj nivo buke proizvodio i odmah po kupovini ili je to od skoro.
 
Član
Učlanjen(a)
09.12.2011
Poruka
14
pa nije da se ne koristi i na ćebetu, krevetu, itd al jako rijetko. uglavnom se nalazi na ravnoj površini tako da ima dovoljno prostora ispod. jel ja mogu negdje ili nekako poštimat kad da se pali ventilator?
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Ne, nemoj to da radiš. Ako misliš da je previše bučan odnesi ga u neki servis na čišćenje. Ne bi trebalo da je skupo, reda veličine - 10€.
 
Natrag
Top