Bsodproblem kako ga resiti!

Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
S vremena na vreme dobijam bsod znam da ga uzrokuje
Data ram disk u koje mi je instalirana mozila i temp fajlovi od nje
greska kou dobijam je
[FONT=Segoe UI, Arial]This was probably caused by the following module: [FONT=Segoe UI, Arial]ramdiskve.sys[/FONT] (0xFFFFF8800566B650)
Bugcheck code: 0x50 (0xFFFFF8800A827000, 0x1, 0xFFFFF8800566B650, 0x0)

[/FONT][FONT=Segoe UI, Arial]Error: [FONT=Segoe UI, Arial]PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA[/FONT]
file path: C:\Windows\system32\drivers\ramdiskve.sys.
ovo je ocitano pomocu programa Who crashed!
Kako ovo da resim?
[/FONT]
 

Sky

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
1.647
Probaj ovde da nađeš rešenje...

Kod:
[url=http://www.geekstogo.com/forum/topic/327876-system-infected-with-multiple-malwares-from-a-single-email-attachment-opened-in-error/page__st__15]System infected with multiple malwares from a single email attachment - Geeks to Go Forums - Page 2[/url]
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Probaj ovde da nađeš rešenje...

Kod:
[URL="http://www.geekstogo.com/forum/topic/327876-system-infected-with-multiple-malwares-from-a-single-email-attachment-opened-in-error/page__st__15"]System infected with multiple malwares from a single email attachment - Geeks to Go Forums - Page 2[/URL]

Postoji li neko jednostavnije resenje?
Jer pola stvari koje sam procitao na tom linku nisam razumeo
sta u stvari treba da se uradi!
 

Sky

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
1.647
Evo probaj na lakšiji način....

Testiraj svoju RAM memoriju, program se zove Memtest...

Celo objašnjenje o ovom programu imaš na ovom linku....

Kod:
[url=http://www.geekstogo.com/forum/topic/246994-guide-to-using-memtest86/]Guide to using Memtest86+ - Geeks to Go Forums[/url]

Javi ako si uspeo... :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Jel` imas samo te BSOD-ove ili ih ima jos, ako ima pusti ih ovde da vidimo.
Proveri u Event Viewer-u, sve, critical, errors i upozorenja, i vidi sta je vezano za diskram, dosta ljudi se zalilo na slican ili isti problem.
E sad, koliko RAM-a imas i koliko si mount-ovao za koriscenje u RAMdisk?
Kada se obicno BSOD pojavljuje i da li se BSOD manifestuje u toku podizanja sistema?
Koji win 7 koristis x86 ili x64?
Jesi li probao sa reinstalacijom RAMDisk-a, i instalacijom poslednje verzije?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Jel` imas samo te BSOD-ove ili ih ima jos, ako ima pusti ih ovde da vidimo.
Proveri u Event Viewer-u, sve, critical, errors i upozorenja, i vidi sta je vezano za diskram, dosta ljudi se zalilo na slican ili isti problem.
E sad, koliko RAM-a imas i koliko si mount-ovao za koriscenje u RAMdisk?
Kada se obicno BSOD pojavljuje i da li se BSOD manifestuje u toku podizanja sistema?
Koji win 7 koristis x86 ili x64?
Jesi li probao sa reinstalacijom RAMDisk-a, i instalacijom poslednje verzije?

Bsodove uglavnom te imam javljaju se pri gasenju racunara ili restartovanju!
Rama imam 8gb mountovao sam 1 gb koristim win 7 pro 64bit!
Reinstalaciju sam radio nekoliko puta ali posle nekog vremena opet isto!
Kako da nadjem taj log o bsodu jer uglavnom se ponavlja jedna ista greska
u vezi tog diska!
A bsodova nema toliko cesto!
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Jel` imas samo te BSOD-ove ili ih ima jos, ako ima pusti ih ovde da vidimo.
Proveri u Event Viewer-u, sve, critical, errors i upozorenja, i vidi sta je vezano za diskram, dosta ljudi se zalilo na slican ili isti problem.
E sad, koliko RAM-a imas i koliko si mount-ovao za koriscenje u RAMdisk?
Kada se obicno BSOD pojavljuje i da li se BSOD manifestuje u toku podizanja sistema?
Koji win 7 koristis x86 ili x64?
Jesi li probao sa reinstalacijom RAMDisk-a, i instalacijom poslednje verzije?

Bsodove uglavnom te imam javljaju se pri gasenju racunara ili restartovanju!
Rama imam 8gb mountovao sam 1 gb koristim win 7 pro 64bit!
Reinstalaciju sam radio nekoliko puta ali posle nekog vremena opet isto!
Kako da nadjem taj log o bsodu jer uglavnom se ponavlja jedna ista greska
u vezi tog diskaa ima ih poprilicno!Event id 55
A bsodova nema toliko cesto!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Jesi li iskljucio Page file, ako nisi, iskljuci i vidi kako ce se ponasati, ostavi page file samo onoliko, koliko je potrebno za snimanje bsod-a u kernel, ja mislim da je min za bsod samll memory dump dovoljno 20MB, proveri, ako te upozorava na 20MB, ti promeni na 50MB.
bitno je samo da ga iskljucis.
U krajnjem slucaju, proveri stanje HDD-a, posto se taj event id 55 vezuje za ostecenje NTFS-a ili nepravilno raspodelom sektora, proveri HDD sa HDD Sentinelom ili HD Tune Pro, skeniraj kompletan HDD kako bi video ima li ostecenih cluster-a ili sector-a.
Jos nesto, jel` ti se od prve instalacije ramdiska pojavljuje taj bsod?
Na njihovom supportu trebas proveriti da li je tvoja memorija kompatibilna sa software-om ramdisk.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Jesi li iskljucio Page file, ako nisi, iskljuci i vidi kako ce se ponasati, ostavi page file samo onoliko, koliko je potrebno za snimanje bsod-a u kernel, ja mislim da je min za bsod samll memory dump dovoljno 20MB, proveri, ako te upozorava na 20MB, ti promeni na 50MB.
bitno je samo da ga iskljucis.
U krajnjem slucaju, proveri stanje HDD-a, posto se taj event id 55 vezuje za ostecenje NTFS-a ili nepravilno raspodelom sektora, proveri HDD sa HDD Sentinelom ili HD Tune Pro, skeniraj kompletan HDD kako bi video ima li ostecenih cluster-a ili sector-a.
Jos nesto, jel` ti se od prve instalacije ramdiska pojavljuje taj bsod?
Na njihovom supportu trebas proveriti da li je tvoja memorija kompatibilna sa software-om ramdisk.[/QUOTE

Page file je 8153 trenutno za sve particije!
Medjutim po aidi 64 upotreba page file je 0%!
hdd je proveren sa hd diagnostik sa WD-ovog sajta pise da je status ok nema losih sektora!
Da od prve instalacije se javlja svremena na vreme!
Da li da proverim hard nekim drugim programom?
Da iskljucim page file iako se ne upotrebljava?
Dali page file utice na online igranje mada su mi igre instalirane na posebnoj particiji?
Verzija Ram diska koja je bila instalirana je V4.0.1 RC9 msi!
Sada sam instalirao noviju verziju V4.2.1 RC0 MSI!
Pa cu pratiti sta se desava!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
U principu ti ne treba Page File (Virtual memory), kada vec imas dosta resursa RAM memorije, pogotovo ne na svim particijama. Page File je virtualna memorija koju sistem koristi sa hard diska u nedostatku RAM memorije, dakle svaka stranica virtualne memorije iznosi 4KB, sto vise resursa uzimaju procesi virtualne memorije, dolazi do pojave uskog grla prilikom izvrsavanja aplikativnog software-a ili neke zahtevne radnje, sto moze dovesti do problema non-paged segmenta, jer je dostigao tacku prostornog (arhitektonskog) ogranicenja.
Kod tebe se to mozda ne dogadja u tom smislu, vec u konstruktivnom pogledu zauzeca memorije i njene primene u datom momentu.
Zato sam ti i rekao da iskljucis Page file, kako bi testirao i video, ima li promene kada HDD nije sekundarni resurs memorije za isvrsavanje instrukcija, bas zato sto je kod windows 7 nonpaged pool storage varijabilan.
U tvom slucaju page file nece uticati na performanse, ni u kom pogledu, upravo zato sto imas dovoljno resursa, vec ces dobiti na performansama ako ga iskljucis, kod tebe je page file na default 100% u odnosu na RAM, dakle 1:1.
Ja bih ipak proverio sa oba ova programa koje sam vec naveo stanje HDD-a cisto da budes siguran.
Problem takvog BSOD-a, dakle prilikom iskljucenja kompa moze biti upravo page file, koji je ogroman i sistem tezi da ga prvog eliminise jer je u samom korenu sistema i kernela fragmentisan, a najgore od svega je sto je on sad rupa (pool) u tvom sistemu i nema primenu, ali i dalje bespotrebno uzima celih 8GB u sistemu.
Non-paged area je najvitalniji najbitniji segment sistema, koji je od kljucne vaznosti za vodjenje i rad sistema, ti podaci koji se u njemu nalaze su uvek potrebni sistemu, ne postoji razmena podataka kao u principu page file-a, jer nema razmene podataka izmedju RAM-a i HDD-a.
Greska koja se pojavljuje sa tim BSOD-om je uglavnom hardwareske prirode, nekompatibilna memorija, neispravna, problem sa bad sectorima i eventualno ostecen L1 i L2 cache procesora.
Sto se tice software-a postoji mogucnost da driver RAMDiskVE.sys, ima problem inzenjerske prirode koda koji takodje moze biti uzrok, kao na primer SPTD.sys driver koji koristi Deamon Tools za mount-ovanje drive-ova, kod koga je se ranije dogadjao konfikt sa sistemskim driver-om sto je uzrokovalo non-paged area BSOD.
I jos jedno pitanje, jesu li te memorije uparene, mislim na kit RAM-a po 4GB ili 4x2GB, dakle da li su uparene, istog brenda i karakteristika?
Ako se i dalje bude pojavljivao bsod, probaj sa nekim drugim software-om koji ima istu namenu.
Javi sta si uradio...
 
Natrag
Top