Brisanje OS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
31
Narezala sam windows na cd i kad ubacim cd on mi normalno izbaci onaj prozorcic plavi gde pise:
what do you want to do?
Install windows xp
Start uwin instaler utillity
Install Optional windows component i jos neke 2 stavke.

Resetujem laptop, odem u bios podesim boot options da mi prvi bude cd/dvd rom i nastavim, on mi izbaci poruku press any key to boot from cd... I ja sta god da stisnem on ne mrda, nece da krene.
Sto mi se to desava?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
jesi li kod narezivanja narezala samo iso ili ono sve sto si napisala.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Samo iso fajl sam narezala.


vidi kad skines windows ili bilo sta sto je iso, samo trebas dvoklik na taj fajl iso i da ti sam pokrene neru ili program u kojem narezujes i da taj fajl vec bude unutra, tvoje je samo da kliknes na burn i da rezes sa sto manjom brzinom.
to u neri sto imas da pravis butabilan xp, vazi kad ti poslije instalacije windowsa postavis sve programe i antiviruse i neznam sta vec, i uradis bekap istog, pa onda od toga pravis butabilni cd. tako kad ponovo radis reinstal imas sve gotovo. sta mislis kako se prave ovi usminkani xp-ovi. i jos jedna preporuka,koji xp skidas skidaj obicni,nikad nemoj ove usminkane. to usminkavanje mozes poslije sama sebi napraviti.
 
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
31
Rezala sam preko InfraRecorder-a, isla na write image, open ubacila taj iso fajl i narezala.
A skinula sam windows xp sp3 nista vise na njemu ne pise.
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
pa dobro si narezala...i cim ti izadje opcija press any key to continue, znaci da postoji boot sekto i da ga prepoznaje na disku...
samo me cudi zbog cega nece dalje da nastavi, ja takikvih problema nisam imao...
ti pritiskas bilo sta, a ono preskoci i nece da pokrene instalaciju?
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
nebi trebala ubacivati fajl, kad uradis dvoklik na njega mora se sam program otvorit sa vec postavljenim fajlom.tako je kod nere, ako nemozes nikako probaj skinuti power iso , sa serijalom i probaj sa njim rijesiti problem. nemam nijedan iso trenutno na kompu pa da ti postavim skrin. ako budes imala i dalje problema stavicu ti skrin da vidis.
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
nema to veze, dal kliknuo 2 puta na iso sliku, ili usao u nero i birao opciju burn image i ucitao sliku, efekat je potuno isti...
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
pa dobro si narezala...i cim ti izadje opcija press any key to continue, znaci da postoji boot sekto i da ga prepoznaje na disku...
samo me cudi zbog cega nece dalje da nastavi, ja takikvih problema nisam imao...
ti pritiskas bilo sta, a ono preskoci i nece da pokrene instalaciju?



mozda ja i ti imamo taj any key na tastaturi ( sala mala )
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
ja pisem kako ja to radim,i iskljucivo u neri, inikad nisam imao problema od igrica do programa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top