Brisanje OS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
31
Ljudi pomagajte!
Instalirala sam windows xp sp3 i sad na laptopu imam 2 ista windowsa. Ovaj jedan bih htela u potpunosti da obrištm kako to da uradim? Ako može objašnjenje korak po korak.

Hvala u napred!
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
napravila si izgleda duplu instalaciju, to jest instalirala 2 windowsa...verovatno u c imas dva foldera windows i windows1...(ili slicni)
1.ako nemas nekih bitnih podataka na c, savetujem ti da ponovo instaliras xp, i da kada pokrenes instalaciju, biras opciju da formatiras c, i tako ti nece ostati 2 sistema...
2. drugi nacin je da obrises windows direktoriju starog sistema, i sve ostalo sto je koristio...
i da izmenis boot fajl, da ti nebi iskakalo na pocetku da biras koji ces xp pokrenuti...
 
Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
Da li si instalirala win na jednoj particiji ili na dve ukoliko imas dve particije?
 
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
31
Joj, ja sam instalirala ovaj drugi windows slucajno na d, a onaj moj stari mi je na c. Kada sam taj drugi slucajno instalirala obrisalo mi se sve sa d. Tako da sada meni ne treba nista sa kompa, samo hocu da obrisem taj windows sto mi je na d ali ne znam kako to da uradim.
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
pa ako ti bas nista ne treba sa kompa, uradi sledece...pokreni instalaciju, i kada udjes u meni za biranje particija(videces dole ocije), obrisi obe patricije, zatim idi na opciju kreiraj particiju, upisi velicinu particije i idi na instal, i tada ce ti instalirati na c...
posle toga odes u control panel, administrative tools, computer menadzment, i tu nadjes disk manedzment, i videces particiju c i pored crnom bojom prazan prostor...zatim desni klik na to, i create new particion i dalje ce ti biti jasno...
 
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
31
Samo jos nesto da te pitam.
Drugarica mi je dala instalacioni cd za windows ali je ona taj cd narezala kao sto reze obican cd(ubacila sve te fajlove sa njenog cd-a i narezala) tako da ja sad nemam iso fajl. Kako ja sad od toga da napravim da mi cd bude butabilan? Citala sam na tu temu ovde na forumu ali svako drugacije prica. Imam i nero i ultra iso pa kazi kako to da odradim.

Izvini ako smaram!
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
nesmaras, naravno...
teze ti je kada nemas iso fajl...
kada upalis nero, biras opciju boot cd...i onda ubacis sve fajlove od xp, i mislim da je to sve...nisam nikada to pravio preko nera, ali mislim da se na taj nacin radi...
 
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
31
Na zalost nisam uspela. Ja mislim da meni ne valja ovaj instalacioni cd za windows. Instalirala sam windows vise puta i znam kako ide a meni sad uopste ne daje onaj prvi deo instalacije gde ima formatiranje i pravljenja particija. On nesto radi i onda me prebaci na onaj drugi deo gde je podesavanje tastature, regiona i to... I stalno mi izbacuje nesto u dosu pa ja moram da resetujem komp kako bi dalje nastavio.
Probacu ponovo kad nabavim instal cd koji je proveren. Hvala u svakom slucaju na odgovorima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top