BORBA ZA IKONE U HRIŠĆANSTVU

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
JEDAN
Gospodin, ISUS KRIST, PO kome je sve, i mi po njemu.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Osnova za biti BOG je – biti STVORITELJ.
SIN G Yehošua niti je Bog niti je Stvoritelj
jer je i sam - stvorenje stvoreno.

Piramida, uocavam kontradiktornost u tvom komentaru, jer ti si prvo naveo tekst koji kaze "PO KOME JE SVE STVORENO" a potom tvrdis "DA ISUS NIJE STVORITELJ.

Isus nije stvoren, vec je on zajedno sa Ocem i Duhom Svetim stvarao svet, odnosno - on je sve stvorio.

Isus jeste stvorenje, ali samo po zemaljskom rodjenju u telu.

U nebeskom oblicju on je vecni Bog stvoritelj, jednak Ocu.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Piramida, uocavam kontradiktornost u tvom komentaru, jer ti si prvo naveo tekst koji kaze "PO KOME JE SVE STVORENO" a potom tvrdis "DA ISUS NIJE STVORITELJ.

Isus nije stvoren, vec je on zajedno sa Ocem i Duhom Svetim stvarao svet, odnosno - on je sve stvorio.

Isus jeste stvorenje, ali samo po zemaljskom rodjenju u telu.

U nebeskom oblicju on je vecni Bog stvoritelj, jednak Ocu.
U kojem stihu jasno i glasno piše:


Isus je stvorio…………………….
Isus je Stvoritelj.
Isus sam kaže: Ja sam stvorio…………………..
Isus sam kaže: Ja sam Stvoritelj.

Dokaži da je Isus STVORITELJ – takovim STIHOVIMA!



========================================


Sin od Boga Jedinoga Oca JHVH - G Yahošua -
NIJE NIŠTA STVORIO !!!
A sam kaže da je Stvoritelj - BOG - Otac = JHVH
=======================================




MATEJ 19,4

On odgovori: "Zar niste čitali:

STVORITELJ OD POČETKA MUŠKO I ŽENSKO STVORI IH


MARKO 10,6

OD POČETKA STVORENJA MUŠKO I ŽENSKO STVORI IH.


MARKO 13,19

jer će onih dana biti tjeskoba kakve ne bi

od POČETKA STVORENJA, KOJE STVORI BOG,

sve do sada, a neće je ni biti.


-------------------------------------------------------
Ovi stihovi jasno pobijaju tvrdnje nekih
da je Postanak 1,26 – dokaz da je G Isus – Stvarao.


Isus ne kaže – Ja sam stvorio…..,

nego kaže da postoji Jedan Stvoritelj,

nego kaže da postoji Jedan Bog Stvoritelj,

a o TOME Stvoritelju može se čitati u SZ.

U SZ Jedini Stvoritelj je Bog Otac Jahve.

Isus jasno i glasno kaže – Bog Otac Jahve Stvoritelj – stvorio je ljude.

Isus nije nikada reko da je On – Isus – bilo što stvorio.

Zašto?

Pa zato jer Isus niti je Bog, niti Stvoritelj,
nego je stvorenje!

Sam TO kaže:

OTKRIVENJE 3,14

I anđelu Crkve u Laodiceji napiši:
"Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,

POČETAK BOŽJEG STVORENJA:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107



"Jer kroz njega ( ISUSA ) bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prijestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza nj i za nj sazda.

I on je prije svega, i sve je u njemu" ( Kolosanima 1. 16 - 17 )

"Meni najmanjem od svih svetih dade se ova blagodat da objavim među neznabošcima neiskazano bogatstvo Hristovo,
I da otkrijem svima šta je služba tajne od postanja sveta sakrivene u Bogu, koji je sazdao sve kroz Isusa Hrista"
( Efescima 3. 8 - 9 )

-------------------------------------------------------------------------

Isus je pocetak Bozjeg stvaranja u smislu - da je on uzrok svega sto postoji, on je pocetak svega, jer je sve izaslo iz njegove ruke, on je stvoritelj, i pre njega nije bilo nicega, on je pocetak i uzrok sveg zivota, i svega stvorenog.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
U kojem stihu jasno i glasno piše:


Isus je stvorio…………………….
Isus je Stvoritelj.
Isus sam kaže: Ja sam stvorio…………………..
Isus sam kaže: Ja sam Stvoritelj.

Dokaži da je Isus STVORITELJ – takovim STIHOVIMA!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107


"Jer kroz njega ( ISUSA ) bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prijestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza nj i za nj sazda.

I on je prije svega, i sve je u njemu" ( Kolosanima 1. 16 - 17 )

"Meni najmanjem od svih svetih dade se ova blagodat da objavim među neznabošcima neiskazano bogatstvo Hristovo,
I da otkrijem svima šta je služba tajne od postanja sveta sakrivene u Bogu, koji je sazdao sve kroz Isusa Hrista"
( Efescima 3. 8 - 9 )

-------------------------------------------------------------------------
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
KOLOŠANI 1:15-16


on (SIN ISUS KRIST)

je slika ( NE I BOG)

Boga nevidljivoga,

prvorođenac svakog stvorenja.

ta u njemu je sve stvoreno na nebesima i na zemlji,

vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja, bilo gospodstva, bilo vrhovništva, bilo vlasti -

sve je po njemu i

ZA NJEGA STVORENO: (ZA SINA ISUSA KRISTA JE STVORENO)


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


zanima me kako objašnjavaš zadnje riječi stiha -

ZA NJEGA STVORENO –

……………………….


znači - za sina je sve stvoreno.

ako je sin - po tebi - stvoritelj - kako je onda –

za njega stvoreno?????????

----------------------------------------------------------------------------------------------------


TKO je to za njega stvorio?

……………………………..


pa sasvim je jasno ako se pročita biblija da je JEDINI STVORITELJ svega,

JEDINI BOG OTAC JAHVE.

BOG OTAC JAHVE, sve je stvorio – ne njegov sin.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Isus je pocetak Bozjeg stvaranja u smislu - da je on uzrok svega sto postoji, on je pocetak svega, jer je sve izaslo iz njegove ruke, on je stvoritelj, i pre njega nije bilo nicega, on je pocetak i uzrok sveg zivota, i svega stvorenog.

Nekom ko je na formalnom nivou razmišljanja džabe to daješ.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naizgled se drzi svake napisane reci, a u stvari - njegova nauka odudara od konteksta biblijskog ucenja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To je prokletstvo zbog idolatrije prema samom hramu, crkvi i ikonama, umesto obožavanja Boga.

“I poznaćete da nisam bez uzroka učinio što sam god učinio u njemu govori Gospod.” (Jezekilj 14,23)

Naš čovek je toliliko gord da mu ne pada na pamet da obožava nekoga ko je iznad njega samog, pa zato naš narod nije Hristocentričan već egocentričan i okrenut ka obožavanju crkve i nacije. Ako bi gledao iznad sebe, u Isusov karakter, osećao bi se poniženo i grešno. A kada obožava samu crkvu, naciju, mrtve pretke, onda oseća da je on sam neko i nešto, jer se identifikuje sa njihovim vrednostima. A sa Isusom ne može da se identifikuje jer Isus nije samo njegov, već voli sve ljude i sve narode. Isus je otkriven kao uzor, a ne kao idol, pa mu ne odgovara.

Zato Bog dozvoljava da sve što mi proglasimo svetim (samo ono što je "naše") uskoro izgubimo. Bombardovanje za uskrs i od Nemaca 1941. i od Amerikanaca 1944. Mošti Svetog Save spaljene. Sve svete sprske zemlje uskoro izgubimo. A za hramove evo šta kaže Sveto pismo:

"Ne uzdajte se u lažne reči govoreći: Crkva Gospodnja, Crkva Gospodnja, Crkva Gospodnja ovo je. Nego doista popravite svoje puteve i dela svoja, i sudite pravo izmedju čoveka i bližnjega svojega." (Jeremija 7,4-5)

"Mrzim na vaše praznike, odbacio sam ih, i neću da mirišem svetkovina vasih. Ukloni od mene buku pesama svojih, nego sud neka teče kao voda i pravda kao silan potok." (Amos 5,21.23-24)
"A sad se hvalite ponosom svojim. Svaka je takva hvala zla." (Jakov 4,16)

"Ako povrgnete uredbe moje i dusi vasoj omrznu zakoni moji da ne tvorite sve zapovesti moje, i raskinete zavet moj, i ja ću vama učiniti ovo: Potrću ponos sile vase; oboriću idole vase; i obratiću gradove vaše u pustoš, i razoriću svetinje vaše. I opustiću zemlju da će joj se čuditi neprijatelji vaši koji će živeti u njoj. A vas ću rasijati po narodima, i zemlja će vaša biti pusta i gradovi vaši raskopani." (3.Mojs.26,15-16.19.30-33)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Poštovanje ikone i njeno uvažavanje u srpskom narodu utemeljio je Sveti Sava. O poštovanju ikone on je dao i upustvo, a lično je naručivao ikone za pojedine crkve i manastire. Ikone su poklanjali našim hramovima mnogi vladari iz loze Nemanjića. Beogradin.
----------------------------------------------------------------------

Rimljanima 1,25Koji pretvoriše istinu Božiju u laž, i većma poštovaše i poslužiše tvar nego tvorca, koji je blagosloven vavijek. Amin.
 
Natrag
Top