Brzo gasenje racunara

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Na ovaj nacin mozete kreirati precicu na desktopu za gasenje racunara,restart i mnogo sto sta...Obraticemo paznju na gasenje na vremenski period koji sami izaberete....
Na desktopu kliknite na mis desni klik a zatim New-Shortcut....



Otvorice vam se novi prozor gde cete napisati komandu shutdown -s -t 03 (gde s predstavlja gasenje a 03 sekunde za koliko da se obavi ova opetacija i to mozete staviti po zelji)...a zatim kliknete na Next(dalje)-broj 1...



Otvara se novi prozor gde cete kliknuti na Finish(zavrsi) broj 2...



Dobili smo precicu za gasenje racunara ,a da nebi bila ovako ruzna ikona (barem meni)sada cemo i to srediti tako sto cemo kliknuti na ikonu desni klik misa a zatim u padajucem meniju na Properties-broj 3....



Otvorice se novi prozor gde cete kliknuti na Change Icon-broj 4 a zatim i na Ok(uredu) broj 5...



Otvara se novi prozor gde cete kliknuti na ikonu koju odaberete-broj 6 a zatim i ok -broj 7...



Otvorice se novi prozor gde cete potvrditi na Primeni -broj 8 a zatim i Ok(uredu)-broj 9....



Na desktopu imate sliku ikone po svom ukusu.....

 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Takodje postoji jedan maleni program pomocu koga dobijate na desktopu(posle njegove instalacije)dve ikone ..
Jedna ikona za Gasenje i jedna za restart racunara....operacija se izvodi duplim klikom na zeljenu ikonu...Inace gasenje je jako brzo kroz par sekundi je vec ugasen racunar...

:download:

Kod:
http://www.ziddu.com/download/10298952/superfast.zip.html


 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Sve ovo u PDF....

:download:


[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!160&authkey=AIw11xvy0uIckKA" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
356
... ja se izvinjavam ...
Imam jedno pitanje. Nisam stručna, ali da li ovakva metoda gašenja računara ima neke negativne posledice?
Kod mene na Win7, gašenje računara traje, čini mi, se čitavu večnost, ovako je mnogo bolje, ali da li je baš i potpuno ispravno? :vorred:
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
... ja se izvinjavam ...
Imam jedno pitanje. Nisam stručna, ali da li ovakva metoda gašenja računara ima neke negativne posledice?
Kod mene na Win7, gašenje računara traje, čini mi, se čitavu večnost, ovako je mnogo bolje, ali da li je baš i potpuno ispravno? :vorred:

A predpostavljam da ima ,nebi iz Microsofta napravili onaj usporeni metod da to nije uredu.....medjutim ja superfast shot down programom gasim godinama ,na dupli klik misa i gasi se za 2 sekunde.....sto sasvim sigurno nije ok ali ja ponavljam ,godinama radim tako bez ikakvih posledica......
 
Natrag
Top